Терапія "Турбота Кенгуру"
Батьківство Немовлята

Позитивний вплив терапії “Турбота Кенгуру” на немовлят

Share Button

Нові дослідження показують, що терапія “Шкіра-до-шкіри”, також відома як “Турбота Кенгуру” приносить дітям користь, навіть, через десятиліття.

Суть такої терапії полягає в тому, що немовля, відразу після народження, прикладають до тіла матері, а у випадку кесаревого розтину, – то до тіла батька, – відразу після пологів. Дуже часто таку терапію застосовують до передчасно народжених діток. Так от, нові дослідження стверджують, що така терапія приносить користь і через 20 років!

Про це свідчать результати дослідження, опубліковані в січні 2017 року в журналі Pediatrics, офіційному виданні Американської академіЇ педіатрії (AAP).

Щоб з’ясувати вплив терапії “Турбота Кенгуру”, дослідники спостерігали за двома групами передчасно народжених немовлят протягом 20 років.

Ці дослідження показують, що терапія приносить значний та довготривалий ефект соціального та поведінкового характеру навіть через 20 років. Молоді мами, до яких в дитинстві застосовувалась “Кенгуряча” турбота, особливо з найбідніших родин, були менш агресивними, імпульсивними та гіперактивними. Їхня поведінка була менш антисоціальною, що зазвичай властиво при ранньому розлученні з матір’ю.

– Автор досліджень Доктор медицини Nathalie Charpak, керівник центру Kangaroo Foundation Богота, Колумбія

Поза тим, такі діти в двадцятирічному віці були більш розвинутими та, навіть, мали більший об’єм мозку, ніж ті, до кого така терапія не застосовувалась. Вони менше прогулювали школу, їхні тижневі заробітки, в середньому, були більшими, а родини – більш згуртованими та дружніми.

Nathalie Charpak, на основі отриманих даних, стверджує, що терапія “Турбота Кенгуру” приносить дітям беззаперечну користь, яка продовжує ефективно діяти навіть за 20 років.

Дослідження, проведені автором, протягом такого тривалого часу, стосовно терапії «Турбота Кенгуру» – це великий крок вперед, який наближає нас до такої потрібної оптимальної турботи до кожного новонародженого немовляти, та до їх сімей!

– Lydia Furman, Доктор медицини Case Western Reserve University в Клівленді – одного з найкращих медичних університетів в США, у вступній статті для публікації в журналі Pediatrics

Джерело: parents.com

Коментарі