Правильна та неправильна постава під час сидіння
Фітнес

Переваги прямої постави

Share Button

Чи говорили Вам коли-небудь: «Стань прямо!» чи, може, лаяли Вас за згорбленість за обіднім столом?

Такі коментарі можуть набридати, проте вони мають під собою підставу.

Ваша постава, – те, як Ви утримуєте тіло під час сидіння чи стояння, – основа кожного руху, яке робить Ваше тіло. Та визначає, як добре Ваш організм адаптується до різноманітних стресів.

Це можуть бути такі стреси, як важка ноша або ж, навіть сидіння в незручній позі.

Та найбільший стрес, який ми відчуваємо на собі постійно, – гравітація.

Якщо постава не правильна, то Ваші м’язи мають працювати набагато важче, ніж, коли Ви стоїте прямо та в балансі. Деякі м’язи стають напруженими та негнучкими. Інші – слабкими. З часом ці недієздатні пристосування погіршують здатність Вашого організму правильно розподіляти енергію, що впливає на нього.

Бідна постава

 • завдає ще більшої шкоди Вашим суглобам та зв’язкам
 • підвищує ймовірність нещасних випадків
 • погіршує ефективність деяких органів, таких, як легені.

Дослідники поєднують погану поставу зі сколіозом, напруженими головними болями та болем у спині, хоча вона не є основною причиною жодної з цих недуг.

Постава, навіть впливає на Ваш емоційний стан та Ваше сприйняття болю.

Насправді є багато причин, щоб прагнути кращої постави

Проте цими днями це стає все важче. Сидіти в незручному положенні цілий день сприяє поганій поставі, так само, як і використання комп’ютерів та мобільних приладів, бо вони заохочують Вас постійно дивитися вниз.

Багато досліджень підтверджують, що в середньому постава людини стає гіршою.

Як же виглядає гарна постава?

Коли Ви дивитесь на хребет спереду або ззаду, всі 33 хребці мають знаходитися в одній лінії. А збоку, хребет має 3 прогини: один – у шиї, один – в плечах, й один у попереку.

Ви не народилися зі спиною у формі S. Хребет дитини має лише один прогин, як у С. А інші прогини зазвичай розвиваються до 12-18 місяців, коли зміцнюються м’язи.

Ці прогини допомагають нам знаходитися у вертикальному положенні та забирають стрес від таких діяльностей, як ходьба або стрибки.

Якщо вони знаходяться у правильному положенні, коли Ви стоїте прямо, від точки у Ваших плечах і до точки за стегнами, до передньої точки коліна та вниз на 5-7 см вперед від щиколотки. Це сприяє тому, що центр гравітації знаходиться прямо над точкою підтримки, яка сприяє більш ефективним рухам, з найменшою стомлюваністю та напруженістю м’язів.

Якщо Ви сидите, то Ваша шия має знаходитися у вертикальному положенні, а не нахилена вперед. Плечі маю бути розслаблені, а руки – близько до тулуба. Ваші коліна мають стояти під правильним кутом, а ступні знаходитися на плоскій підлозі.

А що, якщо Ваша постава не така вже ідеальна?

 • Спробуйте переоформити своє середовище. Розмістіть монітор так, щоб він був був на рівні очей або трошки нижче.
 • Переконайтеся, що всі частини тіла, такі як лікті та зап’ястки, мають підтримку, використовуючи ергономічні засоби, якщо потрібно.
 • Намагайтеся спати на боці так, щоб Ваша шия мала опору, і покладіть подушку між ногами.
 • Використовуйте взуття на маленьких підборах, що добре тримаються на нозі, а для телефонних дзвінків використовуйте навушники.
 • Взагалі то, не достатньо лише мати гарну поставу. Зберігати Ваші м’язи та суглоби в русі – дуже важливо. До речі, перебуваючи у стоячому положенні навіть з гарною поставою протягом тривалого періоду часу, може виявитися більш шкідливим, ніж звичайні рухи з поганою поставою.

  Коли Ви рухаєтесь, робіть це з розумом. Якщо Ви щось несете, то тримайте це ближче до тіла. Наплічник має торкатися спини та бути симетрично розташований по спині.

  А якщо Вам приходиться багато сидіти, то частіше підіймайтеся та прогулюйтеся при можливості. Й обов’язково займайтеся фізичною активністю. Використовуйте м’язи для того, щоб потім вони могли Вас підтримувати у чудовій формі. До того ж, це й переваги для Ваших суглобів, мозку та серця.

  А якщо Ви насправді турбуєтеся, то відвідайте дільничого терапевта. Тому що так, Ви насправді маєте стояти прямо.

  Джерело: youtube.com

  Коментарі