Найкращі та найгірші пози для спання
Секрети

Найкращі та найгірші пози для спання

Share Button

Лягаючи ввечері спати, всі ми сподіваємось на міцний сон та добрий відпочинок, адже нічний сон життєво важливий як для фізичного, так і психічного здоров’я.

Значимість повноцінного сну була доведена незліченним дослідженнями. Його ж нестача може призвести до таких проблем зі здоров’ям як ожиріння, хвороби серця, слабоумство, діабет та, навіть, втрата волосся чи передчасне старіння.

Згідно досліджень National Sleep Foundation, 45% громадян США страждають від недосипання щонайменше раз на тиждень.

Багато чинників впливає на Ваш сон, зокрема оточення в кімнаті, зручність матрацу, рівень стресу, харчування та багато інших. Дуже важливим для повноцінного сну, що досить часто лишається без нашої уваги – те, в якій позі ми спимо.

Для багатьох стане несподіванкою те, як поза, в якій ми спимо, впливає на сон та загальний фізичний стан.

Спання на боку, спині чи череві по-різному впливає як на здоров’я, так і самопочуття. Від них не тільки залежить, з якої ноги Ви прокинетесь зранку чи Ваш настрій протягом дня. Вони також впливають на здорову роботу мозку та можуть призвести до таких недугів як слабоумство, хвороба Альцгеймера та Паркінсона.

Також наша поза під час сну може спричинити хропіння, підвищену кислотність шлунку, печію, апное уві сні (тимчасове припинення дихальних рухів) та, навіть, появу зморшок!

Нижче Ви знайдете найкращі та найгірші пози для сну та те, як вони впливають на наше здоров’я.

1. На спині, руки по бокам

Положення: Ви лежите на спині, Ваші руки по бокам. Таке положення ще інколи називають «позою солдата».

Вплив на здоров’я:

Переваги. Спання на спині, зазвичай, вважають найкращим для здоров’я спини, завдяки тому, що спина лишається рівною. В такому положенні Ви зменшуєте тиск на хребці, вберігаючи цим шию та поперек від болю.

Також спання на спині знижує кислотність в шлунку, жінкам допомагає підтримувати м’язи грудей в тонусі та запобігає з’явленню зморшок на обличчі.

Недоліки. Апное уві сні та хропіння тісно пов’язані зі спанням в цьому положенні.
Коли Ви спите на спині, сила тяжіння спричиняє попаданню язика в дихальні шляхи. Саме така перепона диханню спричиняє хропіння.

Рішення:

Якщо спання на спині спричиняє хропіння та проблеми з диханням, Вам варто поєднати таке положення зі сном на боку. Це допоможе Вам зменшити гучність свого сну та прокидатися більш бадьорим.

Спробуйте спати в такій позиції без подушок, або ж візьміть одну маленьку. Завдяки цьому Ваша шия буде в натуральному положенні, що, в свою чергу, сприятиме вільному диханню. А якщо Вам шкода викидати Вашу велику улюблену подушку – покладіть її, краще, під коліна. Це утворить природній вигин у попереку і, відповідно, покращить самопочуття в ньому.

Також радять використовувати подушу наповнену гречаним лушпинням (англ. buckwheat pillow). Кажуть дуже корисна подушка, яка в країні гречкосіїв, як це не дивно, майже нікому не знайома.

2. На спині, руки до гори

Положення: Ви лежите на спині, Ваші руки поруч або над головою. Також відома як поза «морська зірка».

Вплив на здоров’я:

Переваги. Також, як і попередня, вважається найкращою для здоров’я спини завдяки тому, що спина лишається рівною. Зменшує тиск на хребці, уберігаючи цим шию та поперек від болю.

На додачу, коли Ви спите з піднятою головою, шлунок розташований нижче стравоходу, запобігаючи цим попаданню продуктів травлення назад в стравохід та сприяючи цим зменшенню кислотності шлунку.

