Цукор та ПМС
Секрети

Цукор та ПМС

Share Button

Шалене бажання з’їсти все, що трапляється на шляху до холодильнику, все, що в ньому знаходиться та коробочку еклерів зверху. Все це супроводжується почуттям провини перед вагами та купальником та обіцянками завтра ж пристрелити себе, якщо ситуація не зміниться. Ви завантажуєте себе вуглеводами вже майже тиждень. В чому ж причина? А… точно. Тепер все стає на своє місця. Це місячні. Якщо ж Ви – чоловік, то подібну поведінку спостерігаєте щомісяця. А ще ми частенько сваримось саме в цей період та можемо плакати з найжалюгіднішої причини. Знайомо?

Пристрасне бажання солодкого є основним симптомом предменструального синдрому. А прищі на обличчі, здуття живота, біль у грудях, поганий настрій, плаксивість, підвищена дратівливість, – то все ознаки саме «цих днів».

Чому більшість жінок починають їсти солодощі в цей час? І чи цукор погіршує симптоми?

Давайте спочатку поглянемо на місячний цикл жінки.

Місячний цикл

Зазвичай, цикл, що складає 28 днів проходить 4 стадії:

 • фолікулярна фаза
 • овуляція
 • лютеїнова фаза – фаза жовтого тіла
 • менструація.

Кожен етап готує жінку до вагітності і відбувається за допомогою репродуктивних та статевих гормонів гормональної системи. Коли ж рівень репродуктивних гормонів входить у дисбаланс, то один з багатьох подарунків, що їх отримує жінка – це низький рівень прогестерону та величезна кількість естрогену. Через це може бути порушений менструальний цикл та з’явитися неприємні відчуття і симптоми.

Рівновага

З низьким рівнем прогестерону та високим естрогеном ми можемо відчувати:

 • Поганий настрій
 • Здуття живота
 • Палке бажання їсти певну їжу
 • Набряки та утримання води в організмі
 • Чутливість грудей
 • Біль в суглобах
 • Головний біль
 • Безсоння
 • Стомленість
 • Тривожність
 • Депресія
 • Та багато інших симптомів.

Існує багато факторів, які можуть порушити гормональний баланс. Одним з найосновніших є стрес, а токсини під назвою ксеноестрогени роблять значний вклад до погіршення ситуації. Ці фактори можуть стимулювати надмірне виділення естрогенів.

А гормональний баланс, треба зазначити, залежить від якості дієти та збалансованої їжі. А особливої уваги тут заслуговують рафіновані продукти з цукром та оброблені зернові крупи й борошно.

Чому? Ось кілька думок з цього приводу.

Рівень глюкози в крові, інсулін та статеві гормони зв’язують глобуліни – білки крові

Інсулін, що вивільняється в кров’яне русло після споживання їжі чи напоїв, для того, щоб доставити глюкозу в клітини організму, асоціюють зі зниженням рівня статевого гормону під назвою глобулін, що пов’язує статеві гормони (SHBG – sex-hormone binding globulin).

Роль SHBG полягає в зв’язуванні надлишкового естрогену, щоб він не міг приєднатися до рецепторів та виявити свою естрогенну дію. Але якщо недостатньо SHBG в крові через постійну присутність інсуліну у величезних кількостях, що має справу з тим останнім шматочком їжі, рівень репродуктивних гормонів естрогену і тестостерону зростає. Це призводить до гормонального дисбалансу.

Глюкоза, кортизол та прогестерон

Коливання рівню глюкози в крові стимулює вироблення кортизолу – гормону стресу, для того, щоб зберігати стабільну подачу глюкози в кров, помішуючи масивні стрибки глюкози після солодкого. Проте, попередником кортизолу все ж таки є прогестерон.

Коли організму необхідний кортизол для стабілізації рівня глюкози чи для боротьби зі стресовою ситуацією, організм надає більшу перевагу прогестерону та його прекурсору прегненолону – стероїдному гормону. Саме ці гормони й борються зі стресом, відкладаючи на потім репродуктивну функцію: вагітність та дитину. Бо ж дитина хоче народитися в спокійному та безпечному середовищі.

Насправді, механізм, що лежить в основі гормонального дисбалансу дуже й дуже складний. Проте, варто пам’ятати, що рафіновані продукти, сильно оброблені харчі та їжа у великих кількостях є основою для високого естрогену та низького прогестерону.

Чому ми зловживаємо солодощами під час ПМС?

Тяга до солодкого досить часто й відчутно підсилюється під час предменструальної фази жіночого циклу. Причиною може бути необхідність швидкої енергії, особливо під час стресу – фактичного, фізичного чи уявного.

