Як вирощувати арахіс вдома
Секрети

Як вирощувати арахіс вдома

Share Button

Висаджуємо арахіс в сонячній частині нашого саду, чекаємо чотири місяці – вуаля! Хто хоче горішків?!

Хоча, всупереч поширеній думці, арахіс – зовсім ніякий не горішок, а городина із родини бобових. Арахіс походить із тропічних джунглів Південної Америки і дозріває там за 120 днів. На щастя для нас, арахіс виявився міцним «горішком» і в стані витримати як весняний холод, так і осінні приморозки.

Тож, хоча арахіс і родом з теплих країв і полюбляє спеку, його можна вирощувати і в Україні: і не тільки на півдні. Добре він родить і в теплицях.

Посадка арахісу

Арахіс любить сонце. Якщо у Вашому саду важкий ґрунт, подбайте про якісний дренаж та не забувайте регулярно спушувати землю.

Арахіс можна саджати, як в лушпиннях, так і без. Якщо Ви саджайте без лушпиння, то ні в якому разі не знімайте коричневу шкірку з плоду: арахіс не проросте.

Якщо Ви проживаєте на півночі країни, то краще посадити арахіс в приміщенні приблизно за місяць до потепління. Насіння висаджують десь на 2,5 сантиметра в глибину і, як уже згадувалось, в найбільш сонячному місці. Як тільки земля прогріється до 15-20 градусів, пересаджуйте паростки. Дотримуйтесь відстані між пагонами приблизно 25 сантиметрів та слідкуйте, щоб не пошкодити коріння.

Якщо Ви проживаєте на півдні, вирощування арахісу суттєво спрощується. Як тільки потепліло і ґрунт прогрівся, саджайте арахіс на 5 см в глибину. Висаджувати рослини краще так само рядками, дотримуючи відстань між ними в 25 см.

Вирощування арахісу

Як тільки рослина підросла на 30 см, обережно підгорніть землю довкола пагонця. Арахіс ще називають «земляним горіхом». Це тому, що його плоди виростають під землею. Щоб покращити врожай, повтикайте довгі паростки, які будуть відходити від квітів (саме на них будуть рости плоди) на 3-7 см в землю. Також можна постелити трішки соломи зверху на землю – це вбереже поверхню ґрунту від утворення кірки та сприятиме легшому проникненню паростків арахісу в землю.

Поливати достатньо раз на тиждень. Не варто використовувати азотні добрива, адже арахіс, як і всі бобові, виробляють свій азот, і Ви будете підгодовувати листя, а не плоди.

Проблеми при вирощуванні арахісу

Добра новина. Арахіс – рослина невибаглива і, зазвичай не створює зайвих клопотів.

Збирання врожаю

Час збирати врожай настає тоді, коли листя забарвиться в жовтий, а на арахісовій шкарлупі з’являться золотисті прожилки, які Ви зможете побачити витягуючи паростки з плодами на кінці. Якщо перечекати, тоненькі паростки стануть ламкими, що значно погіршить збір врожаю.

Витягати кущі арахісу легше з мокрого ґрунту. Добре обтрусіть коріння від землі та покладіть їх сохнути на сухому, добре провітрюваному місці. Як тільки стеблі посохнуть, а листя стане крихким, настає час лущити арахіс. Лущений арахіс краще зберігається в герметичних боксах.

Джерело: rodalesorganiclife.com

Коментарі