Як вберегти дітей від зневоднення влітку
Батьківство

Як вберегти дітей від зневоднення влітку

Share Button

Зневоднення організму — досить небезпечно, особливо для маленьких дітей. Проте багато людей не надають особливого значення подібним питанням, а варто було б… Нижче Ви знайдете симптоми того, як розпізнати ознаки зневоднення.

То був незвично спекотний день в Торонто, коли Майклу Вільямсу зателефонували зі школи і повідомили: його шестирічний син Емануель почувається зле. Коли батько забирав сина зі школи, хлопчик виглядав приголомшеним і відразу ж ліг в ліжко, як тільки вони доїхали додому. По обіді Майкл не зміг розбудити сина. Переляканий, він відразу зателефонував 911. В госпіталі з’ясувалось, що у хлопчика зневоднений організм! Після ранкової класної пішої екскурсії він зовсім нічого не пив.

Лікар дав хлопчику електролітний напій і вже за годину Майкл побачив звичайного сина.

Коли організм дитини зневоднений, баланс рідини і солей в організмі порушується і поживні речовини та волога не поступають в тканини.

— Мішель Понті, відомий педіатр з Канади, член Канадського педіатричного товариства (англ. Canadian Paediatric Society)

А в спекотні літні дні, коли волога, яка виходить через піт не відновлюється, таке може статися досить швидко.

Якщо Ваша дитина виглядає пасивною чи дратівливою — це можуть бути перші ознаки зневоднення. Дайте дитині попити чистої води та прослідкуйте за її поведінкою далі.

Зменшення сечовипускання, сухі губи, сухість у роті, впалі очі та відсутність сліз — це ознаки важкого зневоднення. Ви можете самі дати дитині Pedialyte — пероральний засіб для регідратації, але оскільки наслідки зневоднення можуть бути досить серйозними, варто показати дитину педіатру.

Краще ніж лікувати зневоднення, буде, звісно ж, його уникати. Проте, оскільки діти досить легко забувають про все, коли захоплені якоюсь грою… А діти до 5 років не завжди можуть розрізнити стан, коли їм хочеться пити, то Мішель радить нагадувати дітям попити кілька разів на годину спекотними днями. Пам’ятайте, дітям віком 4-8 років, зазвичай, потрібно випивати п’ять склянок води на день, а в жаркі дні – навіть більше.

Вода та 100% фруктовий чи овочевий сік найкращий вибір, щоб уникнути зневоднення.

“Не варто давати дітям солодку газовану воду, спортивні та вітамінізовані напої, навіть якщо на них написано, що вони призначені для дітей”, – застерігає Понті.

Порада. Якщо Ваша дитина не любить пити воду, підійдіть до цієї проблеми більш креативно: заморозьте декілька кубиків води з різними смаками та кольорами. Це зробить воду більш привабливою для малюка.

Також пам’ятайте, що маленькі порції води менше лякають малюка ніж одна велика.

Деяка садовина та городина, особливо

  • кавун,
  • селера,
  • огірки

багаті на воду.

Якщо у Вас декілька дітей, слідкуйте, щоб у кожного була своя пляшка. Так, до речі, Вам буде легше слідкувати за тим, хто скільки випив води.

А Ви знаєте?

Зневоднення часто трапляється у людей, які граються біля води. “Навколо Вас багато води і Ви просто забуваєте попити”, – пояснює Понті, додаючи, що, навіть, якщо Ви цього не відчуваєте, коли Ви пливете, Ви пітнієте та втрачаєте вологу разом з потом.

Джерело: todaysparent.com

Коментарі