Тівортін панацея чи просто обман
Вагітність

Тівортін – панацея чи просто обман

Share Button

На написання цієї статті надихнула поширена стаття з фейсбуку та пам’ять про недавню вагітність. Такий знайомий майже всім вагітним жінкам Тівортін. Ви вагітні? У Вас певні ускладнення? Лікар виписав Вам вживати ці ліки ложками чи ставити крапельниці через день? Чи у Вас проблеми із серцем і маєте його вживати, щоб покращити стан та якість життя? Тоді слухайте і не кажіть, що Вам не казали. У цій статті ми розглянемо панацею від всіх хвороб: від інфарктів до вагітності – Тівортін, до Ваших послуг!

Тівортін від всього

Призначають цей препарат направо і наліво. Особливим, хто страждає на серцеві хвороби. Ще дуже вже його полюбляють виписувати в гінекології та акушерстві. При невеличких ускладненнях, при загрозі вагітності, при старінні плаценти, для ПРОСТОЇ профілактики. Чимало знайдеться причин, щоб його приписати?! Цей препарат настільки крутий, що в нього навіть є свій сайт. Виробляє його наш вітчизняний Юрія-Фарм, що входить до 5 найбільших вітчизняних виробників лікарських препаратів. За хімічною структурою – це аргінін, до якого шалений вітчизняний геній «приліпив» аспартат. Ну і наповнювачі не забули додати, щоб в роті карамелькою пахло і хотілося ще ложечку з’їсти.

Склад Тівортіну

Діюча речовина: 1 мл розчину містить

 • L-аргініну аспартату 200 мг

допоміжні речовини:

 • сорбіт (Е 420)
 • сахарин натрію (Е 954)
 • метилпарагідроксибензоат(Е 218)
 • пропілпарагідроксибензоат (Е 216)
 • ароматизатор харчовий «Карамель»
 • вода для ін’єкцій.

У фармакологічних властивостях препарату Тівортін написано все так розумно, щоб пересічний громадянин зробив вигляд, що все ясно, аби не виглядати кумедно перед тими, хто все чітко второпав. Проте, останній рядок дуже чесний – «Не досліджувався». І дійсно, якщо зайти на PubMed, то по запиту Тівортін видається 5 статей: три з них медичні, всі українського авторства, ніяких досліджень не проводилось. Просто записи чи спостереження? Не дуже зрозуміло.

Тівортін та аргінін – потенційна панацея?

Проте, той же PubMed на запит аргінін (argenine) видає силу силенну статей з роботами та дослідженнями. Переважна більшість цих статей – теорія та експериментальна біохімія. В клінічних публікаціях визначається важливість аргініну – ще б пак, це ж – амінокислота – та потенційна користь його додаткового вживання. Але є ряд нюансів:

 • мова йде про виснажених пацієнтів у критичному стані: сепсис, тяжка травма і т.п.
 • добова норма споживання аргініну в здорової людини – близько 6 грам
 • в публікаціях говориться про додаткові 20 і більше грам на добу
 • відповідно до інструкції тівортіну – МАКСИМАЛЬНА добова доза в рот – 8 ложок варива. Вони містять загалом 4,56 грам аргініну.

Ту саму кількість аргініну можна отримати зі 130 грам арахісу або 85 грамів гарбузового насіння. От і починається тут проста арифметика. Вартість максимальної добової дози тівортіну складає приблизно 47 грн – залежить від аптеки. Вартість тої самої кількості аргініну в перерахунку на арахіс – 13 грн. Але не забувайте, що арахіс до того ж може бути зі смаком бекону! І запивати його добре пивом, яке теж містить аргінін.

Якщо Вас не цікавить фармакоекономіка і пиво – переходимо до доказовості.

Що не лікує аргінін

Для тих, хто не в курсі, що таке Cochrane Library. Це збірка мета аналізів та метаданих з медицини та інших організацій, що дбають про наше з Вами здоров’я. Суть організації полягає в тому, щоб зробити результати проведених випробовувань та досліджень доступними та зрозумілими для всіх, хто шукає істини.

Ефект плацебо

Але в кінці-кінців, яка в тому всьому біда? Ну не допомагає тівортін… Але ж і не шкодить? Хай хоч ефект плацебо буде.

Проте, який-небудь фармо-товстосум, розвалившись на шезлонзі біля карибського моря, і довбаючись виделкою в королівському лобстері, буде з подивом і сумною усмішкою споглядати, як ми за останні гроші заливаємо один одному в горлянку солодкий і трохи карамельний тівортін…

Тівортін відноситься до класу “фуфломіцини”, підгрупа “лоханоїди”, родина “безврєдні”.

Про цей та інші фуфломіцини, якими так щедро обдаровує нас фармацевтична промисловість, читайте на MED GOblin

Джерело: cochranelibrary.com | MED GOblin

Коментарі