Як правильно виконувати комплекс Сур’я Намаскар
Йога Фітнес

Як правильно виконувати комплекс Сур’я Намаскар

Share Button

Сур’я Намаскар. Ці магічні слова можна почути майже на кожному кроці. А якщо Ваші друзі, знайомі чи колеги займаються йогою, то це стає таким собі вітанням. «Скільки разів ти робиш Сур’я Намаскар? А як ти його робиш? Нє, ну ти відчуваєш реальні зміни?». Подібні питання не раз задавали й мені. Тож, давайте розглянемо що ж це таке та як правильно виконувати комплекс Сур’я Намаскар.

Сур’я Намаскар перекладається з санскриту як вітання сонцю.

Послідовність виконання Сур’я Намаскар

 1. Тадасана – опустіть руки вздовж тіла
 2. Уткатасана – підніміть руки над головою та тягніться вгору, трохи зігніть ноги в колінах
 3. Уттанасана – опустіть руки до підлоги, тримайте спину прямо
 4. Ардха Уттанасана – підніміть голову та дивіться поперед себе, перебуваючи в нахилі. Спина пряма.
 5. Чатуранга Дандасана – руки й ноги – це точки опори. Тіло тримайте над підлогою в одну лінію.
 6. Адхо Мукха Шванасана – собака мордою вниз. Руки й ноги знаходяться в одній лінії. Зовнішня сторона стопи паралельна килимку. Спина пряма.
 7. Вірабхадрасана І – Права нога зігнута в коліні під кутом 90 градусів. Коліна над щиколоткою. Пряма ліва нога тягнеться назад,стопа повернута всередину під кутом 45 градусів.
 8. Чатуранга Дандасана
 9. Адхо Мукха Шванасана – собака мордою вниз. Пам’ятайте про пряму спину, руки та ноги в цій позі.
 10. Вірабхадрасана І – Тепер ліва нога зігнута в коліні під кутом 90 градусів, а пряма права тягнеться назад
 11. Чатуранга Дандасана
 12. Адхо Мукха Шванасана – собака мордою вниз. Перебуваємо в цьому положенні 5 дихальних циклів.
 13. Уттанасана – стрибком переносимо ноги вперед. Глибокий нахил.
 14. Уткатасана – поза стільця
 15. Руки через гору у вихідне положення
 16. Тадасана

Зробіть декілька циклів.

Що варто пам’ятати перед початком практики

Коли виконувати комплекс Сур’я Намаскар?

Це динамічний комплекс послідовних вправ. Його краще виконувати вранці, проте це не так вже й принципово. Він призначений для активації та розігріву тіла, тож чудово замінить рухівку перед тренуванням чи практикою асан. Якщо ж бажаєте зробити Сур’ю. основною частиною практики, то розігрійте тіло іншими вправами чи положеннями. Можна практикувати цей комплекс, коли Вам заманеться для того, щоб відчути себе бадьорим та сповненим сил й енергії.

Краще робити ці вправи на голодний шлунок або після певного періоду часу, що визначається індивідуально і тільки Вами.

Скільки разів виконувати?

Все залежить від Вашого рівня фізичної підготовки та того, як довго Ви займаєтеся.

Новачкам краще починати з 2-3 разів. Людям, які вже мають стаж у йозі також не варто починати з великої кількості разів. Головне – поступовість у всьому. Починаємо, як і новачки з 2-3 разів щоденно, а з часом збільшуємо на 1-2 підходи і знову починаємо звикати. От так все легко.

Не поспішайте. Будьте поблажливими до себе. Не намагайтеся зробити більшу кількість разів одразу ж. Йога любить поступовість.

Схід чи захід?

Загалом, Сур’я Намаскар – комплекс Вітання Сонця. Отже, його треба виконувати обличчям, зверненим на схід – туди, де ми його бачимо перший раз на день. Якщо ж Ви виконуєте комплекс ввечері, – то повертаємо обличчя на захід. Просто вигляньте у вікно і гляньте, де зараз сонечко. До нього і повертайтесь.

Пам’ятайте

Сур’я Намаскар може стати дуже заряджаючим комплексом, якщо його виконують з вдячністю, грацією, у повільному темпі та слідкуючи за диханням. Якщо Ви слідкуєте за відчуттями у тілі під час виконання, то обов’язково відчуєте потік енергії, що починає циркулювати у пупковій чакрі і розноситься по всьому тілі.

Дихання

Дихайте нормально, у такт асанам, коли вітаєтеся з сонцем. Ваше дихання не має бути напруженим чи потужним. Дихайте повільно, усвідомлюючи, як робити вдих та видих. Намагайтеся привести у гармонію дихання та рухи тіла.

Розслабтесь

Якщо після Сур’ї Ви не плануєте більше нічого виконувати, то ляжте на килимок і розслабтеся. Зробіть Йога Нідру або ж просто полежіть кілька хвилин, даючи тілу час, щоб розподілити енергію, яку Ви тільки-но зрушили з місця. Нехай тіло й мозок відпочине.

Порада

Сур’ю Намаскар найкраще практикувати на свіжому повітрі чи у добре провітреному приміщенні. Використовуйте зручний одяг для цього. І пам’ятайте про таку річ, як душ. Після практики має пройти хоча б 30 хвилин до того, як Ви почнете примати душ.

То, які ж переваги виконання Сур’я Намаскар?

Вони є. Хоча деякі люди використовує цей комплекс для того, щоб схуднути, а інші для того, щоб виправити поставу, є й загальні переваги для кожного. Комплекс Сур’я Намаскар

 • зміцнює м’язи рук, спини та ніг
 • розтягує м’язи тіла
 • зміцнює та розтягує хребет
 • зміцнює серце
 • зміцнює та відновлює нервову систему
 • сприяє покращеній роботі травної системи
 • очищує організм від двоокису вуглецю та інших токсичних газів
 • знімає стрес
 • покращує сон.

Не факт, що Сур’я Намаскар – це частина автентичної йоги, проте цей комплекс набув такої популярності, що годі думати. Спробуйте виконувати його кожного дня протягом місяця і Ваше життя ніколи не стане, як було. Змінюються звички, міняється тіло, міняється життя. Крапка.

Джерело: curejoy.com

Коментарі