Як лікувати теплове висипання у дітей
Батьківство Немовлята

Як лікувати теплове висипання у дітей

Share Button

Чи знаєте Ви як розпізнати ознаки теплового висипання? Прочитавши дану публікацію, Ви дізнаєтесь про теплове висипання, про його симптоми, як його лікувати та попередити.

Здавалося б, без всяких на то причин, Ваш, ще зовсім недавно, жвавий малюк покривається маленькими червоними гульками. Вперше, коли Ваша дитина покрилась тепловим висипанням, скоріш за все, перше питання буде: “Що це?”, “Як це трапилося?” та “Що робити?”.

Якщо спростити, то теплове висипання, це відповідь нашої шкіри на надмірну спеку. Варто додати, що як і пітниця або міліарія, так і теплове висипання може статися з кожним. Проте, частіше від нього страждають новонароджені та маленькі діти. Зазвичай, коли ми починаємо пітніти, рідина з організму виходить через потові залози та, в кінці кінців, випаровується. Проте немовлята народжуються з нерозвинутими потовими залозами, які можуть легко пошкодитися.

Ознаки теплової висипки

Хоча правильний діагноз може поставити Ваш педіатр, Ви можете визначити теплову висипку по крихітним почервонілим гулькам, оточеними почервонінням. Як правило, вони знаходяться на частинах шкіри, які були під одягом.

“Зазвичай теплове висипання вражає пахви, живіт та пах”, – розповідає доктор Jody A. Levine, директор відділення дерматології при Plastic Surgery & Dermatology в Нью-Йорку. В дітей до 6 років, теплове висипання, також, може вразити шию, плечі та груди. Воно може супроводжуватися свербінням,так що слідкуйте за дитячим чуханням.

Що спричиняє теплове висипання

“Поєднання дитячого буття з теплим довкіллям та з тим, що, частенько, немовлята бувають занадто одягнуті спричиняє висипку”, – каже доктор Lawrence F. Eichenfield, професор педіатрії та дерматології при Каліфорнійському університеті в Сан-Дієго та голова відділу педіатрії та підліткової дерматології при дитячому шпиталі Rady в тому ж Сан-Дієго.

“Теплим середовищем може бути як спекотний літній день, так і жарка, не провітрена кімната”, – каже доктор Eichenfield. Якщо Ви занадто натопили взимку в будинку та тримаєте дитину закутаною в теплу ковдру, – це також створює високий ризик. Як тільки Ваша дитина перегрівається, вона буде намагатися пітніти. Щоправда без успіху, провокуючи, натомість появу теплового висипання. Щоб уникнути цього, потрібно знайти розумний баланс між температурою повітря та кількістю дитячого одягу.

Крем від теплового висипання та інші ліки

Варто почати з охолодження як малюка, так і кімнати. Якщо це літо — скористайтесь кондиціонером та вентилятором, щоб знизити температуру. Взимку — слідкуйте за опаленням.

Одягайте немовля в більш легкий та вільний одяг, який дасть доступ повітрю до уражених ділянок. Якщо дитина чухається, варто скористатись якоюсь із мазі від теплового висипання: ромашковий лосьйон тощо . “Але тільки після консультації з Вашим педіатром чи дерматологом”, – наголошує доктор Levine. Деякі лосьйони та креми блокують потіння та можуть подразнювати шкіру.

Теплова висипка, зазвичай, проходить за декілька днів, проте в деяких випадках може перерости в більші проблеми. “Батькам варто спостерігати за темно-червоними п’ятами та гульками”, – каже доктор Eichenfield. “Як тільки теплові висипки почнуть поширюватись за межі своїх звичайних зон, а саме за межі покритих одягом ділянок шкіри, — час повторного відвідування лікаря.”

Як попередити теплове висипання

Згадайте казку про Дівчинку та трьох ведмедів. Її каша, спочатку, була загаряча, потім захолодна, а потім такою як треба. Схожий підхід можна застосувати до регуляції температури тіла немовляти. Вам потрібна “така як треба”. Це займе трохи часу, не обійдеться і без помилок. Використовуйте себе як барометр: якщо Вам жарко, скоріш за все жарко і Вашому немовляті. “Прохолодне, сухе довкілля дозволить швидко подолати теплову висипку”, – стверджує Dr. Levine.

Не одягайте на дитину занадто багато одягу! Легкий бавовняний одяг влітку та відповідно до погоди взимку. Якщо вдасться знайти правильний баланс між дитячим середовищем та одягом, Вам вдасться уникнути теплового висипання.

Джерело: parents.com

Коментарі