Розвінчання міфів про коноплю
Секрети

Розвінчання міфів про коноплю

Share Button

Ми продовжуємо розвіювати міфи про вживання коноплі, яку ми почали в публікації “7 Міфів про коноплю, в які ми повинні перестати вірити“.

MІФ #5 – Конопля веде до вживання більш серйозних наркотиків

В той час, як подібна теорія користується популярністю серед простих людей, вчені завжди мали сумніви щодо цього. Наші дослідження показують, що ці сумніви мають підставу.

– підрозділ Громадської безпеки та правосуддя (RAND’s Public Safety and Justice unit)

Існує теорія, що конопля – «пропускний» наркотик. Вона означає, що споживачі канабісу ненавмисно та безповоротно прямують в лапи до більш важких речовин. Часто, реальність та дослідження спростовують цей факт. Та багато хто ще й досі продовжують перебувати під впливом пропаганди, спираючись на один-єдиний аргумент: люди починають вживати важчі наркотики пізніше в житті.

Цей факт не доведений. І, якщо хтось любить пити вино раз чи два на тиждень, то це зовсім не означає, що за кілька років та ж сама людина питиме горілку зранку до ночі.

Дослідження National Household Survey показало, що 79% регулярних споживачів марихуани не використовують будь-які інші незаконні наркотики. Проте 85% всіх споживачів незаконних наркотиків використовують виключно канабіс.

Щомісяця з 16,1 мільйона тих, хто курить коноплю, лише 287,000 використовують героїн. Мало того, що більшість людей, хто спробував канабіс, ніколи, навіть, не спробує героїну, переважна більшість з них не продовжуватиме палити конопель в подальшому житті

– Національна коаліція Cannabis у США

Люди роблять свій вибір день у день на основі поєднання звичок, бажань і потреб. Конопля ж серед підлітків – симптом проблемної поведінки, а не її причина. Стає ясно, що звичайний попередник потенційного вживання наркотиків в підлітковому віці – це нестабільність, стрес і насильство в їхньому житті. Вони, паралельно з алкоголем і цигарками, є справжнісіньким «пропускним пунктом» в майбутньому до вживання наркотиків. 71% споживачів наркотиків палять цигарки, а кожен дванадцятий страждає на алкогольну залежність.

Чим вищий рівень освіти людини, тим менше шансів, що вона сліпо віритиме, що випадкове вживання коноплі є шкідливим для здоров’я

Не дивлячись на роки досліджень та доказів, що спростовують теорію «пропускного пункту», багато хто продовжує перекладати відповідальність за свої рішення та вчинки на безневинну рослину. Цей міф, як і багато інших, почнуть розсіюватися лише тоді, коли громадськість почне виховувати себе та виступати проти нав’язаних ззовні ідей. Можна сподіватися, що чим більше досліджень буде проведено, тим більше інформації для переробки можна прийняти до уваги та прийняти історичну спадщину.

МІФ #6 – Конопля є причиною погіршення пам’яті та втрати логічного мислення

Ідея забудькуватих та ледачих курців коноплі розповсюдилась серед людей, які досить гостро реагують на будь-які прояви відхилу від програми. Проте, досить важливо розуміти реальність за цим комічним зображенням неуважності. А для того, щоб розуміти, як щось впливає на пам’ять, треба спочатку зрозуміти, як працює сама пам’ять. За досить спрощеною системою кожна людина має 3 форми пам’яті:

  1. Довготривала – накопичення знань та збереження інформації протягом тривалого часу
  2. Короткочасна – забезпечує запам’ятовування одноразової інформації на відносно короткий проміжок часу
  3. Оперативна пам’ять проявляється під час виконання певної діяльності і необхідна для її виконання в кожний заданий проміжок часу

Дослідження з цього приводу говорять, що різниця дійсно існує. Канабіс впливає на короткочасну пам’ять та здатність особи формувати нові спогади, однак, практично, не має ніякого впливу на здатність згадувати до та після. Конопля не впливає на довгострокову пам’ять. Ті ж самі дослідники висловлюють думку, що стан алкогольного сп’яніння впливає більше на погіршення короткочасної та довгочасної пам’яті, викликаючи, до того ж, серйозні збої в роботі головного мозку.

