Розтяжки при вагітності
Батьківство Вагітність

Розтяжки при вагітності

Share Button

Сьогодні розглядаємо тему, яка хвилює більшість вагітних жінок – розтяжки. Чого тільки не прочитаєш та не почуєш від «досвідчених» людей.

Кажуть, що це передається спадково. Ви можете подумати, якщо у Вашій сім’ї цим ніхто не страждає, то й Вам боятися нема чого. А от у моїй сім’ї розтяжками страждають всі. Навіть кіт. У нього послідовно розтягується пузо і не стягується назад.

Але правда полягає в тому, що і тато, і мама мають такі рубці на тілі. Мама, звичайно, від двох вагітностей та коливання ваги, а батько має розтяжки в області попереку. Від чого? Зайвої ваги у нього ніколи не було… Але так, мушу визнати, що якась спадковість є, бо маю такі самі розтяжки в області попереку.

З’явились вони, коли мені було років 10, але від чого? Може, це спадковість, передались генетично. А є ще в мене таке припущення, що вони з’явились від способу життя, від звичок, які ми успадковуємо від наших батьків. Правда, це питання риторичне і кожен має свою думку з цього приводу.

А так я останні місяці займаюся лише вагітністю, бо і сама радію цьому стану, мені хотілося б з вами поділитися своїми “відкриттями” з приводу розтяжок вагітних, та й не тільки. Досить часто на них “страждають” жінки, що швидко втратили вагу.

Якби кожна жінка вважала себе красунею, то індустрія краси просто розвалилася

Що таке розтяжки?

Розтяжки – рубці білого або фіолетового кольору, що відрізняються від здорової шкіри за текстурою. Вони не містять пігментів, тому і не засмагають на сонці. Досить часто супроводжують тіло до кінця життя. Хоча, іноді й зникають з часом.

Чому з’являються розтяжки?

Черевна стінка у зв’язку зі збільшенням вагітної матки розтягується, особливо в останньому триместрі. У жінок з недостатньою еластичністю шкіри з’являються рубці вагітності. Вони утворюються внаслідок розходження сполучних тканинних та еластичних елементів шкіри. Зазвичай, це груди, живіт, стегна, ноги, іноді – спина.

Причини розтяжок:

  • гормональні зміни
  • спадковість
  • звички.

Спадковість, дійсно, відіграє певну роль в цій проблемі, але не таку важливу, що їй відводять. Генетика відіграє лише 25%, а зовнішні умови – 75%.

Отже, давайте й поговоримо про ці 75%. Бо ж, як відомо: краще профілактика, ніж лікування. Тим більше, що лікування в даному випадку не дає жодних результатів, якщо тільки Ви не застосували пластичну хірургію.

З метою профілактики підійдуть будь-які засоби, призначені для запобігання виникнення розтяжок. А ось з лікуванням жоден крем, на жаль, не допоможе. На сьогоднішній день ефективно впоратися з розтяжками можуть лише методи естетичної медицини – мезотерапія (ін’єкції біологічно активних речовин) і лазерна шліфовка шкіри. Але ці процедури можна робити вже після вагітності та пологів. Причому підійдуть вони Вам чи ні, може сказати лише фахівець

– косметолог Світлана Черкасенко, клініка естетичної медицини та пластичної хірургії

Розтяжки утворюються внаслідок розходження сполучно тканинних та еластичних елементів шкіри. Отже,щоб запобігти розтяжкам необхідно змінити один з елементів, а саме – збільшити еластичність шкіри.

Що може допомогти шкірі стати більш еластичною?

Відповідей тут кілька. Це і правильне харчування до, під час вагітності та після неї: збалансована кількість білків, жирів та вуглеводів у раціоні.

Важливу роль відіграє фізична активність: кисень, що потрапляє у кожну клітиночку тіла, де відбуваються досить складні процеси.

Вода – основа кожної клітини

Основа кожної клітини – вода. То що ж таке недостатня еластичність тканин? Це, коли у ваших тканинах, що складаються з клітин, не вистачає води. Чим менше води вживає жінка, тим більше її дефіцит в організмі, тим менша еластичність УСІХ тканин, не лише шкіри.

Якщо ж жінка знає, що достатня кількість рідини є профілактикою, то розтяжок й не буде. 2-3л води на добу. Чистої води. Ні чаю, ні кави, ні будь-яких напоїв, а звичайна чиста вода і є запорукою здорового та красивого тіла після пологів. Ну і про харчування не забувайте! Та свіже повітря! Також, випиваючи достатньо води під час вагітності, Ви уникнете токсикозу.

Ще раз про головне

  1. Достатня кількість води кожного дня є чудовою профілактикою розтяжок!
  2. Збалансоване харчування: овочі, фрукти, зеленина, каші складають 80% вашого раціону.
  3. Щоденні прогулянки на свіжому повітрі та зайняття гімнастикою, йогою, плаванням, будь-чим, що вам до душі та не шкодить дитяті.

Щодо дорогих кремів, що продаються в аптеках та спеціалізованих магазинах. Індустрія краси – це бізнес. Гроші не мають нічого спільного зі здоров’ям та красою. Жінка під час вагітності, а особливо після пологів, буде згодна викласти кругленьку суму за чудо-крем, що зробить її знов красунею. Вимучена після пологів та перших місяців з дитинкою хочеться і шматочок щастя для себе. От і біжимо в аптеки та за красою.

Головне – не лінуватися та пам’ятати: щаслива мама – щаслива родина!

Коментарі