Переваги використання конопляної олії
Секрети

Переваги використання конопляної олії

Share Button

Конопляна олія – олія, яку виготовляють з конопляного насіння і має вона приємний горіховий аромат. А переваги від її вживання Ви отримаєте неабиякі. Наукові підтвердження з дієтології та краси є тому доказом. Та й у давні часи наші пращури користувалися виключно конопляною олією.

Що робить конопляну олію корисною?

Насіння коноплі багате на протеїни, поліненасичені жирні кислоти, омега-6, омега-3 та клітковину. Вона також є чудовим джерелом токоферолів: їх ще називають антиоксидантами вітаміну Е. А про

  • калій
  • магній
  • залізо
  • цинк
  • кальцій
  • фосфор

годі й балакати. А ще тут можна знайти й такі мікроелементи як

  • стронцій
  • торій
  • миш’як
  • хром.

Непогано, так?

Так які ж переваги вживання конопляної олії?

Допомагає підтримувати гормональний баланс

Конопля є єдиним їстівним насінням, що містить гамма-лінолієву кислоту, яка перероблюється у захисний гормон простогландин PGE1. Саме він регулює гормональний баланс та підтримує здоров’я після менопаузи.

Відновлює та живить захисні шари шкіри

Завдяки високому вмісту омега-6 та омега-3 жирних кислот, конопляна олія має дуже подібний склад до жирів шкіри. Саме цей факт і робить олію чудовим пом’якшувальним та зволожувальним засобом. Вона стане особливо дієвими ліками для сухої, дегідрованої, змореної шкіри та слабких нігтів.

Конопляна олія підвищує еластичність шкіри та здатність утримувати воду в тканинах. А чиста конопляна олія володіє здатністю відновлювати пошкоджене сухе волосся, тому його досить часто включають до складу кондиціонерів для відновлення.

Підходить вегетаріанцям

Для веганів та вегетаріанців правильний баланс омега-3 та омега-6 жирних кислот може стати складним питанням. А от конопляна олія має оптимальний склад, щоб задовольнити ці потреби.

Допомагає знизити холестерин

Як ми вже не раз казали, що конопляна олія має такі важливі компоненти, як омега-3 та омега-6 жирні кислоти у співвідношенні 3:1. Сприяючи пришвидшенню метаболічних процесів, конопляна олія допомагає знизити рівень холестерину в крові. А з прискореним обміном речовин жири спалюються швидше і не осідають на стінках артерій.

Підходить діабетикам

В конопляній олії зовсім невисокий рівень вуглеводів та цукру, і тому вона чудово підійде людям, що страждають на діабет. А ось нутрієнти, що містяться у конопляній олії, можуть допомогти з вирівнюванням рівня цукру в крові.

Допомагає упередити псоріаз

Причиною псоріазу є нестача омега-6 жирних кислот в організмі людини. А от жирні кислоти, що входять до складу олії, допомагають покращити процеси окислення та гідрації у шкірі.

Підвищує імунітет

Знову ж таки, звертаємося до основних компонентів конопляної олії – омега-6 та омега-3. Ці жирні кислоти допомагають покращити та відрегулювати флору кишечників, створюючи натуральний протимікробний бар’єр та підвищуючи стійкість організму.

Допомагає запобігти демілієнації нервової системи

Основні жирні кислоти є невід’ємною частиною здорового функціонування мембран клітин. Вони також упереджують демілієнацію нервових клітин, тобто вибіркове пошкодження мієлінової оболонки – мембрани, що захищає нервову клітину.

Допомагає запобігти варикозу

Конопляна олія розріджує кров, зменшуючи відкладення на стінках судин, згустки крові та варикоз.

Що варто пам’ятати, використовуючи конопляну олію вперше?

Конопляна олія, звичайно ж має багато переваг її використання, проте варто пам’ятати, що людям з раком простати та тим, що розріджують кров іншими препаратами, слід уникати її використання.

Перед першим використанням пам’ятайте:

Конопляна олія може мати антизгортальний вплив на Вашу кров. Люди, що страждають на хвороби серця або ж розріджують кров лікувальними препаратами мають відмовитися від вживання олії або ж порадитися з лікарем перед її застосуванням.

Конопляна олія підвищує ризик захворіти на рак простати. І хоча багато досліджень показують, що вона відновлює та омолоджує клітини організму, саме це може посприяти й збільшенню пухлин, особливо простати. Медичні працівники радять не застосовувати дану олію при, навіть, можливостях захворіти на недуг. Більше досліджень ще треба у цій галузі.

У великих порціях конопляна олія може спричинити діарею або коліки. Вживання її у більших, ніж зазвичай, дозах викликає нудоту, пронос та спазми в животі. Тому, зберігайте олію подалі від дітлахів.

Не грійте конопляну олію. Високі температури пошкоджують структуру ненасичених жирів конопляної олії та перетворює їх на насичені жири. І саме вони і є причиною багатьох розладів зі здоров’ям.

Тіло – це наш храм, який маємо берегти. Тому, обирайте необроблені та натуральні продукти, щоб його живити.

Коментарі