10 “корисних” для здоров’я речей, які такими не є
Секрети

10 “корисних” для здоров’я речей, які такими не є

Share Button

1. Антибактеріальне мило

Всі ми знаємо, щоб вберегтися від різноманітних інфекційних хвороб, та запобігти їх розповсюдженню, потрібно ретельно мити руки з милом. Проте, Вам зовсім не потрібне антибактеріальне мило, щоб зробити цю процедуру правильною й повноцінною.

Дослідження підтверджують, що ті, хто користуються антибактеріальним милом, позбуваються бактерій, які викликають кашель, нежить, ангіну, лихоманку, блювання, діарею та інші, в такій же мірі, як і звичайне мило.

Частково це відбувається тому, що більшість цих хвороб спричинені вірусами, які антибактеріальне мило не здатне вбити.

Тож, теплою водою і звичайним милом Ви відмиєте свої руки в такій же мірі, як і антибактеріальним.

Доповідь, опублікована в журналі Clinical Infectious Diseases в 2007 році підтверджує, що антибактеріальне мило, яке містить триклозан, не надає ніяких переваг, в порівнянні зі звичайним.

Інші дослідження пов’язують використання триклозану з погіршенням антибіотикорезистентності та з порушеннями ендокринної системи.

Дослідження, проведені на тваринах показують, що триклозан може спричинити кісткові мальформації у мишей та щурів, що могло бути викликано гормональним ефектом. Також використання триклозану може викликати естрогенну активність, яка може спричинити розвиток ракових клітин молочної залози.

2. Ваш стільчик

На молекулярному рівні наше тіло пристосоване для руху протягом всього дня! Якщо Ви зупиняєтесь на тривалий проміжок часу, Ви наче кажете своєму тілу, що це час з усім покінчити і пора готуватись до смерті.

Результати досліджень, опубліковані в журналі American College of Cardiology, свідчать, що жінки, які сидіть 10 і більше годин на день, мають значно вищі шанси розвитку хвороб серця, ніж ті, як сидять 5, або менше годин.

Дослідження, результати яких були опубліковані в журналі Diabetologia, показують, що ті, хто сидять протягом довшого періоду часу, мають вдвічі вищі шанси захворіти на діабет та серцеві захворювання. Проводячи вдень більше, ніж 8 годин на день сидячи на стільці, Ви підвищуєте шанси захворіти на діабет 2 типу на 90%.

Надлишок сидіння може збільшити шанси захворіти на рак прямої кишки, грудей та ендометрію. Чим довше Ви сидите, тим коротше може бути Ваше життя.

Результати досліджень, а їх кількість на цю тему вражає — 10,000 і число їх росте, твердять, що довге сидіння укоротить Вам віку, внаслідок розвитку численних хронічних захворювань, навіть якщо Ви регулярно займаєтесь спортом. Висновок бачиться мені очевидним — вставати з стільця якомога частіше при першій же нагоді.

Якщо Вам багато доводиться працювати за столом, варто звернути увагу на ті столи, які дозволяють робити це стоячи. Також, варто робити 10,000 кроків, під час щоденних піших прогулянок, та регулярно навідуватись до гімнастичного залу.

3. Відбілювальні та антибактеріальні пасти

Відбілювальні пасти призначені для більш ретельного очищення зубного нальоту. Проте, разом з ним вони пошкоджують емаль та роблять наші зуби та ясна більш чутливими. Також варто уникати антибактеріальних паст. Особливо тих, які містять триклозан.

На додачу, багато комерційних брендів можуть містити такі токсичні елементи як додецилсульфат натрію (SDS), штучні замінники цукру, флуориди, пропіленгліколь та мікрочастинки пластику. Вони не тільки несуть загрозу для навколишнього середовища, але й були знайдені в яснах.

Такі мікрочастинки полегшують попадання залишків їжі та бактерій у Ваші ясна, що може спричинити їх захворювання. Щоб вберегтися від цього, краще використовувати звичайні зубні пасти, зроблені з природних компонентів. А ще краще – зробити свою.

4. Ватні палички

Вушна сірка життєво необхідна для наших вух тому, що служить для самоочищення слухових каналів та захищає їх від бактерій. Надлишок вушної сірки виходить з наших вух природнім шляхом і не потребує зовнішнього втручання.

Виходу зайвої вушної сірки з вушних каналів сприяє рух наших щелеп під час жування чи розмови. Потім вона просто випадає, або ж змивається, коли ми приймаємо душ.

Згідно з дослідження American Academy of Otolaryngology – Head and Neck Surgery Foundation, наші вушні канали ні в якому разі не варто чистити, особливо ватними паличками.

