Як перекласти однорічну дитину у власне ліжко
Батьківство

Як перекласти однорічну дитину у власне ліжко

Share Button

Багато батьків сплять разом зі своїми новонародженими малюками. Дослідження Інституту Дитячого Догляду та людського розвитку США показало, що приблизно 50% батьків дозволяють спати дітям у власному ліжку хоча б двічі на тиждень. Це значно полегшує мамі догляд за дитиною вночі:

  • Маля знаходиться поруч та відчуває батьківську енергію
  • Краще спить, бо почуває себе безпечно
  • Мама знаходиться поруч, щоб вчасно погодувати маля
  • А саме головне – охорона власного та дитячого сну.

Деякі ж батьки побоюються, що дитина звикне до такого становища і буде вимагати постійної уваги: і вдень, і вночі. Деякі книги та лікарі рекомендують тримати дитину «якнайдалі, щоб не звикав», обґрунтовуючи це тим, що потім складно бути відучити. Люди довіряють таким порадам і одразу від народження надають дитині окреме ліжко, або ж, іноді, – й окрему кімнату.

Та варто зазначити, що такі побоювання є безпідставними. Коли дитина отримує вдосталь уваги та любові, тілесного контакту з батьками, почуваючи себе у безпеці, тоді вона легко і без особливих зусиль ставатиме самостійною.

Якщо ж вона, навпаки, недоотримала батьківської уваги та турботи, якщо не почуває себе потрібною батькам та у безпеці, – то перехід до самостійного існування стане проблемою, бо ж дитина так чи інакше постійно привертатиме Вашу увагу.

Як знайти компроміс? Перш за все: не переживайте з цього приводу. Якщо дитина й досі спить з Вами, або Ви ще знаходитесь на стадії планування місця для відпочинку майбутнього малюка та обдумуєте можливі наслідки, ця стаття допоможе Вам прийняти рішення.

Дотримуючись кількох нескладних порад, Ви легко перекладете малюка у своє власне ліжко без психічної шкоди для вас обох, коли відчуватимете, що настав час.

Крок 1

Запроваджуйте якомога більше денної активності та зміцнюйте зв’язок

Так стверджує доктор Вільям Сірс (Dr. William Sirs), що є автором більш як 30 книжок по догляду за дітьми. Він стверджує, що дитина, яку часто носять на руках, та, яку залучають до різних видів діяльності з батьками або ж нянями протягом дня, буде набагато краще спати вночі. Проводьте якомога більше часу один-на-один з малюком. І хоча однорічні дуже й дуже активні, знаходьте більше можливостей притискати дитину до себе та частіше обіймати. Саме так дитина почуватиме себе потрібною Вам.

Крок 2

Встановіть чіткий розклад харчування та денного сну Вашого малюка

Ця рутина допоможе малечі почувати себе у безпеці. А це в свою чергу значно поліпшить стан маленької людини під час сну. Коли дитина занадто втомлена, або, навпаки, вдень забагато спала, то ввечері покласти її в ліжечко буде досить складно. Що ж до харчування, то ще раз нагадуємо, що голодна дитина не буде добре спати. Так само, як і та, яка мала пізню та дуже ситну вечерю.

Крок 3

Поступово зводьте денну активність до мінімуму

Діти одного року життя будуть противитися лягати спати будь-якими способами відразу ж після активної гри чи бурхливої діяльності.

  • Надайте малюку трохи часу для відпочинку
  • Допоможіть дитині розслабитись
  • організовуйте та впроваджуйте вечірні ритуали, що є для дитини заспокійливими та розслабляючими. Це можна робити за допомогою книги, музики тощо

Крок 4

Створюйте приємну та заспокійливу рутину підготовки до сну

Дитина постійно намагається повністю захопити Вашу увагу. Якщо щовечора після теплої ванни, Ви допомагаєте малюку одягти зручну піжаму, обіймаєте його, притискаєте до себе та читаєте казочку чи співаєте його улюблену колискову, то малюк почне з нетерпінням чекати цієї години та охоче погодиться спати у власному ліжку.

Крок 5

Допоможіть дитині навчитися заспокоюватися та почуватися у безпеці у власному ліжечку

З самого початку намагайтесь класти дитину в ліжко, коли він\вона ще не спить, але вже досить сонний. Експерт з виховання Лаура Маркхам (Laura Markham) пропонує в цей час батькам спокійно пересуватись по кімнаті, прибирати іграшки та брудну білизну. Таким чином, Ви створюєте у дитини відчуття такої необхідної їй безпеки. Включіть улюблену спокійну музику дитини чи звуки шуму океану, чи звуки шуму машин, якщо саме під них дитина добре засинає. Деякі дітки смокчуть дитячу пастушку чи пальчик, улюблену іграшку чи м’яку ковдру, щоб заспокоїтись.

Крок 6

Допоможіть дитині реалізовувати власні бажання

Хоч деякі батьки цього не визнають, та треба зазначити, що у однорічної дитини формуються бажання, інтелектуальні та вольові якості. Дитина буде лягати у власне ліжечко більш охоче, якщо сама обере постіль для себе. Малечі має подобатись колір постільної білизни та малюнок.

Візьміть малюка у магазин постільної білизни чи тканин та надайте можливість самому обрати собі постіль. Купіть те, до чого малеча потяглася чи на що показала пальчиком. Таким чином Ви вчите дитину приймати рішення та відповідати за них. Повірте, з постіллю, що дитина обрала самостійно, вона нізащо не захоче розлучатись. Та й з радістю та гордістю вкладатиметься в ліжечко щовечора.

І, обов’язково, будьте терплячими. Дайте дитині час адаптуватись до нових обставин в її житті. Не кричіть, не нервуйте. Проявляйте якомога більше доброзичливості та любові до дитини. Бо ж дитина, яку люблять, виростає в дорослого, який вміє любити.

Джерело: ahaparenting.com

Коментарі