Аюрведа або наука життя
Аюрведа Секрети

Аюрведа або наука життя

Share Button

Сучасна медицина зробила істотний крок вперед протягом останнього століття. Фармацевтичні компанії, хірургічні операції та різноманітні новітні технології в області медицини набирають неабияких обертів. Всі ці практики покладаються на хімічні елементи та електронне приладдя для діагностики та вирішення проблем зі здоров’ям.

Фармацевтика все більше віддаляє людину від матінки-природи, її основних та дуже важливих законів. Біль пом’якшують, впливаючи на нервову систему різними пігулками, суглоби замінюють синтетичними матеріалами, а більшість процедур та препаратів лікують лише симптоми хвороб, а не причини.

Наука життя

Індійська традиційна медицина Аюрведа, що в перекладі з санскриту означає «наука життя», відома світу більш, як 5,000 років. Велику увагу тут приділяють профілактиці та попередженню хвороб. В ній визначаються різні типи людей і, відповідно до типу, застосовується найбільш ефективний шлях для лікування та профілактики здоров’я без подальшого медичного втручання.

Людина, згідно Аюрведи, складається з тих самих елементів, що й інші творіння Природи:

 1. Вогонь
 2. Вода
 3. Повітря
 4. Земля

Їжа та погода – то лише невелика частина природи, що безпосередньо впливає на людину. Саме тому Аюрведу почали розвивати, як натуральну систему здоров’я: лікування природи природою.

Дисбаланс

Так само, як і певні природні аспекти потрапляють в дисбаланс – сохне листя на деревах, хворіють тварини – ми також можемо виходити з балансу через дискомфорт та захворювання. Аюрведа вчить нас знаходити справжні причини – коріння хвороб.

Аюрведа

Практикуючий Аюрведу лікар розпитує пацієнта не лише про симптоми хвороб. Він перевіряє шкіру, язик, очі, вуха, пульс та задає багато питань щодо харчування, сну, розпорядку дня, емоційних станів, роботу, подорожі тощо.

Попередження хвороби

Навіть з таких непрямих чинників можна знайти корінь хвороби та вилікувати хворого змінами у способі життя, звичок, харчуванні тощо. Зміцнення та врегулювання травлення є основним в Аюрведі, яка вчить нас, що здоров’я або його відсутність в тілі людини визначається силою її травлення. Коли травлення збалансоване, то ми дуже легко перероблюємо різні види їжі з найкращим коефіцієнтом корисної дії.

Це сприяє доброму засвоєнню корисних речовин, виведенню токсинів з організму та підтриманню здоров’я на високому рівні. Тому, як тільки людина привела своє життя до ладу та вилікувалась від недугу, варто продовжувати своє звичайне повсякденне життя з тими змінами та порадами від Аюрведи.

Аюрведа – це не лише система для лікування захворювань. Це система, яка попереджає можливість появи хвороби

Кожному – своє!

Будь-хто, хто бував у саді чи лісі бачив, що не всі рослини потребують однакових умов. Соняшники та помідори потребують сонця, в той час як папороть краще почуває себе у тінистих місцевостях. Та й тут треба пам’ятати, що між двома крайнощами є багато відтінків.

Традиційна медицина

У сучасній медицині – це однакові дієти, режими тренувань, сну та й саме життя має бути більш-менш однаковими для кожного:

 • З’їдати певну кількість калорій
 • Пити певну кількість води на день
 • Тренуватись кожен день
 • Спати 8-9 годин на добу

Саме в такому темпі ми й досягнемо гармонії та балансу в наших з вами життях, – стверджують навкруги.

Проблема полягає в тому, що така система зовсім не враховує унікальність та індивідуальність кожної окремої людини. Як деякі рослини потребують багато тепла та сонця, а інші – навпаки, так і люди: нам потрібна різна їжа, різні види фізичних навантажень, режим сну.

Кожна людина, яка була народжена на цій планеті, має певні таланти або ж проблеми, як результат власної унікальної фізичної композиції тіла. Деякі люди схильні до запалень суглобів та підвищеної кислотності у шлунку, в той час як інші мають суху шкіру та респіраторні захворювання.

Як взнати, який стиль життя міг би стати ідеальним саме для Вас?

Коли лікар з Аюрведи оглядає пацієнта, то для визначення кореня хвороби чи дисбалансу в організмі, він враховує унікальну конституцію людини. Будова тіла, яку в санскриті називають пракриті, схожа на налаштування комп’ютеру чи ноутбуку, який тільки-но купили в магазині. Певні налаштування вже є, та їх можна з часом змінити. Наша індивідуальна конституція передається нам від наших батьків та предків.

В той час, як сучасна наука про генетику враховує лише успадковані риси кольору шкіри, очей, волосся, зросту, схожості та інших фізичних характеристик, система Аюрведи вчить нас, що ці риси є складовою унікального зв’язку між елементами природи. Ці початкові точки надають інформацію природі про:

 • Тип нашого тіла
 • Схильність до певного типу хвороб
 • Емоційні якості людини

Якщо коротко, то наша конституція визначає, який тип енергії ми матимемо протягом життя. Використовуючи давню медицину Аюрведа можна не тільки лікувати та попереджувати хвороби, але й підвищити рівень життєвої енергії, покращити самопочуття та якість свого існування.

Коментарі