Як часто потрібно мочитися
Секрети

Як часто потрібно мочитися

Share Button

Для повноцінної роботи нашому тілу потрібна вода. Фактично, тіло людини на 60 % складається з води, а, наприклад, легені – на 83 %, мізки та серце – на 73 %. Вода життєво необхідна нашому організму для повноцінного функціонування, мислення, дихання, та, відповідно, можливості жити.

Ваші нирки очищують кров та відповідають за виведення токсинів і продуктів життєдіяльності з організму у Вашій сечі. Також нирки відповідальні за підтримку оптимального рівня води в організмі.

Багато, це скільки?

Кількість води, яку Вам потрібно випити протягом дня, залежить від декількох факторів. Що Ви їсте, як рясно Ви потієте, чи пили Ви дегідратаційні рідини (алкоголь, кава, газовані напої), якого Ви зросту та ваги.

Нирка балансує рівень потрібної води в залежності від уже наявної в організмі та в залежності від можливих потрібностей. В теплі дні Вам доведеться пити більше води, також Вам знадобиться більше води якщо Ви п’єте каву.

Хоча більшість із нас вважає каву чи ситро, як напої, на організм, насправді, вони мають зовсім інакшу дію. Вони легкі діуретини, тобто сечогінне. Щоправда, вживання їх не призведе до повної дегідратації організму.

Також важливо нагадати, що содові напої багаті на цукор, який може спричинити підняття інсуліну, та, відповідно до захворювання на діабет другого ступеня та ожиріння. І хоча каву в помірних кількостях не можна вважати як шкідливий напій, а навіть, навпаки, для зволоження організму найкраща рідина – це вода.

Ваше тіло добре знає скільки йому потрібно води. Шість – вісім склянок води на день буде нормою для більшості, проте буде замало для інших. Важливо навчитися розрізняти прості сигнали, які дає нам наше тіло.

Яка у Вас потрібність

Що цікаво, перший вісник того, що Ви спраглі – це почуття голоду. Це є основною причиною того, що фахівці з втрати ваги радять всім випити склянку води, як тільки у Вас з’явиться почуття голоду. А вже через 20 хвилин після випитої води вирішувати чи дійсно Ви зголодніли.

Це допоможе Вам відчути різницю між почуттям справжнього голоду і відчуттям спраги. З віком, відчуття спраги буде слабшати, і Вам все складніше буде відрізняти справжнє почуття голоду від відчуття спраги.

В поєднанні з такими ознаками дегідратації, як запаморочення та слабкість, які схожі з відчуттям, коли ти голодний, зовсім не важко помилитися.

Навіть помірне зневоднення організму може спровокувати дисбаланс в тілі. Після втрати лише 1-2 % рідини, в організмі запускаються процеси відповідальні за спрагу, що викликає у нас бажання пити.

Навіть на такій початковій фазі зневоднення суттєво впливає на функціонування організму. Легким зневодненням називається втрата тілом до 5 % рідини. Ваше тіло, в такому стані, почувається ще нормально.

Статистика свідчить , що до 75 % громадян США страждають від хронічного зневоднення. Такий стан може сприяти виникненню великого числа різноманітних недугів та хвороб.

Що занадто, то не здраво

Вам може здаватися, що багато випитої води не буває, але це не правда. Зазвичай нирки, в стані достатньо швидко вивести надлишок води з організму, проте надмірна гідратація організму може спричинити електролітний дисбаланс.

Тим не менше, якщо Ви вип’єте забагато води протягом короткого періоду часу, Ви відчуєте симптоми надлишку води в організмі. Також, якщо Ваші нирки хворі, вони не зможуть швидко вивести надлишок води з організму.

Надлишку рідини в організмі спричиняє дисбаланс натрію та кальцію, що може викликати занепокоєння, втрату свідомості та судоми. На початкових стадіях електролітний дисбаланс у мізках, навіть, може викликати відчуття сп’яніння.

В виняткових випадках, падіння рівня натрію, може викликати гіпонатріємію, також відому, як водна інтоксикація. Така проблема зазвичай виникає, якщо пити забагато солодких газованих напоїв.

В середньому наші нирки можуть виводити пів літра рідини кожну годину. Тож випиваючи більше, Ви явно шукаєте неприємності для своїх нирок.

Ознаки дегідратації

Симптоми помірної дегідратації можуть бути сплутаними з симптомами інших хвороб та повністю зникають, якщо води достатньо.

