Око Відродження та його фізичний вплив на організм
Йога Фітнес

Око Відродження та його фізичний вплив на організм

Share Button

“Кожен хотів би довго жити і нікому не хочеться старіти”, – саме таким епіграфом починається легендарний бестселер Пітера Келдера “Око Відродження, або Давній секрет тибетських лам”. Питання подовження життя та молодості хвилює людство. Тому, коли книга Келдера побачила світ у варіаціях різних сучасних авторів, вона знайшла відгук у серцях багатьох людей по всій планеті. Що ж робить її такою видатною?

Кожен хотів би довго жити і нікому не хочеться старіти
– Пітер Келдер

Око Відродження відкриває секрет невичерпного джерела молодості та енергії

Це велике таїнство є, бо, яким би не було зруйнованим часом і хворобою тіло людини, відродить його погляд Ока Небесного, й молодість поверне, і здоров’я, й силу життєву неймовірну надасть, – так говорить легенда, що полковник Бредфорд оповідає своєму товаришу Пітеру Келдеру.

Трохи історії

Перша спроба самого Пітера у вигляді маленької брошури на 31 сторінках передати неймовірне надбання людям була у 1939 році. Наступне видання 1946 року було доповнене частиною про мислення, але й досі невідомо, чи побачило воно світ, так як жодних примірників не знайдено, крім рукописів, нібито, автора. А потім 30 років забуття…

Невідомо, що сталося з самим автором за цей час, хто доповнював його шедевр красивими легендами полковника Бредфорда, але суть так і залишилась незмінною: виконуй вправи, а енергія знайде тебе. На жаль, жодних відомостей про самого Пітера Келдера знайти не вдалося.

Весь комплекс вправ направлений на нормалізацію роботи центрів – вихорів – потужних енергетичних утворень. 7 з них є основними. Вони розташовані вздовж хребта.

Найнижчий розміщується в основі хребта, другий – на рівні самої верхньої точки статевого органу, третій – трохи нижче пупка, четвертий – посередині грудної клітини, п’ятий – на рівні основи шиї, шостий – у середині голови, а сьомий – у голові, над шостим, і нагадує конус з основою догори. У здоровому тілі всі вихори обертаються з великою швидкістю, забезпечуючи праною, або “ефірною силою” всі системи людини. Коли ж функціонування одного або кількох послаблюється чи блокується, – це і є те, що ми називаємо хворобою або старістю…

Сучасні автори дещо змінили систему вихорів під впливом досить популярної в наш час йоги: за першоджерелом 1939 та 1946 років, 6-й та 7-й енергетичні центри розташовані в колінах: по одному на кожному. Саме ця філософія і лежить в основі комплексу ритуалів. Вони нормалізують енергетичні центри людини так, що вихри набувають нормальних енергетичних характеристик, повертаючи людину до стану, що називається здоров’ям.

Зміни, що відбуваються на енергетичному рівні мають свої корені на рівні фізичному. Йоги це доводять багаторічною практикою асан. Пітер Келдер застерігає читачів не припиняти практики вправ, щоб не починати все спочатку. З цього приводу ті, хто їх виконують або виконували раніше, висловлюють різноманітні погляди на практику.

Деякі від щирого серця вірять, що вправи дійсно повертають молодість та здоров’я. А багато з тих, хто практикували досить довго, вважають їх шкідливими. На це вони мають свої причини. Думки розходяться.

Як рухи цього комплексу впливають на тіло?

Відійдемо від енергетичного аспекту питання та зосередимося на фізичному.
Найважливіші зміни відбуваються в семи енергетичних центрах, що мають свої аналоги на фізичному рівні. За функціонування чакр відповідають залози внутрішньої секреції, або ендокринні залози:

 • надниркові
 • полові
 • підшлункова (змішана)
 • тимус (вилочкова)
 • щитоподібна
 • гіпофіз
 • епіфіз.

Залози внутрішньої секреції

Діяльність залоз внутрішньої секреції відіграє основну роль у регуляції довгострокових процесів такі як обмін речовин, ріст, розумовий, фізичний і статевий розвиток, пристосування організму до різноманітних умов зовнішнього і внутрішнього середовища, забезпеченні сталості найважливіших фізіологічних показників. Гормональна система є посередником душі і тіла, має безпосереднє відношення до емоцій, таких як страх чи гнів, любов чи горе.

