Міфи про розтяжку
Фітнес

Міфи про розтяжку, від яких варто позбавитись

Share Button

Розтягуватись чи не розтягуватись – ось в чому питання. Певна, що Ви не одноразово чули про користь розтяжки перед тренуванням. Деякі люди говорять про її користь після заняття. Є й прихильники розтягуватись між підходами замість відпочинку.

Та не все так просто. З усіма цими рекомендаціями, як взнати, що є корисним, а що не дуже? Беручи до уваги, що це не сама цікава тема для обговорення, на разі є дуже важливою для прихильників фізичної культури та спорту. Дуже важливо знати різницю між різними типами розтяжки та застосовувати правильну дію в правильний момент часу. То ж у цій статті ми й розвіємо деякі міфи про розтяжку, які ми всі знаємо з дитинства.

Тут все, що Вам потрібно знати про розтяжку.

Міф: Завжди розтягуйте м’язи перед тренуванням

Факт: Перед тренуванням важливо підібрати правильний тип розтягування.

Існує 2 основні типи розтяжки або стретчінга: динамічний та статичний.

  • Динамічне – розтягування під час руху тіла
  • Статичне – утримання розтяжки або нерухомого положення під час відпочинку

Перед тренуванням краще виконувати динамічні розтяжки.

Це правда, що після статичних стретчінгів Ви можете почувати себе більш «розтягненими», але ці вправи, насправді, значно знижують еластичність тканин. Динамічні ж розтяжки, навпаки, налаштовують Ваші м’язи на роботу, задаючи напрямок та підвищуючи їх температуру.

Міф: Статичні розтяжки не ефективні

Факт: Хоча цей тип розтягування не дуже ефективний на початку тренування, це зовсім не означає, що вони не ефективні взагалі. Статичні розтяжки просто ідеальні для завершення заняття, бо сприяють розслабленню та розтягненню м’язів на більш глибокому рівні. Виділіть хвилин 10 на статичні вправи наприкінці тренування для кращого формування тіла.

Міф: Розтягнення попереджає ушкодження та травми

Факт: Не все так просто. Зв’язок між розтяжками та ушкодженнями досить складний та умовний. Деякі види розтяжок можуть бути досить ефективними та допомогти упередити ушкодження, якщо виконуються перед тренуванням або активністю. Але в деяких випадках, стретчінг не відіграє важливої ролі у профілактиці травм (біг, велоспорт тощо), як говорить журнал Спортивна Медицина (Sports Medicine) за 2004 рік.

Більшість травм трапляються через неправильний розігрів тіла або ж порушення технік виконання вправ. Це зовсім не означає, що треба забути про розтяжки. Ні. Ви маєте виконувати відповідний тип розтяжки в правильний час, слідкувати за коректним виконанням вправ та розігрівати м’язи перед будь-яким фізичним навантаженням.

Міф: Розтягування попереджає біль у м’язах

Факт: На жаль, як би нам не хотілося, щоб це було правдою, варто зауважити, що ні попереднє розтягування, ні, навіть стретчінг після воркауту, не полегшує кріпатури. Може трохи допомогти, але не позбавить.

Міф: Я достатньо гнучка/ий, тож мені не обов’язково розтягуватись

Факт: З часом, без підтримки, гнучкість зменшується. Тож, виділіть трохи часу 3-4 рази на тиждень для виконання розтяжок для різних частин тіла для розтягування та підтримки гнучкості. Це чудова профілактика для Ваших суглобів. Таке ставлення до себе збереже Вам час та гроші пізніше, коли Ви станете старшими.

Ще раз хочу нагадати про важливість правильного підходу до Ваших занять та тренувань, якими б легкими вони Вам не здавались. Тренуйтесь на здоров’я!

Коментарі