Нове життя з нового року
Секрети

Нове життя з нового року

Share Button

Як часто ми обіцяємо почати нове життя з наступного понеділка, з першого числа наступного місяця, з першого числа наступного року, після відпустки, після дня народження тощо. Ох, скільки ж разів я обіцяла собі кинути палити, перестати вживати солодощі, бути більш дисциплінованою, доводити розпочаті справи до кінця… Матір Божа! Ну, мабуть, не менш, як мільйон.

А скільки ж обіцянок даних собі ми насправді виконуємо? Так! Обіцянки, як то кажуть, – цяцянки! Можна полічити на пальцях двох рук тільки. До ніг не дійде. Тож у цій статті ми розглянемо, з чого і як краще розпочинати нове життя з успіхом.

Цілі не працюють

Скільки разів я ставила перед собою цілі, записувала їх в зошит, читала їх 3 рази. Взагалі, робила те, що радили великі гуру щасливого, повного та гармонійного життя. Але далі цього справа якось не йшла. Цілі так і залишались на папері, обіцянки у моїй голові, а я — на тому самому місці, де й була попередні роки.

Нічого не мінялось, поки ми з чоловіком не вирішили поміняти місце роботи та оселитися у звичайному невеличкому містечку нашої країни, помінявши шалені гроші на невідомість. З цими змінами почалися і внутрішні зміни. Та перед Новим 2015 роком я знов замастила клаптик паперу своїми цяцянками-обіцянками на наступний, типу: перестати їсти солодке зовсім, займатись йогою щоденно ( і зовсім не важливо, що мій організм про це думає), почати заробляти штуку баксів на місяць (не маючи ні зв’язків ні навичок) та ще якісь узагальнювальні варіації цілей. Місяць вже пройшов. Ви думаєте, я кинула солодощі? Хм… Їм у 2 рази більше. Йога? По вівторках та п’ятницях в йога-центрі. Гроші? Так і сиджу вдома.

Це і сліпому зрозуміло б стало, що таких цілей в житті не досягти. Бо вони — просто нереальні. Але чому ж я така сліпко, що ніколи не бачила і не розуміла цього? Бо ліньки думати. Просто, як то кажуть: “Миші плакали, кололись, але продовжували вперто їсти кактус. ”

Ставимо цілі правильно

Та ось нещодавно до мене дійшло те, що і дитині було б зрозуміло: я ніколи не досягну тих цілей, що хочу, якщо не зміню саму постановку питання. Треба прописувати не цілі, тобто узагальнені тези, а використовувати ТЕМИ. Наприклад, я хочу навчитись рано вставати. Раніше я писала: “Підйом щоранку о 6-ій”. В темі ж я прописала більш м’які та розширені умови, дотримуватись яких мені стане набагато легше. І, якщо не виконаю це раз, то світ не перевернеться. Наступного дня обов’язково це зроблю, бо немає цих жорстких рамок, якими я сама себе (на секундочку!) обмежую.

Так ось в темі я написала так: «Догляд за собою», що включає: намагатись лягати спати раніше та в один й той самий час. Зверніть увагу, я написала не лягати спати, а намагатись… Ось це і є пом’якшена умова цілі, яка надає вам більшу свободу волі та пластичність. Далі я планую по можливості частіше займатись йогою, тобто коли є час, натхнення та сили. І дійсно, стала робити годинну сесію йоги вдома додатково рази два на тиждень.

Закінчувати почате – головна якість

Іншу важливу для себе тему я зазначила, як «Закінчувати почате», а саме: я просто герой для того, щоб щось почати. Нові ідеї приходять легко. Починаю робити певні дії для втілення їх у життя. Та за кілька днів полум’я пристрасті згасає і починаються звичайні будні, де просто нічого не хочеться робити. Мозок знаходить десять тисяч виправдань, що ця ідея провалиться і нема чого витрачати свій дорогоцінний час. Так ось, я вирішила виправити цю якість свого характеру.

Перед тим, як щось почати, обдумати все добряче. Якщо мені ідея підходить, то прийняти рішення не здаватись (або, як кажуть англійською: «Never give up!») та виконувати дане рішення до тих пір, доки не досягну бажаного результату. Це, думаю, буде найскладніше завдання з усіх. Але воно веде до наступної не менш важливої теми: дисципліна!!! Теж кульгає. Я знаю, що потрібно робити щодо фізичної активності, правильного харчування, ведення блогу тощо. Отже моє завдання полягає у слідуванні невеликої кількості правил (я взяла лише 4 основних правила для себе. Коли вони стануть моєю натурою, тобто впишуться у життя, наче завжди були зі мною, придумаю ще 2-3 правила. Думаю, що головне зараз – поступовість).

Звичайно ж, до головних тем я віднесла й ведення блогу. Сюди відноситься і пошук матеріалів, і написання цікавих та не дуже статей, постійна робота над вдосконаленням сайту та багато іншого.
Ще було кілька тез з моїх сьогорічних обіцянок, та, здається, що і так вже багато написала, тож не буду сильно обтяжувати.

Але, щиро сподіваюсь, що цей пост допоможе трохи змінитися хоч одній людині. Я доходила до цього багато років, як равлик, але, якщо б прочитала щось подібне раніше, то, може б змінила себе та своє життя трохи раніше… Та, краще пізно, ніж ніколи!
Бажаю успіхів!

Коментарі