10 речей, які потрібно знати про новонароджених
Батьківство Немовлята

10 речей, які потрібно знати про новонароджених

Share Button

Новонароджені малята виглядають дещо кумедно

Зазвичай, їхня голова трішки приплюснута від проходження через родовий канал, та покрита м’яким пушком, який називають лануго. Вони здаються набряклими, очі закриті або прикриті — пам’ятайте, що вони провели 9 місяців в пітьмі. Проте, дуже швидко дитя стає чарівним малюком, саме таким як Ви уявляли.

Не сподівайтесь на будь-яке схвалення в перші 6 тижнів

До того часу, Ви будете чути тільки скарги та нарікання. Щоб не впасти у відчай, пам’ятайте — Ваші зусилля не марні! “Немовля почувається зручно біля мами чи батька, воно почувається потрібним, йому подобається, коли його тримають на руках”, – саме так стверджує педіатр Крістофер Толчер.

Не можна купати дитину доки не відпаде пуповина

Якщо культя пуповини буде сухою, вона відпади швидше, зазвичай протягом двох тижнів. До того ж, новонароджені не брудняться так швидко. Якщо пуповина намокне — протріть її насухо. Навіть, якщо обрізок пуповини трішки кровоточить, це теж нормально.

М’яка ділянка на тім’ячку новонародженого витримує легенькі дотики

М’яке тім’ячко на голові новонародженого дозволяє проходити через родовий канал. Ейпріл Хардвік, з Нью-Йорку, згадує: “Попервах я жахалась навіть доторкнутися до тім’ячка на голові малюка. Вона пригадує, що малюк, від народження, мав досить густе волосся, проте вона боялась навіть погладити його.

Проте не хвилюйтесь. Доктор Таня Ремер Альтман, авторка книги “Мами кличуть” (англ. Mommy Calls), стверджує, що Ви не заподієте шкоди дитині, якщо будете обережно дотикатись до тім’ячка. Ділянка буде трохи пульсувати, адже кровоносні судини покривають мозок.

Малюк дасть Вам знати коли насититься

Дитина має їсти кожні 2-3 години, проте інколи важко визначить скільки ж їй потрібно молока. Доктор Толчер каже: “Найкращий покажчик на перших порах — дитяча вага.”

Ваш педіатр буде постійно перевіряти її після народження. Немовля втрачає 5-8 % ваги протягом 1 тижня і має набрати їх протягом другого. Підрахунок підгузників також може допомогти: перші 5 днів будуть безсистемними, потім — 5-6 мокрих на день і, щонайменше, 1 або 2 випорожнення.

Суха шкіра це нормально для немовлят

Відразу після народження вона може бути м’якою та шовковистою, проте це зміниться. Педіатр Лаура Джейн, співавторка “Heading Home With Your Newborn” пояснює: “Протягом 9 місяців дитина знаходиться у воді, а потім повітря висушує шкіру.”

Не потрібно нічого робити з цього приводу, адже суха шкіра буде просто відлущуватися. Хоча якщо Вам дуже кортить можна використовувати дитячий гіпоалергенний лосьйон без запаху. Також, на шкірі, можуть з’явиться маленькі рожеві плями, висипки від підгузників та прищики.

Не варто перетворювати дім на карцер

“Живіть своїм життям, проте використовуйте здоровий глузд, якщо виходите в люди”, – каже доктор Толчер. Тримайте дитину в затінку, уникайте хворих людей та переповнених людьми приміщень, включаючи торговельні центри на вихідні.

“Старших братів та сестер вчіть торкатись до малюка за ніжки, а не за ручки чи обличчя. Це вбереже малечу від поширення інфекцій”, – додає доктор Толчер. Також навчіть навчіть їх мити руки перед тим як вступати в будь-який контакт з немовлям.

Немовлята багато плачуть — саме тек вони спілкуються

Саме так вони дають Вам знати, що вони голодні, замерзли, мають брудний підгузник чи просто хочуть на руки. Такий шлях комунікації попервах може бути досить надокучливим і не зовсім зрозумілим, але будьте певні, з часом, Ви навчитесь краще розуміти чого хоче Ваш малюк.

Немовлята сплять багато, проте недовго

Перші три місяця можуть здатись справжнісіньким неподобством. Дитина хоче їсти кожні 2-3 години, а отже не сподівайтесь виспатись по людські. З часом ситуація поліпшиться. Деякі немовлята здатні спати 6-8 годин починаючи з трьох місячного віку.

Час швидкоплинний

Почуваєтесь втомлено та одиноко? Безсумнівно, перші дні важкі, проте вони швидко минуться. Ребека Балок, мама-ветеран з Техасу, ділиться своїм досвідом: “З первенцем я переживала з кожного приводу: від зміни підгузків і, навіть, через те, що дитина плакала більше звичайного. З другим малям, я просто насолоджувалась. Просто тримаючи в руках, пестячи, цілуючи та відчуваючи запах дитини.

Тим не менше привчати малюка до нічного та денного розпорядку: слідкуйте, щоб вдень він не пересипав і будіть його кожні три години щоб погодувати. Вночі, навпаки — як тільки дитина набрала вагу, яку втратила після народження, давайте їй спати як можна довше.

Джерело: parents.com

Коментарі