5 речей, які варто знати про гарячку від батьків-педіатрів
Батьківство

5 речей, які варто знати про гарячку від батьків-педіатрів

Share Button

Доктор Майкл Стейнер, батько 2 дітей та професор педіатрії при Університеті Північної Кароліни в Чапел-Гілл радить, як діяти, коли у Вашої дитини висока температура.

1. Гарячка (пропасниця, лихоманка) – це не хвороба

Батьки, зазвичай, більше приділяють уваги пониженню температури, а не з’ясуванню причин, які викликали лихоманку. Сама по собі пропасниця не є небезпечною, як вважає більшість батьків. Гарячка — це реакція організму на якусь інфекцію (мікроби не можуть існувати при високій температурі). Для дітей, зазвичай, причиною лихоманки стає звичайна простуда або шлункова інфекція.

Проте, у дітей може бути лихоманка без жодних видимих симптомів. Для прикладу, якщо у дитини, протягом кількох днів, тримається висока температура (близько 39°C), а потім з’являються висипи по всьому тілу, то це – скоріш за все – дитяча розеола. Цю типову хворобу для дітей на стадії лихоманки можна лікувати дома парацетамолом чи ібупрофеном.

2. Для немовлят пам’ятайте число 37,7 °C

Якщо Вашому немовляті менше 3 місяців і його ректальна температура вище 37,7 °C — потрібно викликати лікаря. Чому саме 37,7 °C? Температура тіла може коливаться і у дорослих цей діапазон ширший, ніж у немовлят. У малят температура 38 °C – це сигнал, що щось не так. Дитяча імунна система ще продовжує розвиватись, і навіть, якщо це звичайний вірус, зверніться до лікаря — він допоможе подолати інфекцію.

3. Якщо у Ваша дитина старша — будьте мужнішими

Якщо у Вас дитина старша 3 місяців та має температуру вищу за 38,9 °C з ознаками простуди чи грипу, дайте їй парацетамол або ібупрофен та тримайтесь. Прохолодна ванна також може допомогти понизити температуру та заспокоїти дитину. Також може допомогти зволоження шкіри холодною водичкою— відбувається процес подібний потінню під час фізичних навантажень.

Більшість вірусних запалень проходять за 3-4 дня. Якщо температура тримається довше — викликайте лікаря. Також викликайте лікаря, якщо Ваша дитина недостатньо мочиться, адже це може свідчити про зневоднення організму. Або ж не реагує на Ваш голос та має труднощі з диханням, що може бути ознакою респіраторно-синцитіальної інфекції чи крупу. Якщо ж Ви не можете справитись з невеликою лихоманкою — зателефонуйте лікарю. Жоден нормальний педіатр не буде Вас вичитувати за це.

4. Фебрильні судоми лякають, проте трапляються нечасто

Швидка зміна температури тіла дитини може викликати напади, тому більшість фебрильних судом (гарячкові напади) трапляються протягом перших 24 годин після появи гарячки. Лише від 2 до 5 % дітей мають неприємний досвід гарячкових судом у віці від 1 до 5 років, проте найвищий ризик нападів є на другому році життя.

Як розпізнати фебрильні судоми? Тіло Вашої дитини буде трястися (зазвичай декілька хвилин) і вона не буде реагувати на Ваші голоси. Після нападу дітлахи зазвичай збентежені від 30 хвилин до 1 години. У більшості випадків, діти в яких трапляються гарячкові напади не мають серйозних інфекційних захворювань та переростають їх у віці 6 років. Та коли це трапилось вперше, варто викликати швидку.

5. Придбайте якісний цифровий термометр

Лікарі стверджують, що звичайні ртутні кращі, проте змусити маленьку дитину сидіти нерухомо не так вже й легко. Правильне вимірювання температури залежить від віку дитини, тож варто проконсультуватись з Вашим педіатром з цього приводу. Оральний метод, коли термометр тримають під язиком більш точний, проте можна вимірювати температуру тримаючи градусник під пахвою, притиснувши рукою до тіла.

Джерело: parents.com

Коментарі