Як покращити поставу сидячи в офісі
Йога Фітнес

Як покращити поставу сидячи в офісі

Share Button

Сучасний світ диктує свої правила. З розвитком новітніх технологій життя наше значно полегшується з кожним днем, дозволяючи машинам та гаджетам виконувати основні функції як на роботі, так і поза її межами. Британський університет проводив дослідження протягом останніх двох років, результати якого вражають: в середньому людина витрачає 5-6 годин щоденно сидячи за комп’ютером без перерв та пауз.

Така ситуація погано впливає не лише на очі та поставу.

Зменшення руху та неправильне статичне положення тіла під час сидіння сприяє виникненню стресів та хвороб у 87% опитаних.

Решта позбавляються від негативних наслідків сучасності за допомогою спеціальних вправ та позитивних думок.

У цій статті ми підібрали комплекс вправ для відпочинку та розтягнення тіла в будь-яких умовах для робітників офісів та на дому. Все, що Вам потрібно, – виділяти хоча б 5 хвилин щоденно.

Уткатасана або «Поза стільця»

«Поза стільця» – це базова стійка з ключовим розтягуванням хребта. В цій позиції задіяний плечовий пояс, хребет, передні та задні м’язи стегна та коліна. Для безпечного виконання вправи не відхиляйте коліна назовні.

На початковому етапі стійте 15-20 секунд, у межах комфорту. З часом, збільшіть виконання до 1 хвилини. Дихання звичайне, ритмічне.

utkhatasana- chairpose-4wellness

Уттанасана або «Нахил вперед»

Уттанасана – це нахил вперед з положення стоячи прямо. У цій вправі всі м’язи верхньої частини тіла знаходяться під дією сили тяжіння. Інтенсивно розтягуються всі м’язи хребта, задня група м’язів стегна, великий, середній та малий сідничні та литковий м’язи.

Нахил вперед необхідно робити поволі, плавно та не поспішаючи, до Вашої межі. Не намагайтесь з першого разу дістати підлоги. Ні в якому разі не робіть нахил вперед через силу. Краще підігніть трохи коліна та з прямою спиною нахиляйтесь. За такої умови розтягнення м’язів спини та ніг відбуватиметься паралельно та правильно.

Врікшасана або «Поза дерева»

Ця асиметрична стійка з утриманням балансу сприяє покращенню кровотоку в області тазостегнових суглобів та м’язів ніг, зовнішніх та внутрішніх косих м’язах черева. Для виконання вправи перенесіть вагу на опорну ногу. Іншу ногу зігніть в коліні та підтягуйте ступню до внутрішньої поверхні стегна. Якщо дозволяє розтяжка, підтягніть ногу вище, якщо ж ні – область коліна – зона ступні. Коліно відведіть вбік на комфортний для Вас кут не змінюючи при цьому положення тазу. Змініть ноги. Руки тримайте перед собою або ж підніміть вгору.

З часом Вам вдасться піднімати ногу вище та відводити її далі в сторону зберігаючи баланс. Ця вправа є чудовою профілактикою депресивних станів та апатії, бо вимагає постійного перебування в моменті, тут і зараз. Починайте з 15-20 секунд та поступово доведіть до 1 хвилини на кожну ногу.

vrikhshasana-tree-pose

Триконасана або «Поза трикутника»

«Поза трикутника» – базова стійка в боковому нахилі. Стимулює роботу м’язів ніг, косих м’язів черева та шию.

Ноги поставте широко, руки розведіть в сторони. Нахиліться в сторону, відводячи таз в протилежну. Зберігайте положення максимально комфортний для Вас час, поступово збільшуйте його.

triconasana-triangle-pose

Паршвоттанасана або «Інтенсивне бокове розтягнення»

Ця базова асиметрична стійка в нахилі задіює м’язи тазового дна, задню групу м’язів стегна та стопи. Інтенсивно працює м’яз, що випрямляє хребет.

Як виконувати? Ноги на ширині приблизно 90-100 см, носки розвернуті на 90°. Зі з’єднаними позаду руками в «замок» або жест «намасте» починайте повільно нахиляти тулуб вперед. Тягніться корпусом до передньої ноги. Лишіться в положенні максимально комфортний проміжок часу та поступово збільшуйте. Змініть ногу.

parshvattanasana-intensive-side-stretch

Ось такий нескладний комплекс вправ. Виконуйте його кожного дня в перервах між сидінням перед комп’ютером чи за столом. Тіло, безсумнівно, подякує Вам більшою гнучкістю та працездатністю. А зміцнення та розтягнення хребта зменшить кількість хвороб не лише зимою, а й у старості до максимального мінімуму.

Коментарі