Які м'язи працюють при катанні на сноуборді
Фітнес

Які м’язи працюють при катанні на сноуборді

Share Button

Сноубординг надає не лише чудово проведений час, а й ряд переваг для здоров’я. Навіть, якщо Ви ще не такий досвідчений сноубордист і лише починаєте свій шлях, Ви все одно використовуєте всі переваги цього спорту. Фізичне навантаження, свіже повітря та постійна концентрація уваги відновлюють організм та очищують мозок від повсякденної метушні.

Чим корисний сноубординг?

  • Це аеробне навантаження
  • Опрацьовує основні групи м’язів
  • Сприяє виділенню ендорфінів – гормонів щастя
  • Покращує роботу серцево-судинної системи
  • Насичує кров киснем

Один з самих статичних видів спорту

Проте, варто знати, що в той же самий час сноубординг – це один з самих статичних видів спорту щодо роботи м’язів нашого тіла. Це пов’язано з незмінним положенням ніг під час катання.

У зв’язку з таким положенням розвивається дисбаланс між протилежними групами м’язів, які можуть обмежити здатність вільно рухатись на дошці, а дисбаланс в суглобах – призвести до подальших травм. Для стабільності роботи суглобів, сила в м’язах, які працюють в парах, повинна бути аналогічною, щоб при роботі разом одна група м’язіів не перевантажувала іншу.

Три основні групи м’язів

Сноубордисти повинні знати, що існують 3 основні групи м’язів, які при неправильному навантаженні призводять до різних ушкоджень в щиколотках, колінах, стегнах та нижній частині тулуба. Це:

  • передній великогомілковий м’яз
  • м’яз підколінного сухожилля
  • нижнього черевного преса

Всі ці м’язи можна й необхідно зміцнювати до та після сезону катання, щоб досягти максимальної стійкості цих суглобів.

Гомілки та ікри ніг

Одна з основних груп м’язів, що зазвичай призводить до дисбалансу є гомілки та ікри ніг. Саме ці м’язи контролюють щиколотку, – важливий суглоб, – щоб зберігати гнучкість і допомагати контролювати канти й тиск на них. Через те, що сучасні кріплення дозволяють нахилятись вперед при їзді на сноуборд, ми не використовуємо передній великий гомілковий м’яз – м’яз на гомілці, що відповідає за підйом ноги до коліна. А обмежений діапазон руху не сприяє його розвиткові.

Його парний м’яз, – ікроножний, використовується постійно у сноубордингу і стає дуже сильним. З цим дисбалансом багато бордерів мають слабкі щиколотки, в яких, зазвичай, трапляються травми. Щоб зберегти певну стабільність в щиколотках, можна піднімати пальці ніг на задньо-бічних поворотах. Це сприятиме роботі гомілок для утримання кута канту та його контролю.

Нахил вперед також допомагає краще контролювати повороти п’ятками, але, в той же час, обмежує гнучкість щиколотки. А для людей зі слабкою щиколоткою – підвищення ризику отримати травму.

Чотирьоголовий м’яз стегна та м’язи підколінного сухожилля

Інша група м’язів з розвиненим дисбалансом – наша верхня частина ноги. Сноубординг значно сприяє розвиткові квадріцепсу – м’яз підколінного сухожилля. З іншого боку, група м’язів, що ми називаємо чотирьоголовий м’яз стегна (бо він складається з 4 м’язів: прямий м’яз стегна, медиально широкий м’яз, латеральний широкий і проміжний широкий м’яз) лишається слабкою. Основна функція м’яза підколінного сухожилля – згинати коліно, підносячи п’яти до сідниць. Це дозволяє стегнам витягуватись та рухати ногою назад. Такий дисбаланс призводить до нестабільності коліна та стегна.

Під час катання чотирьоголовий м’яз стегна працює, коли стегновий суглоб подовжується. Це відбувається при повороті на обох ногах. Це не дуже популярне серед бордерів через недостатньо розвинені м’язи цієї групи. Через слабкі підколінні сухожилля дуже легко потягти коліно, яке ще й, на додаток, менш стабільне збоку. Стегна також знаходяться в зоні ризику отримати травму при слабких м’язах підколінного сухожилля.

Сильно розвинений чотирьоголовий м’яз стегна може потяги стегнову кістку вперед в стегнове гніздо. Для підтримки і здорового використання наших підколінних сухожиль, при поворотах на носках, обмежуйте повне подовження стегнового суглоба. Якщо Ви зігнете трохи більше щиколотки і коліна, то компенсуєте неповну роботу стегна.

Нижня частина спини та преса

Нижня частина торса – остання частина, де виявляється найбільш поширений дисбаланс. Все залежить від того, як бордер виконує поворот на носках. Переносячи вагу тіла далі від передньої частини дошки, таз нахиляється назад за рахунок нижньої частини спини, тому міцність саме цієї частини тіла збільшується. В той же самий час, з іншої сторони тулуба нижній прес майже не задіяний.

Цей м’язовий дисбаланс залишає саме цю частину тулуба досить нерозвиненою і є частою причиною пошкоджень в спині, – зізнаються багато бордерів. Зберігаючи таз нахиленим вперед за рахунок залучання нижнього черевного пресу, цього дисбалансу можна уникнути та упередити всілякі ушкодження спини.

Людські м'язи
Людські м’язи

До сезону варто готуватися!

Отже, щоб катання на сноуборді було менш травматичним, до сезону варто готуватися. І не за тиждень до катання, а протягом року, зміцнюючи основні групи м’язів-антагоністів. Про це ми розповімо у наступних публікаціях. М’якого снігу Вам!

Джерело: nzsia.org

Коментарі