Як і попередня, таке положення запобігає утворенню зморшок на обличчі.

Недоліки. Як і в попередньому випадку, таке положення може спричинити хропіння. Якщо Ваші руки знаходяться вище голови, то вони створюють тиск на нервову систему в плечах. Це може викликати больові відчуття.

Рішення:

Цураючись великих подушок, Ви дозволяєте своїй голові, шиї та хребту відпочивати в натуральному положенні та уникати зайвого тиску.

3. На боку, руки по бокам

Положення: Ви спите на боку, притиснуті руки вздовж тіла. Також відоме, як положення «колода».

Вплив на здоров’я:

Переваги. Ще одна взірцева позиція для Вашої спини. Завдяки такому положенню хребет відпочиває в природному положенні, що дозволяє запобігти болям як у спині, так і в шиї. Те, що Ви спите на боку, допомагає зменшити ризик апное уві сні.

На додачу, таке положення зменшує хропіння. Також вважається найкращою позицією сну для вагітних жінок.

Недоліки. Так, як верхня частина ніг недоотримає достатньої підтримки, існує ймовірність появи болю в стегнах та спині в майбутньому. Також спання на боку може призвести до передчасного старіння шкіри (зморшки на обличчі та обвисання грудей). В деяких випадках може виникати біль в шиї.

Рішення:

Для попередження болю в шиї використовуйте тонку тверду подушку. Для попередження зморшок на обличчі – використовуйте сатинову наволочку.

Також було б корисно покласти подушку між стегнами для підтримки ніг.

4. На боку, руки перед Вами

Положення: Ви спите на боку, ноги трішки зігнуті в колінах, руки лежать розпростерті перед Вами, голова ледь відхилена. Також відома як «тужлива» поза.

Вплив на здоров’я:

Переваги. Така позиція для сну допомагає запобігати болю в спині та шиї. Також допомагає позбутися хропіння, полегшує печію та знижує кислотність в шлунку.

На додачу сприяє очищенню лімфатичної системи мозку та зменшує розвиток таких хвороб як Альцгеймера і Паркінсона. Така позиція для сну надає тілу найбільш зручне положення для відпочинку, тож її прихильники рідше прокидаються посеред ночі.

Недоліки. Сплячи на боку, Ви перешкоджаєте повноцінному кровообігу та створюєте додаткове навантаження, що може призвести до болю в плечах та руках. Компресія (стискання) нервів може призвести до збою в здоровому функціонуванні таких органів як шлунок, печінка та легені.

Спання на боку підвищує ризик обвисання грудей, передчасного старіння шкіри. А те що Ви переважно спите на одній половині обличчя, може спричинити появу вугрів.

Рішення:

Використовуйте сатинову наволочку, щоб зменшити ризик виникнення вугрів. Для підтримки кульшових суглобів покладіть подушку між колінами. Якщо Ви постійно відчуваєте постійний дискомфорт в передпліччях, варто, коли спите, тримати руки вздовж тіла (спати в положенні колода).

5. На будь-якому боку

Положення: Спите на правому чи лівому боці.

Вплив на здоров’я:

Переваги. Спання на боку буде корисне тим, хто страждає від болю в шиї, спині, підвищеної кислотності шлунку, хропіння та апное уві сні. У людей, що сплять в такій позі, відкриті дихальні шляхи, що значно зменшує ймовірність храпу. Таке положення рекомендовано людям, що страждають на апное уві сні.

Спання на боку також розтягує хребет, запобігаючи цим болям у спині.

Вагітним жінкам краще спати на лівому боці. Така положення допоможе повноцінному обігу крові між плодом та матір’ю.

Дослідження 2012 року, результати яких були опубліковані в BMC Pregnancy & Childbirth радять вагітним жінкам спати на лівому боку. Це покращує здорове протікання крові та забезпечує оптимальний рівень кисню як майбутній мамі, так і дитині.