Будь-яка речовина, яку використовують в надлишку, матиме негативний вплив. І, логічно, що 24-годинне перебування під впливом речовини вплине на когнітивні функції навіть Деніеля Таммета (Daniel Tammet), – чоловіка, що пам’ятає 22,514 знаків числа Пі та вивчив нову мову за тиждень.

Для порівняння варто додати, що ті, хто вживає алкоголь хоча б 10 годин на добу, вкоротять собі віку. А це є набагато більшою втратою.

В 2013 році в Addiction Biology було опубліковане дослідження нідерландських вчених. Вони спостерігали протягом 3 років за людьми, що курили занадто багато конопель.

Дослідження підтверджує, що регулярне вживання канабісу не обов’язково порушує функції мозку

– Янна Косійн (Janna Cousijn, PhD)

Доктор Косійн з Амстердамського Університету розвитку психології зі своїми колегами спостерігали за 49 молодиками-курцями, 22 з яких вважалися важкими випадками та споживали коноплю щонайменше 5 днів на тиждень. Вони не виявили ніяких змін у робочих здібностях пам’яті. Це дослідження чітко вказує, що канабіс не завдає шкоди пам’яті та логіці.

Отже, можна сказати, що багато найрозповсюдженіших уявлень, пов’язаних з цією рослиною, є значним перебільшенням.

MІФ #7 – В коноплі більше 400 хімічних речовин! – ПРАВДА

Це абсолютна правда, що в коноплі міститься більш, як 400 видів різноманітних хімічних речовин.

З того моменту, як коноплю зробили протизаконною, будь-яку інформацію про неї перекручують та використовують належним чином. Одне з найпоширеніших тверджень – те, що конопля містить понад сотні хімічних елементів. Саме це твердження дозволяє припустити пересічному громадянину, що всі вони є небезпечними.

Подібна статистика вводить людей в оману. Проте, в каві міститься 1,500 хімічних сполук з невеликою кількістю досліджень з цього приводу: тільки 21 з цих хімічних речовин фактично були протестовані на тваринах і 16 з них викликають рак у гризунів. Проте, кава лишається другою найбільш вживаною рідиною в світі після води. Цигарки взагалі містять понад 4,000 хімічних сполук, а все ж таки вільно лежать на прилавках магазинів.

Різні хімічні речовини коноплі – лікарські та харчові – широко вивчені дослідниками. А урядовці досі стверджують про малу кількість досліджень. Лікарські і психоактивні ефекти, які ми пов’язуємо з марихуаною викликані унікальними хімічними структурами, так званими канабіноїдами.

На сьогоднішній день відомо 86 канабіноїдів, визначених в природі, а інші були синтезовані хімічним шляхом. Основним психоактивним інгредієнтом в марихуані є дельта-г-тетрагідроканнабінол (THC). Інші канабіноїди, на додаток до THC, мають лікувальні або психоактивні елементи.

Інститут Медицини в 1999 році опублікував доповідь під назвою «Марихуана і медицина: оцінка наукової бази».

Самий останній огляд коноплі нараховує 66 канабіноїдів. Більшість їх взаємопов’язані між собою та утворюють 10 груп

Ефект оточення канабіноїдів

Цей термін (Ефект оточення канабіноїдів) застосовується для визначенні взаємодії різних хімічних речовин коноплі, щоб створити дивовижні зцілення і регенеративні ефекти при її вживанні. Елементи рослини поєднуються в дуже унікальний спосіб та працюють в унісон, щоб допомогти людському організму подолати недугу.

Людське тіло складається з ендоканнабіноїдної системи, що призначена для використання багатьох каннабіноїдів. Цей ефект та його безліч лікувальних можливостей не оповіщаються громадськості вже досить довго.

Рослина була і продовжує лишатися в центрі уваги потужної антипропаганди. Вже 80 років. Є багато тих, хто, безсумнівно, вважають, що марихуана є найгіршою речовиною на планеті. На жаль, багато хто з них так ніколи і не побачить іншу сторону медалі. Зараз є можливість розповсюджувати інформацію та формувати нові думки, відкидаючи те, що було нав’язане ззовні. Стеж за зміною, стань зміною!

Коментарі