Біг
Фітнес

Біг

Share Button

І хоча, як то кажуть, наші космічні кораблі поки що не дуже борознять простори всесвіту, але за останні сто років людський поступ зробив відчутній крок вперед. Умови нашого життя суттєво покращилися, а ми, чи більшість з нас, стали лінивішими, повільнішими та менш рухливішими. І справді, а навіщо пересічній людині, що працює в офісі хоч якось напрягатися? Життя відчутно полегшилося. Їжу тепер не добувають, а купують в крамниці біля дому. На роботу – транспортом.

Тож що не так? А проблема полягає в тому, що як виявилось, і як це не прикро для більшості із нас, наш організм не дуже пристосований до сидячого стилю життя. Молодь почала хворіти на хвороби серця, гіпертонію та атеросклероз, що раніше було властиво лише літнім людям. Це так звані хвороби цивілізації, а причиною їх стає, перш за все, наше комфортне, малорухливе життя.

Відвічне питання: «Що робити?» Рухатися! Найпростішим і наймасовішим варіантом такого руху – є оздоровчий біг. Такі фізичні навантаження відносяться до класу аеробних і є корисними і необхідними для нашого організму.

Користь від регулярних пробіжок:

 • Зміцнюються м’язи.
 • Покращення можливостей серцево-судинного апарата.
 • Зміцнюються кістки.
 • Допомагає набути Вашу оптимальну вагу.
 • Покращує самопочуття, чудовий засіб від безсоння.
 • За твердженням дослідників Стенфордського університету, регулярні зайняття бігом уповільнюють старіння.

Техніка оздоровчого бігу проста, не потребує спеціального навчання і знайома нам з самого дитинства. Тим не менше варто дотримуватись декількох простих правил.

 1. Бігати можна по будь-якій рівній поверхні, але обирати треба більш м’які, такі як трава, чи навіть бігова доріжка. Жорсткі бігові доріжки, асфальтні або бетонні, дають більше навантаження на суглоби ніг, що може спричинити їх травму.
 2. Намагайтесь бігати на природі: в парках, лісах. Під час бігу серцебиття стає прискореним і тому оздоровчий ефект від пробіжки вздовж дороги, забитої автівками, буде мінімальним, а то й негативним.
 3. Взувай зручне взуття, що добре сидить на нозі. Старі, улюблені кеди, що лишились в спадщину від діда Панаса і більші на півтора розміри, можуть стати причиною травми.
 4. Не їж перед тим як бігати, але пий воду. Пий перед, під час і після бігу. Пий багато.
 5. Не забувай про розминку перед бігом, потягни м’язи, трішки пройдись.
 6. Що занадто, то не здраво. Якщо Ви не збираєтесь бігати марафони – не треба себе виснажувати бігом. Данські вчені стверджують що три рази на тиждень, або дві з половиною години в загалом достатньо.

Ну і на останок хотілось би згадати про такий собі приємний додаток. Біг приносить насолоду! Так, так, це найкраще природне заспокійливе. Це чудовий засіб розслабитись та позбутися негативних емоцій, що накопичились за день. Вчені стверджують, що під часу бігу в організмі людини виділяються эндорфіни. Їх кількість в крові зростає в п’ять раз та викликає почуття ейфорії та безпричинної радості. В результаті, після пробіжки, покращується настрій та з’являється відчуття благополуччя. Тож бігайте на здоров’я і собі на радість!

Коментарі