Сірчані пробки у вухах, зазвичай, спричинені тим, що ми надлишок сірки проштовхуємо глибше у канали, аж до барабанної перетинки, де їй не місце. Це може спричинити попадання грибка, бактерій, вірусів у внутрішнє вухо та сухість шкіри вушного каналу. Також варто додати, що надмірно активно користуючись вушною паличкою, Ви можете просто пошкодити барабанну перетинку.

5. Зволожувач

Взимку низька температура та робота обігрівачів призводять до зниження вологості повітря. Сухе повітря, в свою чергу, веде до сухості шкіри, подразнення слизової носа, горла та сльозоточивості. З часом, це може навіть призвести до запалення слизової. Слизова оболонка є природним бар’єром проти бактерій та різноманітних інфекцій. Якщо вона не працює належним чином, це може призвести до захворювань на простуду та грип.

Виходячи з цього, зволожувач повітря видається розумним рішенням проблеми. Проте, варто бути дуже обережним та пильнувати, щоб вологість повітря не була зависокою. Це може призвести до появи плісняви, яка, в свою чергу, може нашкодити здоров’ю.

На додаток, вологе та тепле середовище є підґрунтям для росту бактерій та грибка, що насичують повітря, яким ми дихаємо.

Дослідження підтверджують, що, якщо ми дихаємо вологим брудним повітрям, яке продукує зволожувач, то це може призвести до легеневих захворювань, включаючи інфекційні, та підвищує ризик розвитку астми у дітей. Тож, якщо у Вас все ж таки виникла потреба в зволожувачі повітря, пильнуйте, щоб рівень вологості в приміщенні не піднявся занадто високо. Обов’язково в такому в випадку купіть гігрометр, яким Ви зможете контролювати рівень вологості в приміщенні.

Доктор Robert Ivker, колишній президент American Holistic Medical Association, стверджує, що ідеальний рівень вологості становить 35-45 %. Такий же рівень дозволить вберегти Ваш дім від грибка.

Якщо Ви користуєтесь зволожувачем, кожні три дні його варто очищувати за допомогою перекису водню. Воду варто міняти щодня. Слідкуйте, щоб простір біля нього (стіл, стіни, штори, тощо) лишався сухим.

6. Люфа (рослинна губка)

Люфа — є першокласним середовищем для розмноження бактерій, грибків та плісняви, особливо, якщо вона знаходиться в теплому, вологому приміщенні, як ванна кімната. Коли Ви миєтесь за допомогою люфи, існує висока ймовірність попадання інфекції в Ваше тіло через маленькі ранки на ньому.

Навіть через ті мікроранки, що лишаються після гоління. Та заразити шкіру лишаєм, фолікулітом чи іншими хворобами. Якщо Вам подобається митися за допомогою люфи, варто міняти її щомісяця, добре віджимати воду після кожного миття, та зберігати в сухому прохолодному місці.

7. Блендер

Блендер — зручна техніка для приготування корисних ранкових смузі. Проте, якщо помити їх недостатньо ретельно, він може стати проблемою. Недавні дослідження встановили, що гумові прокладки, які тримають ножі блендера, є третіми за забрудненням на кухні і можуть бути притулком бактерії сальмонели, кишкової палички, грибка та плісняви. Тож після використання блендера не лінуйтеся, розбирайте його повністю та ретельно вимивайте всі ножі та прокладки.

8. Манікюрні набори

Пемза, манікюрні пилочки та кусачки для нігтів є сховком для бактерій з Вашої шкіри. Якщо Ви нехтуєте їхнім миттям, вони можуть спричинити різні захворювання шкіри, особливо якщо вся родина користується одними інструментами. Манікюрні набори потрібно мити з милом та теплою водою, або ж у спеціальному стерилізуючому розчині, після кожного використання. Пемзу варто замінювати кожні 3-4 тижні.

9. Силіконові лопатки

Результати дослідження свідчать, що кухонні силіконові лопатки є, навіть, більшими носіями бруду, аніж гумові прокладки для блендера. Вони займають непочесне 2 місце в хіт-параді найбрудніших речей на кухні. Завжди знімайте силіконову лопатку з держака і ретельно мийте їх з милом і теплою водою. Якщо лопатка не знімається, особливу увагу приділяйте стику між лопаткою і ручкою.

10. М’які іграшки

М’які іграшки відомі збирачі пилових кліщів, які є основною причиною алергії на пил. Алергія викликає чхання, нежить, свербіння і сльозоточивість очей та інші симптоми. Якщо Ваша дитина страждає на алергію, обмежте кількість м’яких іграшок прибравши їх подалі, на поличку. Також варто загорнути м’яку іграшку в пластиковий кульок та залишити їх на ніч в морозилці — це вб’є пилового кліща.

Джерело: mercola.com

Коментарі