А бажання солоденького пов’язане з тим, що цукор має ефект на ЦНС, роблячи нас щасливішими та більш задоволеними на певний період часу. У тривалому ж періоді цукор лише погіршує ситуацію, призводячи до нестійкої енергії та різких коливань в настрої.

Важливо те, що ми їмо

Існує досить багато шляхів, яким жінка може поліпшити та вирівняти гормональний фон і симптоми:

 • медитації
 • масажі
 • йога
 • фізичні навантаження
 • акупунктура
 • трави
 • сауна
 • вітаміни.

Насправді кожна жінка є унікальною зі своїм унікальним місячним циклом. І тут важливе значення відіграють не лише розслаблюючі практики, а й профілактичні заходи. Те, що ми їмо та п’ємо, має величезне значення. Те, як і коли ми це робимо, відіграє неабияку роль у здоров’ї людини. По суті, вживаючи просту менш оброблену їжу, стабілізує гормональний фон та підтримуватиме високий рівень енергії.

Обмежте

Додатковий цукор

Рафінований додатковий цукор, що міститься в оброблених продуктах має дуже низьку поживну цінність. В невеликих кількостях нема нічого страшного. Проте, не зловживайте. Тут Ви не лише можете дестабілізувати гормональну систему, а й зашкодити печінці.

Саме печінка виводить надлишок гормонів з організму. Та ще й на додачу вона виконує функції переробки фруктози, що є основою всієї рафінованої їжі чи продуктів з додатковим цукром. Хвороби ж печінки призводять до хвороби всього організму.

Оброблену та рафіновану їжу

Особливо вироби з борошна та ті, що мають транс-жири у своєму складі. Вони викликають запалення в організмі та біль при місячних. Надавайте перевагу необробленим зерновим культурам: борошно грубого помелу, зелена гречка, не шліфований рис.

Алкоголь та каву

Знову ж таки: кількість має значення. Навіть, якщо Ви задовольняєтесь маленькими дозами, спробуйте без них і перевірте самопочуття. Якщо ж Ви полюбляєте випивати кілька келихів вина на тиждень чи жити не можете без кави, то обмежуйте вживання до мінімуму. Пам’ятайте, що і кава, і спиртне сильно впливають на гормональну систему та обтяжують печінку.

Насолоджуйтесь

Фантастичною клітковиною

Овочі, фрукти, горіхи, насіння та бобові культури мають багато клітковини. Вона є важливим елементом травлення: зменшує навантаження печінки, сповільнює всмоктування токсинів, очищує клітини та допомагає виводити продукти розпаду з організму. Також волокна стабілізують метаболізм гормонів та рівень естрогену.

Корисними жирами

Омега-3 жирні кислоти, що присутні в рибі, зменшують запалення в організмі. Оливкова, кокосова, кунжутна, лляна та інші олії стануть у пригоді для повернення здоров’я та стабільного гормонального фону.

Насіння льону та кунжуту – джерела омега-3 жирних кислот, клітковини та лігнінів – фенольних сполук рослинного походження, що зменшують негативні наслідки деяких форм естрогену.

Зеленими листовими овочами

Зелені листові овочі нашпиговані різними фіто поживними речовинами, що допоможуть вирішити багато нагальних аспектів зі здоров’ям. В поєднанні з насінням та горіхами вони є найкращими джерелами магнію та вітаміну В6. Вони значно пом’якшують хворобливі симптоми ПМС і його протікання через різні механізми в організмі.

Смакуйте капусту

Як це не дивно, та такі листяні як редька, броколі, кольорова та брюссельська капуста містять фітонутрієнт індол-3-карбанол, що сприяє зменшенню метаболізму естрогенів.

Не забувайте про білки

Обов’язково введіть в раціон такі білки як боби, горіхи, насіння, жирні йогурти для

 • підтримки функціонування печінки
 • нормалізації естрогенового метаболізму
 • рівня цукру в крові протягом дня
 • більш стабільного рівня енергії
 • кращого вибору харчів
 • нормалізації сну та здоров’я в цілому.

А головне, шановні жінки, не будьте аж занадто суворими до себе щодо помилок. Пам’ятайте, що організм – це складна машина, якій потрібен час для адаптації чи то до нового раціону, чи до інших умов життя, чи то до позитивних думок.

Концентруйтесь на позитивному і Ви бачитимете позитивні зміни, лишаючи стрес, невпевненість та почуття провини позаду. Міняймося на краще, змінюючи харчовий раціон, старі звички та отримуючи нові знання.

Джерело: thatsugarfilm.com

Коментарі