Симптоми помірної дегідратації:

 • Спрага
 • Суха та липка порожнина роту
 • Голод
 • Закреп
 • Головний біль
 • Запаморочення
 • Суха, холодна шкіра
 • Судоми м’язів
 • Виснаження
 • Зниження фізичних даних
 • Погіршення когнітивних функцій
 • Неритмічне серцебиття
 • Погіршення концентрації
 • Підвищена дратівливість
 • Печія
 • Низьке сечовиділення
 • Набір ваги

Симптоми довготривалого зневоднення:

 • Підвищений рівень холестерину
 • Ніяковість
 • Запалення сечовивідних шляхів
 • Передчасне старіння
 • Запаморочення
 • Швидке дихання
 • Підвищений пульс
 • Запалені очі
 • Непритомність та марення
 • Відсутність сечі або її нестача
 • Низький кров’яний тиск

Знаки, які нам подає наша сеча

Не важко уникнути дегідратації якщо пильно спостерігати за ознаками, яке подає нам тіло. Стан та колір нашої сечі є одним із перших таких ознак.

Поспостерігавши за ознаками протягом деякого часу, Вам стане легше слідкувати за потрібним рівнем рідини в організмі.

1. Обсяг

Обсяг сечі та те, скільки раз Ви мочитесь за день є показником рівня води в організмі. Більшість людей мочиться 4-7 разів на день. На цей показник впливає розмір сечового міхура та об’єм сечі, яку Вам треба спорожнити.

Також на цей обсяг впливає їжа, напої, пора року. Це означає, що в залежності від тих чи інших факторів, обсяг та кількість будуть різниться.

Хоча, навіть якщо Ви будете ходити в туалет частіше, це не вплине на об’єм спорожненої сечі, адже нирки не виробляють надмірно сечу. Щоправда так Ви подразнюєте сечовий міхур, який буде спонукати Вас ходити до вбиральні частіше.

Продукти, які подразнюють сечовий міхур:

 • Шоколад
 • Кавові напої
 • Цитрусові
 • Газована вода
 • Томатні продукти
 • Штучні замінники цукру

Якщо Ви відчуваєте, що Вам потрібно в туалет – ідіть. Зволікання з походом до туалету може спричинити перенаповнення сечового міхура. Сечовий міхур еластичний, проте, якщо Ви будете постійно його занадто розтягувати, з часом він втратить еластичність і нормальний об’єм та залишиться розтягнутим. Така роздутість міхура призведе до пошкодження нервових закінчень та м’язів, що, в свою чергу, призведе до його пошкодження та інфекції сечового каналу.

2. Забарвлення

Забарвлення сечі – це найлегший спосіб визначення: чи не замало, або ж забагато рідини ми п’ємо протягом дня. На колір сечі впливають продукти життєдіяльності та їх концентрація. Тож, чим більше в нашому організмі води, тим світліша наша сеча.

Бажано, щоб сеча мала світло-жовте чи світло-солом’яне забарвлення. Якщо Ваша сеча темніша – Ваші нирки працюють важче, щоб виділити та вивести продукти життєдіяльності, не спричинивши при цьому зневоднення.

Ви можете не помітити ті чи інші знаки, які подає Вам Ваше тіло, але якщо Ваша сеча занадто світла – скоріш за все Ви п’єте забагато рідини.

3.Запах

Здорова сеча не повинна мати ніякого запаху. Аромат буде залежати від рівню зневоднення, харчування за останні 24 години та стану здоров’я сечового міхура. Чим більше продуктів життєдіяльності буде утримуватись у Вашій урині, тим сильніший буде запах аміаку.

Багато медикаментів та вітамінів також будуть впливати на зміну забарвлення та запах сечі. Якщо у Вас запалення, забарвлення сечі буде неоднорідним та мати криваві відтінки. Ненормально солодкий запах сечі може свідчити про підвищений рівень глюкози в організмі хворих на діабет. Печінкова недостатність може викликати високий рівень кетонів.

4. Смак

Діабет 2 типу на латині називають Diabetes mellitus. З латини mellitus перекладається як мед. Аж до 11 сторіччя лікарі ставили діагноз цукровий діабет за солодким смаком сечі. На щастя для лікарів такі практики більш не застосовуються.

Чи можна натренувати сечовий міхур?

Якщо Ви не страждаєте ні на які хвороби нирок або сечового міхура, у Вас є шанси натренувати міхур так, щоб мочитися тільки за крайньої необхідності. Існує різниці між тим, коли Ви йдете до туалету, коли Вам приспічило, чи коли Вам дійсно вже не сила терпіти.

Буде нерозумно чекати задовго, аж поки сльози на очах не повиступають, через міру розтягуючи міхура, проте й бігати видушувати по декілька краплин теж не варто. Пам’ятайте, що сеча виробляється в нирках постійно і, як тільки вона готова, поступає в сечовий міхур. Якщо у Вашому тілі достатньо води, Ви зможете піти і щось відлити у вбиральні кожні 30 хвилин.

Звісно ж, ніхто не бігає кожні пів години, а чекає поки міхур наповниться. Ідея полягає в тому, щоб ходити до туалету, коли міхур заповнений, але не переповнений. Це не так і важко, і, з часом, Ви навчитесь відчувати своє тіло краще.

Порада: Якщо Ви часто прокидаєтесь посеред ночі і прямуєте до туалету, мабуть варто обмежити вживання рідини після шостої вечора.

Джерело: mercola.com

Коментарі