Йод під час вагітності
Батьківство Вагітність

Йод під час вагітності

Share Button

Сьогодні була в жіночій консультації і вийшла з кабінету з кіпою рецептів…Скажу просто: я завжди все беру, погоджуюсь з лікарем, але вдома перевіряю інформацію в багатьох джерелах. Після цього охайненько складаю всі рецепти та рекомендації в окрему теку і роблю, як вважаю за потрібне. Чого тільки не начитаєшся… Особливо, на форумах для майбутніх мам.

Читаю їх для перевірки суспільної думки, але довіряю джерелам більш інформативним.Ділюся з Вами питанням, актуальним майже для кожної вагітної жінки, що стала на облік в жіночій консультації.

Чи потрібно додатково вживати йод?

Йодомарин

Мені прописали його без всякої там перевірки, аналізів, просто так, коли я стала на облік при першому візиті. Спочатку лікарка задавала мені питання про зріст, інфекційні хвороби чоловіка та інше, а потім, мабуть, за сукупністю результатів моїх відповідей, сходу прописала йодомарин.

Мені просто цікаво: звідки вона знає, що в мене дефіцит йоду в організмі? Взагалі то, багато чого мені не зрозуміло в цій акушерській практиці, але про це я буду писати поступово.

З форумів зрозуміла, що на пострадянських територіях йодомарин прописують 90% жінок, що стають на облік. В більшості випадків без перевірки щитоподібної залози ендокринологом, без аналізів. Лікарі перестраховують себе. Довірливі майбутні мамочки, “залякані” цими акушерами, біжать в найближчу аптеку купувати завітний вітамін.

Лікарі перестраховують себе. В мед. університетах вчать, що дефіцит йоду в організмі вагітної жінки може викликати велику кількість проблем, наприклад, фізіологічне та інтелектуальне відставання дитини. Це закладається ще на етапі формування внутрішніх органів та систем в організмі матері. Так, мабуть, такі випадки дійсно траплялись, але скільки? Один на тисячу, на 2 тисячі? Чому ж тоді виписують всім?

Просто лікарі, на мою думку, грають в лотерею. Закреслю всі номери – 100% виграю!

Ми віримо

Мало хто задумується, що зайва кількість йоду в організмі теж призводить до порушень в організмі дитини, як в період закладки органів, так і формування. Просто ці порушення ніхто не пов’язує з надлишком йоду в організмі матері. Наразі, є дані, що надлишок йоду призводить до так званої хвороби АІТ (аутоімунний тироїд). Це аутоімунне захворювання, при якому імунна система розпізнає щитоподібну залозу як чужорідний об’єкт та починає боротися з ним. Гадається мені, що дослідження щодо перенасиченістю організму йодом будуть опубліковані за 10-15 років. Для більш детальної інформації читайте про надлишок йоду в організмі.

А зараз нашим лікарям точно відомо те, що з йодом можна отримати величезну кількість ускладнень травної системи, серця, психіки.

По-друге. Ніяк не можу зрозуміти, чому акушери-гінекологи не прописують правильну дієту, що б мала достатню добову кількість йоду. Вже давно відомо, що багато продуктів мають йод у своєму складі. А ніколи ви не задумувались, майбутні мами, що лікарі мають матеріальний зиск зі своїх рецептів, посилаючи вас в ту чи іншу конкретну аптеку. І, повірте мені, що в наш час, там де мова йде про гроші, – в більшості випадків здоров’я ігнорують.

По-третє, не так багато лікарів, які б дійсно цікавились своєю справою. Я маю на увазі: читали б спеціалізовану літературу, цікавились дослідженнями сучасної науки, вивчали б народну, альтернативну або давню медицину. Таких одиниці, на жаль. Для більшості сучасних лікарів освіта закінчилась ще в університеті…

Будучи сама вагітною, я штурмую Інтернет постійно і досить випадково натрапила на один сайт. Здавалося б нічого особливого… Та десь внизу сторінки натрапила на семінари Т.О. Малишевої, акушера-гінеколога з 30-річним стажем. Паралельно вона 20 років займалась ультразвуковою діагностикою та вивчала альтернативну медицину. Вона на своїх семінарах говорить, що досить легко перевірити в домашніх умовах чи є у вас дефіцит йоду. Достатньо просто нанести йодну сіточку на шкіру передпліччя або стегна. Якщо за 1-3 години малюнок зник, значить,- не вистачає йоду вашому організму. Якщо ж малюнок видно й за добу, то його достатньо.

Такий самий спосіб можна використовувати для поповнення запасів йоду. Кожного вечора малюйте сіточку до тих пір, поки малюнок можна буде розгледіти за 24 години. В цьому випадку організм не візьме більше, ніж йому потрібно. З періодичністю в місяць перевіряйте результат. Дуже легко, економно та для здоров’я дійсно корисно.

Також намагайтеся вживати продукти зі вмістом йоду:

 • Зернові
 • Картопля
 • Буряк серед овочів – чемпіон по вмісту йоду.
 • Солодкий перець
 • Салат
 • Часник
 • Баклажани
 • Шпинат
 • Помідори
 • Цибуля
 • Хурма
 • Фініки
 • Чорнослив
 • Фейхоа
 • Чорноплідна горобина
 • Смородина
 • Журавлина
 • Насіння яблук також містять йод. Кажуть, що якщо з’їдати 5-6 насінинок, то добова потреба в йоді вам забезпечена.
 • Грецькі горіхи рекомендують при захворюваннях щитоподібної залози.
 • Також не забувайте й про морську капусту, морську рибу, морську сіль.

Частина йоду поступає з водою.

То хіба ж цього не достатньо?

Невже так необхідно вводити синтетичні вітаміни, коли є так багато джерел, що містять йод?
Звичайно, це все на ваш розсуд, майбутні та годуючи мамочки, але ж хіба природна альтернатива гірша?
Все в наших руках і ми самі відповідальні за свою долю.

Коментарі