На відстані поцілунку: носимо дитину в слінгу
Батьківство Немовлята

На відстані поцілунку: носимо дитину в слінгу

Share Button

Після народження малюка батьки хочуть і надалі вести активний спосіб життя. Відомо, що однією з головних причин післяпологової депресії є обмеження мами в спілкуванні та самореалізації.

Більше встигати батькам допоможе слінг ‒ хороший мамин помічник і ще одна пара рук. Про його різновиди та переваги наша сьогоднішня розмова з Катериною Лейцюсь ‒ експертом із підготовки до пологів та батьківства клубу «Мілагро».

Погляд у минуле

Слінг (у перекладі з англійської означає «перев’язь») ‒ одне з найдавніших пристосувань для носіння маленької дитини. Немає жодного народу в світі, який би не носив своїх дітей на руках. Тому що з давніх-давен нашим предкам потрібно було вести господарство та водночас ростити дітей. Для цього наші праматері використовували перев’язь, у якій носили своїх діток. Спочатку її робили зі шкіри тварин, а потім і з тканини. Найдавніше зображення перев’язі для носіння дитини ‒ з ІІ тисячоліття до нашої ери.

Переваги слінгу

Зручність та мобільність

Мама відкриває світ дитині, а не дитина закриває мамі собою світ, як дехто думає. Мама може розвиватися та спілкуватися з оточуючими разом із дитиною в слінгу. У ньому можна:

  • заспокоювати і колисати малюка,
  • ходити за покупками і прибирати,
  • прогулюватися і робити походи в ліс чи гори.

Усе це за будь-якої погоди: дощу, снігу або ж морозу. Слінго-мами взагалі досить мобільні.

Слінг дуже зручний при грудному вигодовуванні і сприяє йому, адже жінка може нагодувати дитину будь-де. Не треба шукати лавочку в дворі: дитина у слінгу поїсть так, що ніхто й не помітить.

Дітям на штучному вигодовуванні також набагато комфортніше їсти «на мамі», а їй у свою чергу легше приготувати суміш, коли вільні руки.

Природно та здорово

Носіння малюка у слінгу добре впливає як на фізичне здоров’я, так і на психологічний стан матері й дитини. Мами можуть не переживати, що це шкідливо для спини. Адже вага розподіляється рівномірно на обидва плеча, на спину і на поперек. Якщо слінг носити правильно, центр ваги не зміщується і мамі не треба відхилятися назад чи горбити спину, щоб легше носити дитину.

одне з правил носіння в слінгу: малюк у вертикальному положенні завжди перебуває на відстані маминого поцілунку

І що не менш важливо ‒ така жінка швидше повертається у форму після вагітності, адже фізично активніша.

Крім того, носити дитя в слінгу приємно. Що може бути краще, ніж пахуча голівка дитини, яку мама завжди може поцілувати? До речі, це одне з правил носіння в слінгу: малюк у вертикальному положенні завжди перебуває на відстані маминого поцілунку.

Жінка, котра носить дитину в слінгу, переходить на новий рівень спілкування з нею. Вона тонше відчуває потреби малюка ще до того, як він повідомить про них голосним плачем.

Що стосується малюка, то перебування в слінгу позитивно впливає на його психічне здоров’я та розвиток. Адже так дитина бачить усе, що й мама, має широке поле огляду. Натомість із візочка видно тільки коліна дорослих або верхівки дерев, які мерехтять, клаптик неба…

Дослідження показали, що діти, яких носять на руках, кричать на 43% менше вдень і на 54 % ‒ у вечірні години.

У слінгу малюк розміщується у такій самій фізіологічній позі, як і в мами на руках. Крім того, носіння в слінгу є профілактикою дисплазії тазово-стегнових суглобів.

Німецький професор Бушельберг провів дослідження, які доводять, що власне М-позиція – найбільш природне положення людського немовляти.

Стильно і красиво

Звичайно, слінг ‒ це насамперед зручно і функціонально, але кожна жінка прагне бути красивою та стильною. Тож, виробники слінгів враховують і це. Оригінальний слінг із красивої тканини стане ефектним доповненням загального ансамблю, до нього ще підбирають слінгобуси, якими буде бавитись дитина. Існують слінгокуртки і накидки, які можна носити навіть узимку. Малюка не треба вдягати в незручні комбінезони, ідучи в гості чи поліклініку. Досить дитину вдягнути в легкий одяг, посадити у слінг, одягнути слінгокуртку і – вуаля: ви готові до прогулянки.

