Скільки можна з'їдати яєць
Харчування

Скільки можна з’їдати яєць

Share Button

Макаела Маккензі (Macaela Mackenzie) спробує дати відповідь журналу Women’s Health на питання про те, скільки ж яєць безпечно з’їдати протягом тижня.

Я просто обожнюю яйця! Будь-які: це може бути звичайна яєчня, чи омлет, а може, й тост з авокадо. Страва з яєць, здається мені, виглядає здоровим (мається на увазі здоров’я) кроком між мискою вівсяних пластівців вранці, та повноцінною вечерею в кінці робочого дня. Проте, насолоджуючись смачною яєчнею, одне питання не давало мені спокою: скільки ж можна з’їдати яєць на тиждень так, щоб не нашкодити здоров’ю.

На щастя, для мене, як стверджує Кері Ганс (англ. Keri Gans, R.D.) авторка книги “The Small Change Diet: 10 Steps to a Thinner, Healthier You”, з’їдати упаковку яєць протягом тижня це нормально.

Це цілком нормально з’їдати яєчню з двох яєць на день, але, якщо Ви готуєте її з сиром чи шинкою, то цим Ви значно збільшуєте кількість насичених жирів та калорій у Вашому раціоні!

Проте є одне застереження: “Потрібно дивитись на все харчування повністю та зважати скільки насичених жирів ми споживаємо протягом тижня”, – каже Кері. “Це цілком нормально з’їдати яєчню з двох яєць на день, але, якщо Ви готуєте її з сиром чи шинкою, то цим Ви значно збільшуєте кількість насичених жирів та калорій у Вашому раціоні”.

В моєму випадку все виглядає в межах норм, адже я просто смажу яєчню з двох яєць, злегка змазуючи пательню оливковою олією та додаючи дрібку солі та перцю. На додачу я беру свіжу зеленину, декілька скибок авокадо та кусень цільнозернового хлібу.

Проте, якщо Ви споживаєте яєчню разом з салатом та декількома бутербродами з сиром чи шинкою, то Ваша страва буде містити як забагато жирів, так і калорій. І навіть, якщо Ви, замість цілих яєць будете використовувати тільки білок, – це не допоможе Вам врівноважити дієту.

“Яєчний жовток багатий на різні поживні речовини, які Ви не знайдете в білку”, – додає Ганс. “Саме в жовтку знаходяться всі жиророзчинні вітаміни і, усуваючи жовток, Ви не тільки позбавляєтесь жиру, але й багатьох поживних речовин”. Що виглядає не досить розумно, якщо Вам потрібна невелика поживна страва.

Одне велике курине яйце містить:

  • 80 калорій
  • 5 грам жирів
  • 6 грам білків.

Пані Ганс стверджує, що кількість яєць, які Ви можете з’їдати, повністю залежить від вашого раціону. Якщо Ви споживаєте їжу, багату на жири та протеїни, омлет із п’яти яєць з шинкою та сиром може, як то кажуть, вилізти Вам боком. Проте, якщо Ви харчуєтесь помірно, не зловживаєте жирною їжею, не вагайтесь, яєчня з двох яєць піде Вам на користь. Смачного!

Коментарі