Фізична активність покращує роботу мозку
Фітнес

Фізична активність покращує роботу мозку

Share Button

До звичного списку переваг регулярного виконання фізичних вправ потрібно додати зниження ризику порушення пам’яті.

Нові дослідження показують, що літні люди, які роблять фізичні вправи, щонайменше 30 хвилин тричі на тиждень, мають на 40 % нижчі шанси захворіти на деменцію (набуте слабоумство), порівнюючи з менш активними однолітками.

В дослідженні приймали участь 639 добровольців з середнім віком 74. Всі учасники проживали окремо і не мали фізичних вад. За три роки досліджень, 90 учасників захворіли на деменцію.

Деменція

Деменція – це узагальнюючий термін для декількох видів порушень когнітивних функцій, однією з найбільш поширених серед них, є хвороба Альцгеймера. Також поширеною формою є судинна (мультиінфарктна) деменція. Судинна деменція пов’язана з недостатністю кровопостачання мозку.

Десь дві третіх групи добровольців займались 30 хвилин на день тричі на тиждень. Їхні шанси набути якихось порушення когнітивних функцій та захворіти на деменцію, виявились значно меншими, ніж у менш активних членів групи.
Ризик розвитку судинної деменції був нижчим на 60 %. В будь-якому випадку, не має доказів, що фізична активність якось впливає на ризик захворіти на хворобу Альцгеймера.

Дослідники, також, зробили МРТ (Магнітно-резонансна томографія), щоб простежити за змінами в білій речовині в мізках учасників. Саме такі зміни пов’язують з деменцією. У всіх учасників були зафіксовані зміни різного ступеню важкості з часу початку дослідження. Позитивний вплив фізичної активності був очевидними, навіть беручи до уваги такі фактори як вік, історія інсультів та діабет, які теж впливають на пам’ять та здатність розумно мислити.

Фізичні вправи, також, захищають мозок

Ми вже давно знали, що регулярні фізичні вправи допомагають знизити ризик серцевого нападу та паралічу, проте зараз, ми отримуємо ще більше доказів, що фізична активність, також, зменшує ризик розвитку когнітивних порушень.

– каже речник Американської асоціації серця доктор медицини Philip B. Gorelick

Подвійний виграш

«Ви зможете не тільки зменшити ризик серцевого нападу чи паралічу, але й зменшити ризик деменції, особливо тих видів деменції, які пов’язані з паралічем.» – також додає він.

Лише одне застереження – сходіть на обстеження до свого лікаря перед тим як почнете виконувати будь-які навантаження. «Після отримання дозволу від лікаря починайте займатись без поспіху», – також додає доктор медицини Філіп.

Там не має жодних побічних ефектів. Навіть якщо регулярні фізичні вправи не допоможуть знизити ризик виникнення когнітивних порушень чи деменції, Ви знизите ризик серцевого нападу чи паралічу, а це вже немало!

«Якщо з Вашим серцем все добре, немає жодних побічних ефектів у регулярному виконанні фізичних вправ», – стверджує доктор медицини Patrick Lyden.

Джерело: webmd.com

Коментарі