Прогулянки під час вагітності
Батьківство Вагітність

Прогулянки під час вагітності

Share Button

Про те, що свіже повітря необхідно не лише здоровій, а й хворій людині відомо з давніх часів. А в наші часи вчені вже не один раз довели, що кисень є запорукою здорового та повноцінного життя. А коли ви очікуєте поповнення в родині, то проводити більше часу на свіжому повітрі має стати аксіомою.

Свіже повітря – найкращі ліки для вагітної жінки. Прогулянка – це не пуста трата часу, а запорука здорового розвитку вашого малюка під час вагітності та після неї. Саме в цей час важлива якісна й кількісна складова повітря. Тому, щоденна прогулянку в парку, лісі, біля річки, чи, може, на узбережжі зарядить вас не тільки хорошими емоціями та спокоєм, а й подарує таку дорогоцінну в цей час порцію кисню.

Чому таким важливим є свіже повітря під час очікування дитини?

Прогулянки на свіжому повітрі важливі як для вагітної жінки, так і для її майбутнього малюка. Вони впливають на їх емоційний стан та фізичне здоров’я. Як?

У найважливіші місяці вагітності, в перший триместр, організм майбутньої мами в значній мірі перебудовується: створюються умови для розвитку та зросту майбутнього малюка. Кровоносна система матері постачатиме всі необхідні та корисні речовини для закладки та побудови систем та тканин дитяти. Для того, щоб зробити це якнайкраще та якнайшвидше крові необхідний кисень. Ним же, киснем, дихає й дитинка всередині, що надходить до неї ззовні через мамину кров.

Звичайно ж, організм, як розумна система, починає самонастроюватись на новий уклад життя з самого початку вагітності. А серце та легені починають працювати у новому ритмі: частота серцевих скорочень збільшується, об’єм повітря, що проходить через них також збільшується. Особливо це помітно в третьому триместрі, коли легені вже збільшили об’єм майже на третину.

Головне – не заважати тілу виконувати свою роботу.

Нестача ж кисню у тканинах та крові матері може призвести до трагічних наслідків – гіпоксії плоду, тобто порушення життєдіяльності дитини, що розвивається в результаті кисневої нестачі, або кисневого голодування за тих чи інших причин.

На ранніх етапах гіпоксія призводить до порушення розвитку систем та тканини, а на пізніших – до порушень центральної нервової системи дитини. А причини можуть бути різними: часті стреси чи нервові збудження, переживання, куріння під час вагітності, хвороби легенів та ряд інших відхилень. Тому так важливо зберігати спокій та дихати на повні груди.

Отже, майбутній мамі просто необхідно знайти годинку-другу на день для неспішної прогулянки на свіжому повітрі. І, майте на увазі, це не похід вздовж автомагістралі, чи не прогулянка в супермаркет. Це спілкування з природою, коли ви вдвох гуляєте, ви та ваш малюк. Може, втрьох, якщо візьмете з собою татка чи подружку.

Ваше правило: гуляти кожного дня якомога більше за будь-якої погоди. А як ми знаємо: “У природи немає поганої погоди”. Зверніть увагу, що влітку краще уникати сонця з 10 до 16, а взимку, коли дуже холодно, не перебувати дуже довго на вулиці, щоб уникнути переохолодження. Вдома не забувайте регулярно протягом дня відкривати вікна та провітрювати приміщення.

Гуляйте на здоров’я собі та майбутньому малюку!

Коментарі