Чому варто спати на лівому боці
Секрети

Чому варто спати на лівому боці

Share Button

Увага: Варто пам’ятати, що спання на лівому боці може підійти не всім, зокрема тим хто мав проблеми з серцем у минулому.

Багато людей з найвіддаленіших кутків світу обожнюють поспати для власного задоволення і, поза всяким сумнівом, сон є однією з найприємнішою втіхою в житті. Недаремно ж люди бажають солодких снів.

Окрім того, що спання є життєво необхідною потрібністю людини як для здоров’я взагалі так і для самопочуття. Марно сподіватись на повноцінну роботу, якщо Ви погано спали в ночі.

Звісно ж Ви зможете робити свої повсякденні справи, проте, більш ніж ймовірно будете дезорієнтовані та відчувати брак сил та наснаги. Недосипання, також, може призвести до низки захворювань та, можливо, до летального результату. Брак сну вважається одною з головних причин виникнення серцевих хвороб.

Наряду із повсякденним відновленням організму, яке відбувається коли ми спимо, спання в певних позах може дати нам додатковий заряд енергії та користі. Дослідження показують, що спання на лівому боці, про яке Вам частенько казала бабуся, дійсно може принести багато користі Вашому організму.

Нижче Ви знайдете низку причин, чому Вам саме варто спати на лівому боці.

1. Більш повноцінний сон під час вагітності

Вагітнім жінкам, сон на лівому боці, допомагає запобігти надлишковому тиску печінки на матку, сприяє вільному кровообігу до неї та, разом з цим, вільному кровообігу до плоду.

Також, спання на лівому боці допомагає полегшити біль в спині. Саме тому, сон на лівому боці допомагає добре виспатись вагітній жінці, що вже не так і легко під час вагітності.

2. Покращує лімфатичний дренаж

Лімфатична система — це мережа судин та органів, яка розносить рідину, яка називається лімфою, нашим тілом. Лімфа відіграє головну роль в перенесенні лімфоцитів (різновид лейкоцитів), які борються з інфекціями та виводять з нашого організму токсини та інші шкідливі речовини.

Лімфатична система, переважно, знаходиться на лівій стороні нашого тіла та, відповідно, там же протікає більша частина лімфатичної рідини.

Лімфатична рідина, протікаючи нашим тілом, переносить білки, метаболіти та токсини, очищає їх в лімфатичних вузлах, та поступає до серця. І хоча в нас, поки що, не має значних досліджень в цій царині, давнє вчення Аюрведа стверджує, що захворювання виникають в лівій частині тіла в наслідок закупорювання лімфатичної системи.

Селезінка, одна із найважливіших частин лімфатичної системи, також знаходиться в лівій частині нашого тіла. Вона не очищує не тільки лімфатичну, а й кров’яну систему.

Якщо, Ви спите на лівому боці, сила тяжіння сприяє вільному дренуванню крові та лімфи через селезінку.

Важливо пам’ятати, що лімфатична система не пов’язана з нашим серцем. Вона очищує наше тіло за допомогою м’яз і ніяк не пов’язана з роботою серця. Саме тому, сон на лівому боці, сприяє повноцінній та безперешкодній роботі нашої лімфатичної системи завдяки звичайній силі тяжіння.

3. Покращення виведення продуктів життєдіяльності

Продукти життєдіяльності нашого тіла виходять через кишечник. Такі відходи із тонкої кишки попадають в товсту кишку, яка знаходиться в правій частині нашого тіла, через ілеоцекальний клапан.

Товста кишка, через яку виходять продукти життєдіяльності із шлунку, який розташований праворуч, переходить в низхідну ободову кишку, яка, в свою чергу, розташована в лівій частині нашого тіла.

Коли Ви спите на лівому боці, гравітація сприяє більш легкому попаданню їжі з тонкої до товстої кишки. Саме тому, сон на лівому боці сприяє помірному і поступовому виведенню відходів із шлунку в товсту кишку.

Це сприяє здоровій роботі товстої кишки, правильному формуванню калу та легкому випорожненню зранку.

4. Краще травлення

Шлунок та підшлункова залоза виробляють травні ферменти в нашому тілі. Коли Ви спите на лівому боці, шлунок та підшлункова залоза розташовані в зручному положенні та мають достатньо місця для повноцінної роботи.

На додачу, сила тяжіння сприяє послідовному проходженню їжі через шлунок та виділенню потрібної кількості панкреатичних ферментів.

В випадку, якщо Ви спите на правому боці, ці органи звисають в дещо недоладній та незручній позиції, що, в свою чергу, призводить до різкого попадання в шлунок як їжі так і ферментів, що призводить до дискомфорту та порушення травлення.

5. Полегшує печію

Сон на лівому боці допоможе тим, хто страждає на рефлюксну хворобу та сприяє більш швидкому очищенню організму від кислоти, ніж сон на правому боці.

Спання в неправильній позиції, може спричинити небажане попадання шлункової кислоти до стравоходу, що призводить до печії та інших незручностей. Це трапляється тому, що наш шлунок розташований в лівій частині нашого тіла.

Дослідження 2000 року, результати яких були опубліковані в The American Journal of Gastroenterology, свідчать, що спання на правому боці сприяє підвищенню кислотності в шлунку і може призвести до рефлюксної хвороби, порівнюючи зі сном на лівому боці.

В більшості випадків, якщо Ви страждаєте на печію та рефлюксну хворобу, Ви самі зможете помітити позитивний ефект від сну лівому боці. Якщо Ви відчуваєте печію після їжі, Вам, щоб полегшити її, достатньо полежати 10 хвилин на лівому боці.

6. Полегшує біль в спині

По правді кажучи біль в спині полегшує сон на будь-якому боці, але беручи до уваги всі вищезгадані переваги сну на лівому боці, можна врахувати і цю.

Людям, які страждають на хронічні болі в спині, не варто, а деякі й не можуть, спати на спині. Сон на боку послаблює тиск в хребті та полегшує біль в спині.

7. Полегшує варикоз вен

Якщо Ви страждаєте на варикоз вен, особливо нижньої частини ніг, сон на лівому боці, може значно полегшити лікування цього недугу.

Він допомагає навантаження в великій вені, яку називають нижня порожниста вена та знаходиться в правій частині тіла. Саме ця вена збирає кров в нижній частині тіла та транспортує її до серця.

Джерело: top10homeremedies.com

Коментарі