7 міфів про коноплю, в які ми повинні перестати вірити
Секрети

7 міфів про коноплю, в які ми повинні перестати вірити

Share Button

Найголовніше, про що варто наголосити під час обговорення цієї теми: будь-що стає шкодою в надлишку. Кількість має значення. Якщо хтось вирішить з’їсти пуд солі, то помре. Але це не робить сіль шкідливою. Конопля в надлишку також матиме свої негативні наслідки. Проте факт лишається фактом: від неї ще не померла жодна людина. Невіруючі почнуть відмахуватися від подібних заяв, проте ця стаття для тих, хто довіряє фактам, а не пліткам.

МІФ #1 – Марихуана більш шкідлива за цигарки, алкоголь та рецептурні препарати

Досить важко повірити твердженню, що цигарки безпечніші за коноплю. Проте, багато інстанцій продовжують пропаганду. Кожного року пів мільйона людей помирають від хвороб, пов’язаних з палінням. І це не враховуючи пасивного. Чи справді цигарки безпечніші за канабіс?

Алкоголь настільки вкоренився в суспільстві, що воно обирає не помічати, наскільки він є небезпечним. Професор Девід Натт (David Nutt), що спеціалізується на впливові різних наркотиків на мозок, був звільнений з Університету Бристоля за те, що заявив, що деякі нелегальні наркотики набагато безпечніші за цигарки та алкоголь.

В Америці понад 50,000 смертей стається через алкогольне отруєння. Це, не рахуючи хвороб, пов’язаних із вживанням алкоголю, ні вбивств, що стаються під час сп’яніння.

Алкоголь коїть більше вбивств на планеті Земля за будь-який інший наркотик

– Говард Блум, експерт з питань масової поведінки

Рецептурні препарати. За даними Американської медичної асоціації (AMA), більш як 100,000 людей помирають від рецептурних ліків. 290 осіб у Сполучених Штатах гинуть від рецептурних ліків кожен день. І все ж препарати активно виписують дорослим і дітям. У нашій країні такої статистики не ведуть взагалі.

Факти показують, що більшість опозиційних кампаній проти марихуани спонсоруються фармацевтичними гігантами. Треба просто запитати себе: “Чому компанії з прибутками в мільярди доларів спонсорують антиканабісові пропаганди?”. Відповідь проста: “Конопля їх лякає”.

Сумний факт: здоровий гроші не принесе – лише хворий. Згідно Британського медичного журналу на 1$, що фармацевти витрачають на дослідження, 19$ йде на пропаганду ліків. Увага зосереджена на вигоді, а не на здоров’ї.

Кількість людей, яка щорічно гине від вживання героїну чи кокаїну є мізерною мікроскопічною в порівнянні з тим, що роблять рецептурні ліки

– Грехам Хенкок, письменник та журналіст

МІФ #2 – Конопля викликає залежність

Цей міф цитують найчастіше. Чи може марихуана викликати звикання? Так. Проте потрібно, в першу чергу, мати уявлення про психологію позаду наркоманії.

Конопля може викликати залежність так само, як і будь-яка інша речовина. Це психологічне. Зовсім нещодавно були проведені дослідження, які показали, що така залежність насправді дуже рідкісна: лише 9% тих, хто палить канабіс.

Цією важливою відмінністю між хімічною та психологічною залежністю часто зловживають в політиці, щоб маніпулювати тими, хто не не розуміє різниці. Людина може стати психологічно залежною від усього, чим зловживає, але це не робить наркотиками все і вся.

Хімічна залежність, треба зазначити, виробляє широко відомі фізичні ефекти виведення. Організм звикає до препарату, якого треба все більше для досягнення певного стану. А при відсутності наркотику, симптоми проявляються дуже яскраво й агресивно.

Психологічна залежність проявляється тоді, коли людина не має фізичної необхідності у препараті, а скоріше прагне її психічно. Цю різницю досить часто опускають при обговоренні звикання та залежності до марихуани. В більшості випадків, людина може захоплюватися травицею так само, як інші бігом.

Проте, наша ціль – не зменшувати вельми реальні наслідки психологічної залежності, а показати всю гру дезорієнтації, яку використовують для заборони канабісу.

