10 порад щоб не набирати зайві кілограми у свята
Харчування

10 порад як не набрати зайві кілограми під час свят

Share Button

Свято наближається… Точніше, цілий місяць святкувань та вечірок з друзями та сім’єю, з колегами по роботі. У всіх вже підбиті річні підсумки, ми вже плануємо своє життя на рік прийдешній. За цими блискучими вогниками, пошуками подарунків та вечірками з друзями, Ви несподівано починаєте помічати, що контроль ваги сповзає на нижню сходинку пріоритетів. Тренування в сторону, зараз же свята… Знайома історія? Тоді, Вам до нас. Тут Ви знайдете 10 порад, як не набрати зайві кілограми під час свят.

Не говоріть собі: «Сьогодні я їм все, а завтра сідаю на дієту»

Такі думки приходять в голову частенько. Не маючи змоги протистояти звичкам, ми знаходимо для себе порятунок в слові «ЗАВТРА». Завтра я почну вивчати мову, завтра піду в спортзал, завтра кину їсти солодке, перестану вечеряти, сяду на дієту… Завтра, завтра, завтра… Яке ніколи не наступає. Аж поки вже не припече чи не надто пізно.

Шукайте порятунок в сьогодні, враховуючи те, що і як закидаєте у шлунок. Перед черговою котлеткою чи десертом, зробіть три глибокі вдихи та повільні видихи, сфокусуйте погляд і запитайте себе, чи Ви дійсно хочете цього? Ви помітите, що прекрасно обійдетесь без кілограму цукерок.

Не звинувачуйте себе в невеличких помилках

Багато хто з нас демонізують певні продукти і карають себе за індульгенцію. Почуття провини призводить лише до інших провин. Тому виходьте з цього кола. Замініть на позитивні думки типу: «Я пишаюся тим, що їла сьогодні відповідально» або «Я можу контролювати свою їжу» тощо. Дослідження показують, що позитивні очікування, пов’язані з втратою зайвої ваги, справджуються. Секрет ідеальної ваги – це насправді ваші думки. Говоріть собі кілька позитивних афірмацій на день. Це працює.

Поїжте перш, ніж святкувати

Кількість подій на свята може бути більшою, ніж Ваша сила волі здатна витримати. Допоможіть собі, переконавшись, що Ви не йдете на вечірку, голодний, як хижий звір.

Психолог з Нью-Йорка Керол Голдберг говорить, що завчасне планування може допомогти підтримувати дисципліну перед обличчям спокуси. «Спробуйте щось перекусити перед вечіркою. Або, якщо не вийшло, випийте стакан води перед тим, як накладати їжу собі на таріль».

Голодуючи зранку, щоб об’їстися звечора, – заздалегідь програшна стратегія. В результаті, Ви з’їсте в рази більше, ніж могли б.

Відволікайте Вашу увагу від їжі

Йдіть на вечірку за спілкуванням, а не лише попоїсти. Поговоріть зі знайомими, друзями, людьми, яких знаєте не досить добре. Дотримуйтесь девізу: «Ці свята для друзів та сім’ї!». Потанцюйте, заспівайте в караоке. «Насолоджуйтесь компанією та зосередьтесь на чомусь іншому, крім їжі»,- наголошує Керол Голдберг.

Вживайте більше води

Не лише їжа на свята призводить до появи зайвих кіло, а й напої. Компоти, газовані напої, коктейлі, спиртні коктейлі тощо. А після першого випитого келиху почуття міри та бажання лишатись у формі пропадає взагалі. Ніколь Макдермотт відзначає, що питна вода допомагає людям відчувати себе насиченим, і в результаті споживати менше калорій. Та й очищає вона організм краще, за всі відомі світові засоби. Тож, у сезон свят споживайте якомога більше води.

Більше рухайтесь

Давайте будемо чесними. Навіть, якщо Ви дотримаєтесь абсолютно всіх порад здорової харчової поведінки в світі, Ви все-одно з’їсте більше за час святкувань, ніж зазвичай. Це нормально, якщо і рухаєтесь Ви більше. Це не означає, що після вечірки Ви прямуєте до спортзалу та ночуєте там. Ні! Є багато способів додати більше активності у Ваші будні.

  • Ходіть більше пішки: після 30 хвилинної прогулянки енергію Ви отримуєте з жирової тканини
  • Прибирайте частіше в квартирі
  • Заміняйте машину або публічний транспорт на прогулянку пішки
  • Гуляйте з друзями
  • Сходіть на ковзанку

До того ж, прогулянка після вечірки допоможе справитися з почуттям важкості у шлунку, якщо Ви все-таки переїли. «Ходьба не лише приносить користь, а й допомагає бути обережним до того, що Ви їсте. У фізичній активності є дещо, що включає контроль», – запевняє Сюзан Фінн (Susan Finn, PhD, RD).

Ходьба не лише приносить користь, а й допомагає бути обережним до того, що Ви їсте. У фізичній активності є дещо, що включає контроль

Продовжуйте займатись фітнесом під час різдвяних свят

Якщо фітнес клуб не працює, то займайтесь вдома. Чому ні? Навіть 15 хвилин на день допоможуть Вам підтримувати хороший рівень фізичної активності. Перетворіть сходи на машину для спалювання жиру. Стрибки через скакалку, присідання, віджимання, йога,– все це доступно в домашніх умовах.

Відмовтесь від десерту

Чим більше їжі в полі зору, тим більше ми будемо їсти. Коли подають десерт, відійдіть в сторону. Після вживання солодкого організм на деякий час розгубиться й призупинить свою роботу. Ви можете переживати неприємні відчуття у шлунку. Якщо вже їсти солодке, то краще – перед основним прийомом їжі. Як це не дивно!

Встановіть власний ліміт

Мало того, що алкоголь додає непотрібних калорій у раціон, та ще й погано на нас впливає. Випивши багацько шампанського, гоголів-моголів, вина чи пива може змусити Вас втрати ліміти та почати їсти все без розбору. Натомість, встановіть ліміт в один-два бокали білого або червоного вина, й насолоджуйтесь своїм напоєм протягом вечора.

Дослідження показують, що люди п’ють менше з високих стаканів з тонкого скла, аніж з чарок чи низьких стаканів. З більш високої склянки, Ви ймовірно, питимете повільніше, а не все за один раз.

Надайте перевагу протеїнам та відмовтесь від виробів з цукром та білим борошном

Прості вуглеводи знаходяться в таких продуктах харчування, як вироби з білого борошна, солодких напоях, солодощах. Ці продукти забезпечують організм енергією, проте часто, не мають тієї поживної цінності, що й складні вуглеводи – бобові, цільнозернові, горіхи, картопля тощо. В той час, як нам більше до вподоби, все ж таки, прості вуглеводи, вони створюють сплеск цукру в крові. Почуття голоду з’являється набагато швидше. Споживайте більше здорових протеїнів та цільнозернових під час свят.

Дотримуючись таких нескладних 10 порад, як не набрати зайві кілограми під час свят допоможе Вам лишатися у формі та закінчити святковий сезон з мінімальними втратами.
Джерело: webmd.com | inc.com | www.health.com

Коментарі