Як зробити побут більш корисним для здоров'я
Секрети

Як зробити побут більш корисним для здоров’я

Share Button

Досить важливою частиною життя є побут. І ми намагаємося постійно покращити його. У цій статті розглядаємо питання про те, як зробити побут більш безпечним та корисним для здоров’я.

Намагайтесь вживати в їжу тільки органічну продукцію? Органічна — означає вільна від гормонів, пестицидів та хімічних добрив.

Також, уникайте молока та іншої молочної продукції, яка містить генетично модифіковані гормони росту (rBGH or rBST).

Замість того, щоб купувати рибу в великих супермаркетах, яка, переважно, вирощена на рибних фермах та містить поліхлоровані дифеніли (ПХД) та ртуть, краще купуйте невелику рибку на базарах у рибалок. Забудьте про почищену рибу: її почистили, бо вона заражена.

Продукти краще купуйте в скляній тарі, ніж в пластиковій, чи навіть в бляшанках. Тому, що хімікалії з пластику попадають в їжу.

З цих же міркувань варто зберігати їжу та напої в скляному посуді та відмовитись від харчової плівки.

Не варто забувати про дітей — використовуйте скляні дитячі пляшки та посуд.

Намагайтесь вживати більше сирої та свіжоприготовленої їжі. Пам’ятайте, що оброблена, запакована їжа містить такі хімікалії як бісфенол А та фталати.

Замініть свої каструлі та пательні з антипригарним покриттям на керамічні, скляні або чавунні.

Фільтруйте воду з крана не тільки для пиття та приготування їжі, але й для прийняття ванни. Як це не дивно, поставити фільтри в ванній кімнаті має буди першочерговим завданням, адже шкіра всотує хімікалії. Варто використовувати фільтр зі зворотнім осмосом, який дозволяє очистити воду від перхлоратів.

Намагайтесь купувати органічну продукцію компаній, які дбають про навколишнє середовище. Це стосується не тільки їжі та напоїв, але й засобів по догляду за тілом, будівельних матеріалів, фарб, килимів, дитячих речей, іграшок та ще багато іншого.

Використовуйте порохотяг з фільтром HEPA. Він дозволяє краще прибирати бруд у будинку.

Коли Ви купуєте такі речі, як меблі, матрац чи килим, поцікавтесь, якого типу антипірени (речовини, що надають матеріалам вогнестійкості) вони містять. Уникайте речовин, що містять поліфенольний дифеніловий ефір (PBDE), стибій, формальдегід, борну кислоту та інші бромовані хімікати. Також, по можливості, намагайтесь використовувати такі природні менш горючі матеріали як шкіра, вовна та бавовна.

Уникайте водостійкого одягу та плямо-стійких матеріалів тому, що вони містять флуорокарбони.

Уникайте дитячих іграшок та речей, зроблених із пластика. Обирайте, зроблені з дерева та інших натуральних матеріалів.

Для прибирання використовуйте тільки натуральні мийні засоби, а ще краще виготовляйте їх власноручно. Уникайте засобів, які містять бутилгліколь (EGBE) та метоксидигліколь (DEGME) — два токсичних гліколя, які можуть не тільки знизити фертильність, але й заподіяти їй шкоди.

Використовуйте органічно вироблені шампунь, мило, зубну пасту, косметику та антиперспіранти. Багато продуктів можна замінити кокосовою олією та содою. Якщо володієте англійською, на сайті американської екологічної організації Environmental Working Group, Ви зможете знайти довгий список різних продуктів для здоров’я, вільних від різних небезпечних та токсичних хімікалій.

Жінкам варто замінити тампони та прокладки на більш безпечні предмети жіночої гігієни.

Цурайтеся використання освіжувачів для повітря, помʼякшувачів для тканин та інших штучних ароматизаторів.

Уникайте будь-яких продуктів зі штучними ароматизаторами, які можуть містити сотні різних токсичних матеріалів.

Вінілові штори для душу замініть на тканинні.

Джерело: mercola.com

Коментарі