Токсичні інгредієнти в зубній пасті
Секрети

Токсичні інгредієнти в зубній пасті, які варто уникати

Share Button

Вам може здатися, що склад Вашої зубної пасти не такий важливий, як склад їжі чи, наприклад, шампуню або крему. Але варто пам’ятати, що Ви чистите зуби двічі на день!

За статистикою людина використовує близько 75 літрів зубної пасти за життя. Навіть, якщо Ви випльовуєте більшість пасти, все ж частина хімікалій попадає в середину організму.

Наша ротова порожнина – одне із найбільш абсорбувальних місць в організмі. Саме завдяки цьому, деякі ліки ми вживаємо, поклавши під язик.

Тож, кожен раз, коли Ви старанно вичищаєте зуби, деякі складові зубної пасти попадають на ясна або під язик. А потім – практично, в кожен куток тіла.

Саме тому, варто бути обачним при виборі зубної пасти. Багато комерційних виробників використовують інгредієнти, яких краще уникати.

7 токсичних складових в зубній пасті

1. Триклозан

Популярна зубна паста Colgate Total містить такий антибактеріальний хімічний елемент, як триклозан. На їх думку, це дає їм право рекламувати свій продукт, як “єдина зубна паста, затверджена FDA, що допомагає боротися з карієсом та гінгівітом”.

І, хоча, триклозан і дійсно попереджає розвиток гінгівіту, проте все має свою ціну. Хімікалію пов’язують зі стійкістю до антибіотиків та порушеннями роботи ендокринної системи.

Серйозну проблему викликають ендокринно-руйнуючі хімікалії, так як вони можуть призвести до таких проблем зі здоров’ям, як рак грудей, яєчників, простати та яєчок, передчасні пологи та народження недоношених дітей, передчасне статеве дозрівання дівчат та недорозвинутих яєчок у хлопців.

Деякі з досліджень, проведених на тваринах, доводять, що триклозан може призводити до ембріональних деформацій у кістках мишей та щурів. Також попадання триклозану в організм може призводити й до гормональних змін. До того ж, він може перешкоджати сигналам з певних клітин до мозку, серця та інших нервових сукупностей. І науковці говорять, що “це не вартує потенційних ризиків”, що бал не вартий свічок…

Хімікалія, яка може призвести до раку, вже була заборонена в штаті Міннесота. Проте, широко використовується в інших штатах Америки в милі, зубній пасті та косметиці.

Із усіх перерахованих засобів гігієни, зубна паста вважається найнебезпечнішою, так як дослідження свідчать, що ті хто чистять зуби пастою Colgate Total мали рівень триклозану у сечі в 5 раз більший, в порівнянні з іншими.

2. Лауретсульфат натрію

Багато зубних паст містять у своєму складі такі поверхнево-активні речовини як лаурет або лауретсульфат натрію (англ.sodium lauryl sulfate – SLS). Поверхнево-активні речовини допомагають зубній пасті більше пінитись, проте вони впливають на Ваші смакові рецептори, руйнуючи фосфоліпіди, які є основами мембран клітин, ще на язику.

Ці речовини додають смаку гіркоти і саме вони є причиною того, що все так погано смакує після чищення зубів.

Варто згадати, що лаурет пов’язують із подразненням шкіри та стоматитом. Також фахівці радять не використовувати зубну пасту з SLS людям з систематичними захворюваннями ротової порожнини.
Головною проблемою використання лауретсульфатів є те, що при виробництві, він потенційно забруднюється 1,4-діоксан, – канцерогенним побічним продуктом. Також, при виробництві SLS навколишнє середовище забруднюється летючими канцерогенами.

Лауретсульфат натрію є інсектицидом і має токсичну дію на морську фауну, включаючи рибу, комах та ракоподібних.

Виробники SLS намагались зареєструвати його, як пестицид для органічного сільського господарства. Проте, заявка була відхилена тому, що він несе потенційну загрозу для навколишнього середовища.

3. Штучні підсолоджувачі

Аспартам та інші штучні підсолоджувачі – звичайні складові комерційних зубних паст. Аспартам виготовляють з аспарагінової кислоти та фенілаланіну. Останній був синтетично змінений, щоб містити метильну групу, що надає солодкий смак.

Виробники стверджують, що аспартам безпечний тому, що містить метанол, який, також, міститься в садовині та городині.

Тим не менше, у фруктах та овочах, метанол пов’язаний з пектином, що дозволяє йому безпечно проходити через травну систему. Метанол, який утворює аспартам не пов’язаний ні з чим таким, що б сприяло його виведенню з організму.

