5 Тибетських ритуалів для омолодження
Йога Фітнес

5 Тибетських вправ для омолодження або як не втратити ранок

Share Button

Виходить так, що один з найшвидших та найпростіших наборів медитативних рухів для інтеграції в повсякденне життя, є одним з найдієвіших. П’ять тибетських вправ для омолодження займають приблизно 20 хвилин Вашого часу, в залежності від швидкості виконання.

Існує багато способів виконання 5 Тибетців. Незважаючи на те, який Ви обрали, ця рухівка обов’язково принесе Вам користь. На початкових етапах наше его запевняє нас, що нам не потрібні подібні практики – вони забирають час. Але так буває з усіма, хто освоює медитацію та медитативні рухи.

Ви маєте пам’ятати, що вони дають набагато більше – життєву енергію та ефективність. Око Відродження, як ще називають цей комплекс, позитивно вплинуть на весь організм.

5 Тибетських вправ для омолодження не розроблені для новачків у йозі. Але той факт, що вони займають лише 20 хвилин, повністю доступні для нашого постійно зайнятого розуму та активного способу життя.

Око Відродження для омолодження

Є 5 рухів, які виконують по 21 разу. За ним є ще один, який найчастіше виконують 3 рази. В сумі виходить 108 скоординованих рухів. Після кожної вправи слід робити 2 вдихи та 2 видихи. Це роблять для балансування енергії, яку Ви тільки-но зрушили з місця.

Ви можете почати з будь-якої кількості повторів, але маєте робити рівну кількість кожного з них: якщо почали з п’яти, то кожна вправа має повторюватися стільки ж разів, аж поки Ви зможете збільшити повторення кожної.

5 Тибетських вправ для омолодження
5 Тибетських вправ для омолодження

1 Тибетець

Перший Тибетець – це просто обертання за годинниковою стрілкою з руками, розведеними в боки горизонтально підлозі. Долоні вниз. Ноги на рівні стегон.

Чому саме за годинниковою? В унісон із сонцем та чакрами, які обертаються в тому самому напрямку. Така постава відкриває та активізує руки, плечі та шию. Спробуйте обертатися якомога повільніше.

Потім вдихніть і видихніть двічі, як Супермен, що отримав всі переваги практики. Покладіть руки на стегна, зробіть глибокий вдих носом. Видихайте через рот, губи у формі О. Відчуйте, як Супермен видуває холодне повітря.

2 Тибетець

Ляжте на підлогу. Якщо маєте проблеми з попереком, – підкладіть пальці під крижі. Вдихаючи, піднімайте шию так, щоб підборіддя впиралося в груди. Одночасно піднімайте ноги з прямими колінами у вертикальне положення. Якщо можете, заведіть ноги трохи далі, у крайню точку. З видихом починайте плавно опускати ноги та шию, в унісон. Не відривайте поперек від підлоги.

Хитрість цієї вправи полягає в тому, щоб одночасно підняти шию та ноги вгору. Кожен рух робиться в унісон із диханням. Вдих – напруженість та активація. Видих – звільнення та релаксація. Таким чином, вправа починається із вдиху і закінчується видихом. Найпростіший спосіб підрахунку – це 1 на вдиху та 1 на видисі.

3 Тибетець

Станьте навколішки, ноги на ширині стегон, пальці ніг загорнуті всередину. Руки покладіть на задню частину стегна. Підборіддя притисніть до грудей. Починайте піднімати підборіддя вгору, відводячи плечі назад, а руки вниз. Обличчя дивиться вгору. Верхню частину спини Ви прогинаєте більше, ніж нижню. Пам’ятайте про це. Потім повільно повертайтесь у вихідне положення.

Тут маєте використовувати руки, як опору та підтримку для спини, коли вона повертається з прогину вперед. Маєте стати перпендикулярно підлозі. Виконуйте повільно.

4 Тибетець

Сядьте на підлогу із прямою спиною та випрямленими вперед ногами. Ноги мають знаходитися на ширині стегон. Покладіть долоні поруч із стегнами. Обережно опускаючи голову назад, піднімайте тулуб до зігнутих під прямим кутом колін та прямих рук. Зараз, Ви схожі на стіл. Повільно повертайтесь назад на підлогу. Повторіть ту кількість разів, яка оптимальна для Вас саме зараз.

Не забувайте зробити два глибоких вдихи та видихи після закінчення.

5 Тибетець

Ляжте на живіт долонями долілиць біля грудної лінії. Вийдіть в положення «Собака дивиться вгору», під час якої пальці ніг направлені всередину (Ви стоїте на них), руки прямі і плечі розгорнені. Починаючи видих, піднімайте стегна вгору і назад, переходячи у положення «Собака мордою вниз». Рухайтесь від одного до іншого положення, узгоджуючи їх із диханням.

По ходу прогресу, Ви зможете робити Хінді віджимання, де Ваше обличчя ковзає над самою підлогою, а потім піднімається вгору, як кобра.

6 Тибетець

Шостого Тибетця слід виконувати тільки після того, як Ви вже здатні зробити 21 повторення п’яти попередніх. І ніяк інакше. Три повторення є оптимальним.

Порада

Фінальна крапка у цих вправах для мене особисто – перекати тіла. Рекомендую цю вправу з використанням ролика або м’яча для покращення гнучкості. Це допомагає розтягнути м’язи та сухожилля. Допомагає звільнити фасції – структурно сполучна тканина оточувальних м’язів, суглобів і сухожиль. Перекочування після зарядки або тренування допомагає розслабити м’язи.

Варто згадати, що Око Відродження сприяє також духовному розвиткові та активації чакр, енергетичних центрів. Все це детально описано в книзі Пітера Келдера “Око відродження – давній секрет тибетських лам”.

Джерело: wakeup-world.com | mindbodygreen.com

Коментарі