Як лікувати тріщини на п’ятах
Секрети

Як лікувати тріщини на п’ятах

Share Button

Взявши за основу статтю з сайту curejoy.com та додавши два рецепти з медом та алое, я думаю, нам вдалось зібрати повний список відповідей на питання: “Як лікувати тріщини на п’ятах?” Якщо маєте ще якісь, обов’язково поділіться з нами.

Повне розуміння причини виникнення проблеми допомагає встановити правильний шлях вирішення цієї проблеми. Тож перед лікуванням тріщин на п’ятах давайте спробуємо розібратись, чому саме вони виникають.

Що викликає появу тріщин на п’ятах?

Серед різноманітних причин, які можуть викликати тріщини на п’ятах найбільш поширеною є суха шкіра. Суха шкіра на ногах, зазвичай, провокується надмірною активністю, зокрема: стоянням на ногах впродовж довгого часу.

Інші чинники, що можуть викликати тріщини на п’ятках це надмірна вага, медичні проблеми, зокрема діабет, проблеми зі щитоподібною залозою, хвороби шкіри та екзема. Літнім людям варто пам’ятати, що під час старіння шкіра втрачає натуральний жир. Це також призводить до появи тріщин на п’ятках. Іншими причинами можуть бути довге перебування у воді, низька вологість та використання засобів, що не зволожують шкіру.

Як лікувати тріщини на п’ятах природними засобами

Пемза

Одним із найбільш дієвих методів не тільки позбутися тріщин на п’ятках, але й попередити їх тріскання, є видалення відмерлої сухої шкіри за допомогою пемзи. Тим більше, що незважаючи на те, який би з методів Ви обираєте для себе особисто – без пемзи Вам все одно не обійтись.

Застосування: Найкраще робити це перед сном. Перед видаленням відмерлої шкіри з ніг, варто їх розпарити. Зробіть теплу ванночку для них з додаванням рідкого мила або соди. Потримайте ноги у воді протягом 20 хвилини, а потім, використовуючи пемзу, обережно зніміть ороговілий шар шкіри з Ваших ніг. Опісля – вимийте ноги, намажте їх кремом, зволожувачем чи олією та одягніть чисті бавовняні шкарпетки на ніч.

Кокосова олія

Багатоцільова натуральна кокосова олія може зарадити Вам з цією проблемою. Вона не тільки допоможе позбутися тріщин на п’ятках, але й зволожить ноги та захистить їх від грибка та інфекцій.

Застосування: Перед сном помийте ноги та за допомогою пемзи обережно зніміть огрубілий та ороговілий шар шкіри на них. Потім, замість використання крему чи зволожувачу, рясно намастіть Ваші ступні кокосовою олією. Одягніть бавовняні чи лляні шкарпетки на ніч. Звісно ж, чисті. Зранку промийте ступні теплою водою. Повторюйте цю процедуру до повного зникнення тріщин на ногах.

Епсомська сіль

Епсомська сіль, відома також, як магнезія (сульфат магнію), сприяє циркуляції, прискорює хід загоєння потрісканих п’яток. Магнезія сприяє загальному оздоровленню Вашої шкіри та виводить токсини з неї.

Застосування: Додайте 125 мл магнезії до ванночки з теплою водою. Попарте ноги в розчині води з магнезією протягом 10 хвилин. Після цього, скористайтесь вже добре відомою нам пемзою, щоб зішкрябати огрубілу шкіру. Опустіть ноги у ванночку ще на 10 хвилин. Потім, витерши ноги чистим рушником, змастіть їх зволожувачем або олією. Повторюйте цю процедуру протягом 2 – 3 днів.

Оцет

Оцтова кислота робить шкіру м’якішою, сприяючи цим відшаруванню старої огрубілої шкіри. Додаткова користь від ванночки з оцтом – зніме втому з Ваших ніг.

Застосування: Розчиніть 125-250 мл оцту в пів літрах теплої води. Після 10-15 хвилин відмокання в розчині скористайтесь вже знайомою нам пемзою , щоб зняти огрубілий або ороговілий шар шкіри з ніг. Сполосніть ноги та, витерши їх насухо, намажте їх зволожувачем або вазеліном.

Лимон

Лимонний сік має м’які кислотні властивості, які допомагають позбавитись від відмерлої шкіри на ногах. Також, лимон робить шкіру м’якішою та більш привабливішою.

Застосування: Видавіть лимонний сік прямо в ванночку з теплою водою та опустіть туди відмокати ноги, приблизно, на 10 хвилин. Обережно пошкрябайте їх пемзою після ванночки. Закінчивши процедуру, вимийте ноги та витріть їх насухо. Скористайтесь зволожувачем. Повторюйте кілька разів на тиждень.

Мед

Дуже дієвий метод лікування потрісканих п’яток. Робить Вашу шкіру м’якішою та здоровішою. Крім антибактеріального ефекту, мед діє на шкіру як зволожувач.

Застосування: Добре розчиніть декілька столових ложок натурального меду в теплій воді. Тримайте Ваші ноги в ванночці протягом 20 хвилин. Витріть їх насухо після відмокання.

Алое Вера

Одним з найкращих натуральних засобів, що допоможуть Вам позбавитись тріщин є алое, як це не дивно. Алое вера володіє цілющими властивостями та допоможе загоїти тріщини. Цей спосіб дуже ефективний при порушеннях роботи щитовидної та підшлункової залози.

Застосування: Розпарте ноги у теплій ванночці та зніміть ороговілий шар шкіри пемзою. Від трьохрічної рослини зріжте листок, розріжте його повздовж та прикладіть сторону із м’якоттю до потрісканої п’ятки. Закріпіть його та одягніть на ніч шкарпетки. Повторюйте процедуру доти, доки не позбавитесь проблеми.

Коментарі