З одного боку, ендокринна система відображає гормональну активність, з іншого – впливає на неї. Залози ендокринної системи виділяють різноманітні гормони. Один гормон стимулює певні реакції, інший – гальмує. І в той же час, всі гормони діють разом, у складному взаємозв’язку один з одним та з симпатичною нервовою системою під контролем гіпофіза і, в кінцевому рахунку, головного мозку.

І тут комплекс 5 тибетців приходить на допомогу. Стимулювання залоз внутрішньої секреції призводить до нормалізації функціонування гормонів. Це, в свою чергу, впливає на:

 • стабілізацію емоційного стану
 • нормалізацію фізіологічних процесів.

Щитоподібна залоза

У всіх тибетцях рух шиї постійно стимулює щитоподібну залозу. Вона розташована в нижній частині шиї. Має форму метелика: два крила, з’єднані один з одним посередині. Щитоподібна залоза виробляє та зберігає гормони, що допомагають регулювати

 • частоту серцевих скорочень
 • артеріальний тиск
 • температуру тіла
 • швидкість, з якою їжа перетворюється в енергію
 • метаболізм організму.

При неадекватному постачанні гормонів цієї важливої системи норма кисню в організмі зменшується і, як наслідок, основний метаболізм може знизитись до 40%. А це, в багатьох випадках, і є головна причина зайвої ваги. То ж, коли комплекс вправ нормалізує роботу залози, часто спостерігається втрата зайвих кілограмів. Перший рух безпосереднім чином впливає на гіпоталамус. Кругові дії стимулюють його.

Комплекс впливає на основні групи м’язів

Око Відродження” – це комплекс 5 вправ, що впливає на основні групи м’язів тіла людини. Відбувається послідовне чергування попереднього розтягнення окремих груп м’язів, їх короткочасне напруження, а фаза відпочинку завершує кожну вправу.

Після виконання всіх п’яти, незалежно від кількості, м’язи всього тіла стають активними. За цієї умови збільшується м’язовий метаболізм, який веде до більш швидкого кровообігу. Це, в свою чергу, допомагає організму виводити шлаки і токсини набагато швидше, звільнюючи додаткову енергію.

Глибоке повільне дихання – основна умова

Більшість енергії для тіла ми отримуємо з повітря, яким дихаємо, а не, як це вважають, з їжі та води
– Свамі Шивананда, відомий йог

Воно вентилює легені, а рівномірне постачання кисню не створює кисневого голоду. Глибоке дихання характеризується збільшенням кількості коливань м’язів як грудної клітини, так і черевної порожнини. Поперемінне розширення та стискання великих вен у цих порожнинах супроводжується надходженням більшого об’єму крові до серця та зміцненням його м’язів. Та й шлунковий тракт тільки виграє від цієї вібрації.

Профілактика хвороб хребта

Будь-який чоловік або жінка можуть скинути 30 років, зміцнюючи та розтягуючи свій хребет
– Бернар Макфаден

Слова Бернара Макфадена, батька відродження фізкультурного руху в США, тільки підтверджують історію полковника Бредфорда, якому було 73, а виглядав він років на 40.

І дійсно, за роботу абсолютно кожного внутрішнього органу людини несе відповідальність певний нерв, що відходить від спинного мозку та захищається хребтом. За різних умов нашого життя-буття у хребті відбуваються зміни, що в 40-50 років стають букетом різноманітних хронічних хвороб. Виною всьому маленькі хребці, що просіли чи змістились, затискуючи певний нерв. От і лікуємо те, що болить, а не те, що є причиною хвороби.

Приділяючи своєму хребту 10-20 хвилин на день, ви зміцнюєте м’язи спини, які утримують хребетний стовп, проводите лікування та профілактику організму в цілому. Та й ніякий остеохондроз не буде Вам надокучати, а в рухах з’явиться природна легкість.

При правильному функціонуванні кожного органу окремо, тіло не витрачатиме колосальної енергії на його підтримку у діючому стані, а думки звільняться для конструктивного мислення.

Коментарі