Конопля знаходиться в одному списку з такими “хімічно залежними” препаратами як ЛСД, героїн та мескалін. А тютюн, який викликає найшвидшу залежність та найвищу смертність, продають підліткам. Навіть кофеїн викликає залежність частіше, ніж демонізована конопля. А дослідження Стефана Фултона з Університету Медицини Монреаля (Université de Montréal) показують, що відмова від фаст-фуду чи солодощів викликає подібні симптоми до тих, що їх мають наркомани, коли не отримали дози:

  • тривога
  • дипресія
  • роздратування
  • легке тремтіння
  • холод у кінцівках.

Проте, ніхто не закриває надприбуткові Макдональдси та інші подібні заклади.

Є море причин, за яких людина може стати психологічно залежною від дії чи речовини. Проте, все залежить від кількості.

МІФ #3 – Конопля викликає шизофренію

Це новітні «побоювання» мас медіа та урядів. Вони запевняють, що конопля робить людей божевільними. Відправляє у світ, де важко відрізнити реальність від нереальності. Так стверджують люди, які не мають жодного уявлення, як хвороба виявляється.

Перші сім років я проводив дослідження із шизофренії та можу запевнити, що твердження про те, що канабіс викликає психічні розлади смішне

– Доктор Лестер Грінспун (Dr. Lester Grinspoon)

Вченим відомо, що шизофренія – захворювання генетичне. Хвороба проявляється у небагатьох схильних до неї людей. Для марихуани просто генетично неможливо стати причиною цього розладу, якщо у людини не має спадкових генів і схильності до неї.

«В той час, як марихуана може вплинути на час початку шизофренії, вона, навряд чи стане першопричиною хвороби», – дослідники Гарвардської школи медицини (Harvard Medical School).

Насправді, шизофренією страждають лише 1% населення світу. Якби конопля була її причиною, або ж, хоча б спусковим гачком, то з поширенням вживання коноплі, хвороба б теж розповсюджувалась. Проте, вже протягом більш як 50 років, ця цифра лишається більш-менш сталою.

МІФ #4 – Медична користь коноплі не доведена

Вже більше 5,000 років канабіс використовують, як одну з 50 основних рослин у традиційній китайській медицині. У нашій країні вона була досить популярною для лікування всіляких недугів. До початку ХХ сторіччя її використовували всюди: одяг, мотузки, тканини, ліки, олії. Аж доки коноплю не забанили, як небезпечну рослину та продукт.

В 1930 роках нейлон лише починав завойовувати своє місце на ринку. Компанія DuPont Chemical вкладала в нього великі гроші. Наразі, конопляне волокно розглядали, як неабиякого конкурента. А так, як прибуток вважався більш важливим за здоров’я людей, то вищезгадана компанія проспонсорувала уряд для ухвалення закону щодо нелегального вирощування наркотиків. І, незважаючи на чисельні збірники достовірних досліджень, проведених різними інститутами, які доводять, що конопля має властивості лікувати рак, уряд прийняв протилежне рішення.

У 1970 роках президент Сполучених Штатів Ніксон у своїй президентській кампанії пропагував повну заборону ворога №1, знищуючи будь-які докази чи натяки користі коноплі. Всього за кілька десятиліть уряд цієї країни стер з лиця землі наукові дані про ефективність канабісу при лікуванні широкого спектру захворювань та його безпечності.

Людям кажуть, що рак невиліковний. Проте, дослідження показують протилежне. Чому ж це не розголошують? Бо здорові люди не принесуть грошей.

Хіміотерапія – найпоширеніший метод лікування раку, незважаючи на низькій процент ефективності – лише 3%. Хіміотерапевтичні препарати є лікарськими засобами, від яких лікарі, що їх виписують, отримують неабиякий прибуток.

Система сформована так, щоб ніхто і не подумав її міняти. А уряди твердять про те, що конопля не має жодних терапевтичних та цілющих властивостей. Людей притягають до кримінальної відповідальності за лікування раку та інших захворювань коноплею чи її похідними.

Є ще кілька міфів про коноплю, якими полюляють оперувути для демонізації рослини. І про це наша наступна стаття.

Джерело: wakeup-world.com

Коментарі