Недоліки. Якщо маєте проблеми з печією, не варто спати на правому боці, адже це може призвести до погіршення. З іншого боку, якщо Ви спите на іншому боці (тобто лівому, вибачте за тавтологію) Ви занадто напружуєте такі внутрішні органи як шлунок, легені та печінку. Якщо Ви страждаєте на будь-які недуги, пов’язані з вищезгаданими внутрішніми органами, – переляжте на правий бік. А взагалі то, після прийому їжі краще відпочивати на лівому боці, бо це сприяє травленню.

Спання на боці може призвести до передчасного старіння – поява зморшок та обвисання грудей у жінок.

Рішення:

Якщо Вам подобається спати на боку – покладіть подушку між колінами. Також використовуйте сатинові наволочки, щоб зменшити ймовірність появи вугрів на обличчі.

Уникайте спання на руці. Краще тримати руки з боків.

6. Поза зародка

Положення. Спите на скручені на будь-якому боці. Руки зігнуті в ліктях та притиснуті до тіла, коліна підігнуті та притиснуті до тіла, підборіддя направлене всередину.

Вплив на здоров’я:

Переваги. Значно зменшує хропіння. Буде корисна вагітним жінкам.

Тим, хто страждає на гастроезофагеальну рефлюксну хворобу, варто спати на лівому боці. Це завдяки тому, що шлунок знаходиться нижче стравоходу і, завдяки гравітації, кислий шлунковий вміст лишається в ньому.

Недоліки. Таке положення хоча і є зручним для спання, може створювати зайве напруження на шию та спину. Це може призвести до таких серйозних проблем з шиєю та спиною, як запалення сідничного нерва в майбутньому.

Також, занадто зігнута спина та суглоби, можуть спричинити такі проблеми, як захворювання легенів, зморшки та обвислі груди.

Рішення:

Тим, хто полюбляє спати в такому положенні, варто використовувати жорсткі подушки для підтримки голови. Також подушка має бути достатньо високою, щоб тримати голову в натуральному, рівному положенні. Це допоможе зняти зайвий гніт з шиї та попередить біль у шиї, задубілість в м’язах. Також варто перевертатись з боку на бік посеред ночі.

Спання в положенні на лівому боці створює напругу на такі життєво важливих органи як печінка, легені та шлунок. Тож, якщо Вам до вподоби таке положення для спання, то спіть на правій стороні.

7. Долілиць

Положення. Спите на животі, голова повернута праворуч чи ліворуч, руками обнімаєте подушку. Інколи така поза називається «вільне падіння».

Вплив на здоров’я:

Переваги. Спання на животі допоможе тримати дихальні шляхи відкритими, що зменшить хропіння. Також, таке положення допоможе покращити травлення, хоча, з іншого боку, якщо Ви спите на животі тривалий час, це може сказатися негативно на Вашому травленні.

Результати досліджень 2012 року, проведені Американською психологічною асоціацією (APA) свідчать, що ті хто сплять на животі, значно частіше бачать еротичні сни.

Недоліки. Спання на животі є одною з найгірших позицій для спання тому, що спричиняє значне викривлення хребта. Таке положення не тільки заважає спині прийняти натуральне положення, а й створює непотрібне навантаження на поперек та поперечні м’язи, що призведе до болю та судом.

Також таке положення змушує Вашу шию постійно бути повернутою в той чи інший бік, що створює напруження в шиї та заважає повноцінному диханню та кругообігу крові. Ні в якому разі не варто спати в такому положенні тим, хто страждає від болю в шиї чи спині.

Огрядним людям таке положення створює зайвий тиск на такі внутрішні органи як легені.

Дослідження 2015 року, стверджують, що люди, які страждають на епілепсію мають більше шансів померти під час сну на животі.

Рішення:

Якщо це Ваше улюблене положення, покладіть подушки по бокам живота. Це вбереже Вас від самовільного перевертання на живіт під час сну.

Джерело: top10homeremedies.com

Коментарі