Це проблема номер один.

Іншою проблемою є те, що люди – єдині ссавці, які не перетворюють метанол в нешкідливу мурашину кислоту.

В людському організмі метиловий алкоголь через кровоносні судини попадає в чутливі зони, такі як мозок, де метанол перетворюється на формальдегід, який наносить шкоду тканинам та волокнам.

Симптомів метанолового отруєння є багато:

 • головні болі,
 • шум у вухах,
 • головокружіння,
 • проблеми ШКТ,
 • запаморочення,
 • озноб,
 • слабкість,
 • втрата пам’яті,
 • оніміння,
 • судоми в кінцівках,
 • неврити.

4. Фтор

Довгий час фтор вважався головною зброєю проти гниття зубів. Проте, останнім часом, думка з цього приводу кардинально змінилася.

Згідно результатів одного нещодавнього дослідження, зубні пасти, які містять натуральний екстракт какао теобромін, краще відновлюють та мінералізують дентин (шар на наших зубах, що знаходиться під емаллю), аніж фторовані зубні пасти.

Також потрібно згадати, що, зазвичай, зубна паста є джерелом попадання фтору в дитячий організм і, відповідно, загрозою зубного флюроозу. Це відбувається тому, що маленькі діти ковтають більшу частину зубної пасти.

Чи ковтаючи фторовану пасту або вживаючи фторовану воду, Ви наносите шкоду своєму здоров’ю. Результати останніх досліджень вказують на те, що фтор є токсичним і з часом накопичується в наших тканинах, утворює хаос з ферментами, та провокує ряд серйозних захворювань, включно неврологічні та ендокринні розлади.

Діти особливо наражаються на небезпечні несприятливі наслідки надмірного впливу. То ж, я Вам раджу давати дітям зубну пасту без фтору! Хоча, дорослим, я б порадив те саме.

5. Пропіленгліколь

Пропіленгліколь — це мінеральна олія, яку в промисловій формі використовують в антифризі, фарбах, емалях та при ліквідації намерзання у літаків. В фармацевтичній формі її використовують для виробництва товарів гігієни, зубну пасту включно.

Є результати досліджень, які вказують на небезпеку для здоров’я від використання пропіленгліколю, а саме для шкіри, очей та легень. Також, він може призвести до накопичення токсинів в організмі. Поза всяким сумнівом, пропіленгліколь не належить до речовин, якими можна чистити зуби.

6. Діетаноламін (ДЕА)

Діетаноламін міститься у багатьох продуктах, які піняться, включаючи зубну пасту. Він відомий, як гормональний розладник, що, взаємодіючи з іншими інгредієнтами, може утворювати потенційний канцероген нітрозодиетаноламін. Останній легко всмоктується через шкіру та може призвести до раку шлунку, стравоходу, печінки та сечового міхура.

The Environmental Working Group (EWG) поставило ДЕА під номером 10 в рейтингу найбільш токсичних косметичних інгредієнтів. Каліфорнійська агенція захисту навколишнього середовища вказує на те, що діетаноламін може викликати ракові захворювання.

7. Пластикові мікрочастинки

Пластикові мікрочастинки (англ. Microbeads) — це крихітні мікрогранули, які використовують в гелях для тіла, скрабах для обличчя, зубних пастах та деяких інших косметичних препаратах. Мікрочастинки, через каналізацію, минаючи більшість фільтрів, попадають в навколишнє середовище.

Пластикові мікрочастинки вбирають в себе токсини з води та попадають в їжу, як численним представникам підводного світу так і людям. Тож, така загроза для навколишнього середовища є вагомою причиною для бойкоту, як зубної пасти, так і інших продуктів, що містять пластикові мікрочастинки. Минулого року, Dallas dental hygienist доповів, що такі мікрочастинки були знайдені на зубах пацієнтів.

Також, такі мікрочастинки були знайдені між зубами та яснами, що дає змогу їжі, а відповідно й бактеріям лишатись на яснах, спричиняючи цим захворювання ротової порожнини. Також варто додати, що пластикові мікрочастинки, частково або повністю заборонені в деяких країнах і список таких країн збільшується.

Яка ж альтернатива тоді?

Робіть свідомий вибір. Обирайте пасти без шкідливих інгредієнтів або ж заміняйте на природні натуральні очисники. У статті Кокосова олія захищає зуби краще, ніж фторидні пасти Ви ознайомитесь з методом екологічного й оздоровчого використання олії. До речі, використовувати можна й інші натуральні олії.

Джерело: mercola.com

Коментарі