Робиш зарядку - здоров'я в порядку!
Фітнес

Робиш зарядку – здоров’я в порядку!

Share Button

“…І турбота про своє тіло з помірністю – не через життєлюбство, або для того, щоб красуватися, але і без нехтування, а з тим, щоб завдяки власній турботі, як можна менше потребувати ліків та лікарської допомоги.”

Марк Аврелій

Регулярна ранкова зарядка є одним з найпростіших і, чи не найголовніших, засобів збереження здоров’я, стабільного емоційного стану, доброї фізичної форми, зовнішньої та внутрішньої краси, підвищеної мозкової діяльності тощо. Людина, що виконує її регулярно, має й багато інших переваг. Про це і піде мова далі.

“Мрій про велике, але починай з малого”, – кажуть люди. І дійсно, якщо придивитись, то Ви помітите, що саме такі малі щоденні кроки через певний час дадуть прекрасні результати. А через 10 років, як думаєте? “Для чого робити цю зарядку?”, – запитаєте Ви. “Це ж треба вставати раніше… Я краще посплю ці 15-20 хвилин. Це ж ціла вічність зранку!”. Але чи дійсно ці хвилини покращать Ваше самопочуття?

На своєму досвіді, щось не пригадую. А от якщо використати цей час з користю, то і денні результати будуть відрізнятися від того, до чого Ви звикли.

Починаючи свій день з легкої фізичної активності, розбудить Ваш організм. Після сну тілу потрібно витратити ще деякий час на прискорення фізіологічних процесів, активізувати мозкову діяльність та підготувати м’язи тіла до чергового стресового дня. Зазвичай, після виконання ранкової зарядки, тіло прокидається повністю.

Ранкові вправи виконують зразу ж після сну для пробудження організму. Це найкращий початок дня! Це найкращий час для зміцнення та укріплення тіла.

Регулярна ранкова зарядка:

  • розігріває м’язи
  • збільшує діапазон рухів
  • гнучкість суглобів
  • покращує кровообіг
  • сприяє появі почуття благополуччя та стабільного емоційного стану
  • покращує загальний стан здоров’я
  • знижує ризик розвитку хронічних захворювань та упереджує набір ваги

А тепер все по порядку!

Дисципліна

Регулярна ранкова зарядка – це перший акт самодисципліни, якої так бракує багатьом. Цей маленький щоденний крок вимагає постійності. Будь-що, а робити треба! З часом, зарядка стає приємним і невід’ємним початком дня. А з роками, Ви зрозумієте, що й необхідним. Люди похилого віку, що робили, і продовжують робити ранкові вправи, більш активні і здорові в порівнянні з тими, хто їх не виконує.

Кровообіг

Регулярна ранкова зарядка активізує кровообіг в організмі. Саме ця функція відповідає за нормальну роботу внутрішніх органів та загальне здоров’я. З самого рання поліпшується засвоєння кисню. Прискорений кров’яний потік доставляє кисень до м’язів та виводить продукти розпаду такі як діоксид вуглецю та молочну кислоту.

Поживні речовини доставляються до тканин швидше за рахунок збільшення руху та об’єму крові в судинах. А тому й енергії, що так необхідна для виконання повсякденних справ, виробляється більше.

Метаболізм

Щоденні ранкові вправи значною мірою сприяють підвищенню метаболізму та його підтримці протягом дня. Доведено, що люди, які витрачають кожного ранку 10-20 хв на фізичну активність, виглядають молодшими за свій біологічний вік та набагато стрункішими. Це результат прискорення обміну речовин за рахунок кровообігу та насичення цього потоку киснем.

Органи виконують свою роботу легше та швидше. І зовсім не треба бігати в спортзал, щоб отримати пречудові результати, хоча й біг ніколи не завадить. Достатньо робити ранкову зарядку, шановні дами.

Суглоби

Основною причинною ранкової скутості суглобів є недостатня кількість фізичної активності, зайва вага, нестача вітамінів та сну. Часто, саме ця скутість сигналізує про хронічний артрит. Але є й добра новина!

Вона полягає в тому, що в будь-якому віці можна почати виконувати певні вправи вранці та ввечері, щоб поліпшити свій діапазон рухів та гнучкість суглобів. Навіть, якщо зараз вас це не турбує, подивіться в майбутнє, або, запитайте дідусів, бабусь, батьків. Цікаво, яку відповідь Ви почуєте?!

Хребет

“Кожен чоловік або жінка можуть скинути 30 років, зміцнюючи та розтягуючи свій хребет.”

Бернар Макфаден

Найголовніший аспект спеціальної ранкової зарядки полягає у підтримці Вашого хребта у здоровому стані. Почнемо з того, що більшість людей набагато краще почуває себе саме зранку. Це, звичайно, результат відпочинку, але й не тільки. Ваш хребет, у горизонтальному положенні, не отримує вночі стискаючого навантаження, а тому він розпрямляється і збільшується.

Зранку, як правило, людина вища на декілька сантиметрів. Протягом дня хребет знову просідає. У такого хребта відстань між хребцями менша. Наближені один до одного хребці давлять на нервові закінчення, що виходять через отвори хребцевих дуг. Тут, у хребті, і починаються проблеми зі здоров’ям. Якщо ж людина приділяє достатньо уваги своєму хребту, – розтягує його, виконує спеціальні вправи (чим і забезпечує нормальну циркуляцію крові), правильно харчується, – то хребет зберігається у доброму стані, незалежно від віку.

Чудовий день – прекрасне життя!

Позитивний початок надихає на продовження прекрасного дня та дотримання інших маленьких правил, що з часом зроблять Вас кращою людиною. Мабуть, такою, якою Ви завжди мріяли бути.

Мозкова активність

Протягом дня, люди, що виконують ранкову зарядку, більш активні. Вони приймають більш осмислені та свідомі рішення щодо справ на роботі та власного життя. Причиною є прискорений кровообіг як по всьому тілу, так і до мозку. Насиченість крові киснем теж відіграє важливу роль у процесі мислення. А якщо Ви спали недостатньо часу, то є ще одна причина зробити ранкову зарядку.

Пам’ятаю одну розмову зі своїм братом, коли він сказав: “За що я вдячний батькові, так це за те, що він навчив нас робити ранкову зарядку!”. І дійсно, я не пам’ятаю такого часу, коли б наш батько пропустив її. Здоровий, хворий, працює, не працює, – не важливо! Зарядка – святе! І, повірте мені, йому зараз 60!, а він – в прекрасній формі. Не кожен чоловік в 30 так почуває себе!

Та і ймовірність того, що Вам сподобаються вправи, значно зростає. Може й ввечері, для релаксації, зняття стресу, емоційного підйому чи, просто, коли нема чого робити, Ви зробите корисний вибір.

Завжди пам’ятайте, що кожна мрія починається з першого маленького кроку.
То ж, прекрасного дня!

Коментарі