Аюрведа Секрети

Шанкх Пракшалана. Очищення кишечнику в домашніх умовах

Share Button

В різних культура цю практику називають по-різному. Ми не будемо перераховувати всі назви Шанкх Пракшалани, а розповімо краще про її суть. Суть цієї процедури полягає в очищенні та трансформації всього шлунково-кишкового тракту: від ротової порожнини і до анусу. Коли Ваш ШКТ перевантажений і йому важко справлятися з процесами, що відбуваються всередині, можна допомогти йому очиститися від шлаків та токсинів за допомогою води, солі та кількох вправ.

Все що Вам знадобиться — це солона вода та кілька годин часу. Солона вода не сприймається організмом, як їжа, і тому зразу тече до кишківника, не всмоктуючись в його стінки. Подбайте про те, щоб Вас ніхто не відволікав. Відкладіть свої справи в сторону, розслабте мозок та вперед. До чистоти кишечнику.

Шанкх Пракшалану краще виконувати на голодний шлунок. При цьому майте на увазі, що якщо Ви пізно ввечері гарненько попоїли, то трохи відкладіть її зранку. Якщо немає змоги зробити її вранці або вдень, то можна з’їсти щось легеньке на сніданок. Це фрукти або невеличка порція салату. Без насіння. Без горіхів.

Важливо зберігати нижчевказані пропорції солі та води. Від цього залежить ефективність очищення та виведення солоної води з ШКТ.

Робимо розчин

В 2-3 літрах гарячої води розчиніть чисту морську сіль. Пропорції: 5-6г на літр. Це одна чайна ложка з гіркою на літр води. Як на мене, то легше пити майже гарячу воду, тоді не відчувається вся її гидотність. Чим холоднішою стає вода, тим неприємніше заливати її собі до рота… Тому, я завжди роблю літровий розчин. Випиваю його. І потім роблю ще один. І ще один, якщо потрібно… Треба добитися такого стану, щоб з Вас виходила майже прозора вода. Зазвичай це 2,5-3л солоної води.

Етапи Шанкх Пракшалани

 1. До гарячої води додаємо сіль у пропорції 5-6г на літр або чайну ложку з гіркою.
 2. Випиваємо 1-2 стакани розчину.
 3. Робимо вправи для того, щоб проштовхнути воду по всьому кишечному тракту якнайшвидше та очистити його у різних місцях.
 4. Випиваємо ще одну порцію розчину.
 5. Знов виконуємо 5 вправ по 8-10 разів.
 6. Продовжуємо пити по 1-2 стакани солоної води і виконувати вправи.

Зазвичай, після 4-5 стаканів розчину починається евакуація того, що знаходиться у прямій кишці. Продовжуйте пити воду аж доти, доки не побачите чисту. Проте, ще раз нагадаю, що 2-3 літрів має бути достатньо. Це залежить від ваги та ступеню зашлакованості організму.

Важливий момент

Починаємо пити воду з положення сидячи навпочіпки. Так, наче ви опустилися у саме нижнє положення присяду. Коліна розведіть в сторону.

Стоячки теж можна пити, проте ефективність втрачається і організму треба буде більше часу для проведення води через ШКТ.

Вправи для Шанкх Пракшалани

 1. Ставимо ноги на ширину 30-40 см. Руки з’єднуємо в замок та піднімаємо вгору долонями до стелі. Піднімаємо п’ятки над землею і різко ставимо їх назад. Повторюємо 8-10 разів.

  Проштовхуємо воду вниз до воротаря шлунку.

 2. Нахили всторону
  Витягування вгору з руками в замку
 3. Ноги лишаються у тій самій позиції. П’ятки знаходяться на підлозі. Руки – в замку вгорі. Зараз будемо нахилятися в сторони.

  Підтягніть корпус вгору і нахиліться ліворуч. Затримайтеся на кілька митей в цьому положенні. Поверніться у вихідне положення. Розслабтеся. Знову підтягніться маківкою голови до гори. Нахиліться праворуч і теж затримайтеся на такий самий час. Повертайтеся назад. Повторіть по 8-10 разів на кожну сторону.

  Ця вправа відкриває воротар шлунку. При кожному нахилі частина води посувається вниз, до дванадцятиперсної кишки та тонкого кишечнику.

 4. Нахили в сторону
  Нахили в сторону з руками вгорі
 5. Поставте ноги трохи ширше від попереднього положення. Розведіть руки в сторони так, щоб долоні знаходилися на одному рівні з плечовим поясом. Стегна нерухомі. Робимо поворот корпусом праворуч так, щоб ліва рука торкнулася задньої правої частини спини. Праву руку відводимо назад і вниз. Повертаємося у вихідне положення. Робимо такий самий оберт ліворуч, торкаючись правою рукою лівої нижньої частини спини. Повторіть по 8-10 разів на кожну сторону.

  Ця вправа дає рух води по тонкому кишківнику.

 6. Скручування в сторони з прямим хребтом
  Скручування в сторони
 7. Ця вправа дуже нагадує йогівську собаку мордою вгору. Ляжте на підлогу. Руки під плечима. Носки стоять на підлозі на ширині 30-40 см. Підтягніть корпус вгору. Ваші стегна мають бути над землею. З такого положення починаємо робити скрутки. Повертайте голову з корпусом так, щоб побачити п’ятку протилежної ноги. Видих. Поверніться у вихідне положення. Вдих. І зробіть те саме у протилежний бік. Стегна при поворотах лишаються в однаковому положенні. Для полегшення вправи можна поставити коліна на підлогу, проте слідкуйте, щоб носки впиралися в землю. Повторюємо 8-10 разів.

  Ця вправа рушить воду по решті шлунку аж до прямої кишки.

 8. Кобра зі скручуваннями в сторони
  Кобра зі скручуваннями в сторони
 9. Остання вправа проводить воду по товстій кишці на вихід.

  Вона є трошки складнішою за попередні, проте є досить важливою в цьому комплексному очищенні.

  Вихідне положення: стоячи навколішки на відстані 30-40 см та носками, впертими в підлогу. Виставляємо праву ногу, зігнуту в коліні під кутом 90º, вперед. Ліва рука також призігнута в лікті. Повертаємо тулуб праворуч і, ніби-то чіпляємось лівим ліктем за праву ногу. Видих. Повертаємося у вихідне положення і ставимо два коліно у вихідне положення. На вдисі виставляємо ліве коліно вперед та згибаємо правий лікоть. Корпус йде ліворуч і назід. Чіпляймося правим ліктем за ліве стегно.

  Як і раніше повторіть цю вправу 8-10 разів.

 10. Скручування хребта з положення сидячи
  Скручування хребта з положення сидячи

  А що ж після?

  Після очищення кишківника, можна попити простої води або ж чаю. Як показує практика, що досить часто сильно хочеться пити. Не поспішайте зразу їсти. Витримайте 2-3 години і починайте їсти. Але не кладіть вже в себе усіляке сміття. Фрукти або овочі стануть чудовим доповненням до Шанкх Пракшалани.

  Коментарі