Документальна стрічка, що змінює життя
Харчування

Фільми, що змінять Ваш світогляд

Share Button

Сьогодні би хотіла Вам розказати про документальні фільми, які змінили моє життя. Ні, я ще не сироїд, і, навіть, не веганка, проте крокую в цьому напрямку не поспішаючи. Та ці кіна настільки мене вразили своєю очевидністю, простотою, правдивістю та логічністю… Ділюсь. Може, комусь стане у нагоді. Нажаль, українського контенту нема в наявності. Є лише версії англійською з російськими субтитрами чи дубльовані російською… Та, на мою думку, у пошуці правдивих знань мова не має значення.

Дозвольте, щоб ліки стали Вашою їжею, а їжа — ліками.
Гіппократ

Причому тут здоров’я (What the health, 2017)

Режисер із Сан-Франциско вирішив дізнатися правду про серцеві напади, рак та діабет.

Справа в тому, що його батько помер у ранньому віці від серцевого нападу, а родичі померли від раку та діабету. Кіп не хоче повторити їх історію і всіма способами намагається уникнути лихої долі. Він харчується правильно, фізично активний, приймає вітаміни… Одним словом: в потоці. Проте, одного разу почув новини про оброблене м’ясо та його вплив на розвиток раку…
І почав своє розслідування…

Що з цього вийшло, – дивіться!

На мою думку: один з найякісніших та продуманих документальних стрічок. Вражає. Змінює.

Товстий, хворий та майже мертвий (Fat sick and nearly dead, 2014)

Джо Кросс — бізнесмен з Австралії страждав на рідкісну хворобу та мав зайву вагу. Він прийняв рішення поїхати в Америку на 2 місяці, протягом яких вживати тільки соки. Свіжовичавлені соки і більше нічого. По дорозі він розповідав людям про свій експеримент. Деякі вірили, деякі — ні. Та одного разу Джо зустрів хлопця-далекобійника з таким самим діагнозом та ще більшою вагою. Це змінило життя обох. На краще.

Чудовий приклад наполегливості та віри у життя! Раджу!

Земляни (Earthlings, 2005)

Це незвичайний документальний фільм. Такий контент не пропустила в ефір жодна кінокомпанія. Стрічка знімалася протягом багатьох років прихованими камерами. Автор висвітлює проблеми тварин у людському світі.

За чий рахунок людина стала володіти світом?

Чому це сталося?

У фільмі показані процеси, що їх проходять різні види тварин, птахів, риб на комбінатах. Від народження і до смерті. Короткочасної. Не гуманної. І часто жорстокої.
Раджу до перегляду. Фільм важкий, але вартий.

Після нього не те, щоб Ви перестанете вживати м’ясо, курку тощо. Ні. Проте, Ви знатимете, які процеси пройшли тварини, щоб Ви сиділи за столом. А далі… Ваш вибір!

Ця стрічка змінює свідомість. У когось зразу. Комусь треба більше часу.

Цукор (That sugar film, 2014)

Австралійська документальна стрічка від Деймона Гамеу. Він є й режисером, й дослідником, й головним героєм свого експерименту.

Що ж він досліджує? Їжу. Саму звичайнісіньку їжу середньостатистичної людини, яка базується на державних рекомендаціях. 40 чайних ложок на день.

За 60 днів досліду Деймон був в шоці. Змінилося все: його вага, почуття, світосприйняття. Він побував в Америці — королеві цукру та дізнався більше про те, як великі корпорації проплачують дослідників та приховують правду від людей.

Вибір їжі (Food choices documentary, 2016)

Міхаль Сіверскі з появою нового члена сім’ї вирішив дослідити вплив їжі на здоров’я людини. Три роки цей чоловік подорожував Америкою та збирав факти, що розвінчують загальновідомі сучасні міфи. Як на мене, то він є чудовим доповненням до стрічки What the health — першої у нашому списку.

Це лишень невеличкий перелік документальних стрічок, що дійсно можуть змінити життя на краще. Чому змінити? Бо після перегляду фільму, навіть одного, Ви задумаєтесь. Хтось одразу почне своє розслідування. Комусь знадобиться час для усвідомлення. Хтось зразу почне діяти. У всіх по-різному.

Ці фільми — насіння для нашої підсвідомості. Це їжа для душі. Смачного!

Коментарі