Вибір слінгу

Видів слінгу є надзвичайно багато, але ми розглянемо четвірку найбільш популярних та зручних.

Слінг із кільцями

Дитину в ньому можна носити вертикально і горизонтально, як у колисці, ‒ на животі, стегні, на спині. Користуємося ним від народження. Зручність цього слінгу полягає в тому, що на ходу можна відрегулювати положення дитини, швидко перекласти з живота на стегно, не будячи, перенести в ліжко. Однак навантаження у такому слінгу розподілено нерівномірно ‒ на одне плече. Тому варто пам’ятати про чергування положень дитини.

Слінг-шарф

Слінг-шарф – це найбільш універсальний вид слінгу, який використовують від народження до закінчення періоду слінгоносіння. Його носять зазвичай на обох плечах, забезпечуючи рівномірне навантаження на спину та поперек. Є безліч способів намотування, кожна мама може підібрати собі найзручніший.

Май-слінг

Май-слінг – прямокутна спинка і чотири вшиті лямки. Фактично це спрощений варіант слінгошарфа, його легше намотувати. У ньому також можливі положення на животі, на стегні і поза спиною. Недоліком є те, що не всі моделі можна носити від народження. Зазвичай май-слінг використовують із чотирьох місяців малюка.

Підвидом май-слінгу є фастслінг – це фактично його аналог, проте він швидше вдягається, адже лямки защіпаються на фастикс, як на рюкзаку.

Слінг-рюкзак або ергорюкзак

Слінг-рюкзак або ерго-рюкзак зовнішньо може нагадувати кенгуру, проте в такому слінгу дитина знаходиться в фізіологічній позиції. Ерго-рюкзак найменше підлаштовується під вигини тіла малюка, тому в ньому рекомендують носити з 4-6 місяців. Через простоту використання слінг-рюкзак найбільше люблять використовувати тати.

Чим слінг кращий, ніж «кенгуру»?

Слінг-кенгуру (інша назва ‒ «baby bjorn») ‒ це конструкція, схожа на труси, в ній дитина всією вагою впирається в промежину і висить із прямими ніжками, що абсолютно неприродно. Крім того, слінг-кенгуру має тверду спинку, тож навантаження йде на нижню частину хребта дитини, що дуже шкідливо для здоров’я малюка.

Крім того, постійним супутником батьків, які використовують слінг-кенгуру, є біль у спині через зазвичай тонкі лямки та зміщений центр ваги.

Плюс важливий нюанс ‒ у «кенгуру» дитину розміщують обличчям до світу. Це призводить до перенасичення враженнями і неспокійного сну, інколи навіть відмови від грудного годування, оскільки малюк не може будь-коли подивитися на маму, її реакцію, не вміє фільтрувати інформацію, яку отримує.

Тому перш ніж вибрати слінг, поставте собі питання, у чому вам на місці вашої дитини буде зручніше: у прототипі гамака – перев’язі, чи в обладунках парашутиста зі звисаючими вниз ногами – «кенгуру». Звичайно, всі виберуть полежати у гамаку.

Період слінгоносіння індивідуальний і залежить не тільки від віку дитини, а й від її ваги та темпераменту. Зазвичай слінги носять від народження малюка до 2-3 років.

Зручною переноскою для дітей, які вже ходять, є хіп-сіт (із анл. «hip» ‒ стегно, «sit» ‒ сидіти) ‒ пояс із сидінням для дитини, який зменшує навантаження на спину.

Дитячий візок

Материнство сьогодні не можна уявити без візочка. Цей засіб перевезення дітей винайшли 3 століття тому, а неодмінним атрибутом материнства він став значно пізніше. Справжню моду на візочки започаткувала у 1840 році англійська королева Вікторія, любляча мама девʼятьох дітей. Вона хотіла прогулюватися в парку зі всіма дітьми одночасно. І звичайно, герцогині та знатні дами, намагаючись бути схожими на королеву, почали замовляти собі такі засоби.

Проте сьогодні багатовікові традиції носіння дітей у слінгах повертаються у наше життя все активніше.

Звичайно, слінг не вирішить усі проблеми, однак, безперечно, полегшить життя мамі. Впустіть слінг у своє життя, подаруйте малюку затишок, тепло, ніжність та красу. А з часом діти, виношені в слінгу і вигодувані материнським молоком, зроблять наш світ добрішим.

Джерело: like.if.ua

Коментарі